CHP, 1 Aralık öncesi adaylarını örgütü ile buluşturdu

CHP, düzenlediği “Aday Adayı Tanıtım Töreni” ile Beykoz Belediye Başkan aday adayları ile örgütünü buluşturdu.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, yaklaşan 2014 yerel seçimleri öncesi Beykoz Belediye Başkan aday adaylarını Rüzgarlıbahçe Aşşrom…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP, düzenlediği “Aday Adayı Tanıtım Töreni” ile Beykoz Belediye Başkan aday adayları ile örgütünü buluşturdu.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, yaklaşan 2014 yerel seçimleri öncesi Beykoz Belediye Başkan aday adaylarını Rüzgarlıbahçe Aşşrom Balo Salonu’nda düzenlediği “ Aday Adayı Tanıtım Töreni” ile Beykoz’ u buluşturdu.

CHP, yerel seçimlere çok az bir süre kala Beykoz’da ki adayını belirlemek için 1 Aralık’ta sandık kuracak. Temeyül öncesi Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ve örgütün düzenlediği “Aday Adayı Tanıtım Töreni” CHP’li 14 belediye başkanı aday adaylarını bir araya getirdi. Törene, özel sebepler ötürü Necmi Hayal ve Sadık Arslan katılamadı. Bahadır Yavuz, aday adayı sayılarının 15′ ten 14′ e düştüğünü Hüseyin Özyurt’un aday adaylığını çektiği bilgisini verdi. Chp İlçe Örgütü, Chp İl Başkan Yardımcıları, Chp Milletvekili Mahmut Talan, Chp üyeleri, ilçe halkı ve yerel basın temsilcileri törende yer alanlardı. 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapmak üzere İlçe Başkanı Bahadır Yavuz kürsüye çıktı ve şunları ifade etti: “ Partimiz, yaklaşan yerel seçimlerin kazanılabilecek bir sınavdan geçmektedir. Bu sınavı hep birlikte başaracağımızdan hiç kimse kuşku duymamalıdır. Halkımız, 1 Aralık’ ta demokrasi dersini yapacaktır. Ülkemizin gidişatı ve Ak Parti’nin başarısızlığı ortadayken Beykoz ve Büyük Belediye Başkanlığını kazanamadığımız sürece suçu kendimizde aramalıyız. Chp’nin genelde ve yerelde iktidarını görmeye çok yakın zaman kalmıştır. Geçen gerçekleştirdiğimiz “Tapuya Evet, Sözleşmeye Hayır”  adlı toplantımızdaki etkili basın açıklamasından ötürü gerçekleşen ihale eyleminde Belediye Başkanı ve yardımcıları şaşırıp kalmışlardır. Chp varsa herkes için var diyorum! “ dedi. Bahadır Yavuz’un konuşmasının sonrasında İl Başkan Yardımcısı Füsun Sökmen’de seçime dair konuşma yaptı ve: ” Bizim heyecanımız çok büyük Beykoz’u almaya geliyoruz, İstanbul’ u almaya geliyoruz. Tüm aday adaylarımız birbirinde değerli. Bizim yarışımız birbirimize karşı değil, Ak Parti’ ye karşı. Beykoz’u da yönetemiyorlar, ülkeyi de yönetemiyorlar. “ şeklinde konuştu.

Dr. Haşim Aydın: CHP’li olmamın kıvancı her şeyin önünde olacaktır!

 Aday adaylığı tanıtımını ilk olarak Dr. Haşim Aydın gerçekleştirdi. Aydın, Beykoz halkının yükselen vicdan sesine güvenerek burada olduğu dile getirdi. Belediye Başkanı olduğu takdirde neleri yapmayacağından başlayarak söze başlayan Aydın: “ Başarı sağladığımda asla kendime mal etmeyeceğim. Chp’li olmamın kıvancı her şeyin önünde olacaktır. Kapı asla hiçbir vatandaşımıza kapalı olmayacaktır. Asla başkanlığımda mazeret üretmeyeceğim. Kulağım halkın sesine kapalı olmayacaktır. Beykoz’ u ve Beykozlu’ yu güvende görünceye kadar bütün varlığımla çalışacağım. Gelin Chp’ yi birlikte iktidara taşıyalım. Aday olarak başka arkadaşımda çıksa ona destek olmayı bir borç bilirim.” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Nafiz Ünlü: Sürgüne hayır, AK Parti kararına son!

Aday adayı olan arkadaşlarının ve CHP’ nin yolunun açık olması temennisi dileyerek konuşmaya başlayan Ünlü sözlerini şöyle sürdürdü: “ TBMM’de geçen yaşanan olaylar gösteriyor ki kadınlarımız kendileri ve kılık kıyafetleri ile ilgili kararları erkeklerin almasını istemiyorlar. Onların yönetimde biz erkekler gibi söz hakkı sahibi olması gerekir. Ben Beykoz’ un tüm sıkıntılarını yaşadım ve gördüm. Artık görmek istemiyorum. Görülürse de bunlar belediyenin ve devletin imkanları ile giderilir. Biz Beykozlular el ele verirsek yapamayacağımız şey yoktur. Ben bu toprakların çocuğuyum ve bu topraklardan gitmeyi asla istemem. Onun için sürgüne hayır, AK Parti kararına son! Beykoz, Beykozlularındır. Bizim belediye anlayışımız bir koyup beş alma mantığı değildir.” dedi.

Alahattin Köseler: Ak Parti’ nin dizleri titreyecek!

Alahattin Köseler, geçmişte eksikliklerinin ve hatalarının olduğunu bundan dolayı herkesten özür dilemeyi bir borç bildiğini belirtti ve : ” Benim dönemimde uygun şartlarda tapu verdim, eğer sürem yetseydi diğer mahallelere de tapu verecektim. Biz birlik olmalıyız, birlikte hareket ettiğimiz sürece  başarı kaçınılmazdır. Sahaya da bunu yansıtmamız gerekir. Seçimlerde bir oy bile önemlidir. Çünkü bir oyla kaybedebilirsin ya da kazanabilirsin. Beykoz dışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kazanmakta bizim için önemlidir. Chp bayrağını İstanbul’ a diktiğimizde Ak Parti’ nin dizleri titreyecektir. Chp’ nin ayak sesleri geliyor diyecektir. Ak Parti iktidarını geriye sarmak lazım. Ak Parti’ yi sizlerle oluşturacağım fikirle güçle yıkacağıma inancım sonsuzdur.” şeklinde konuştu.

Kenan Öner: Beykoz’ u AK Parti’ den kurtarmak zorundayız!

Yaklaşan seçimlerde ötürü ülkenin seçim havasına girdiğini ve içlerinden bir arkadaşının çıkarak seçimi kazandıracağını ifade eden Öner: “ Bu seçim bir dönüm noktasıdır. Amacımız sadece Beykoz’ u kazanmak değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni de kazanmaktır. Vizyonumuzu büyük tutmak zorundayız. Bunlar biber gazıyla vatandaşını öldüren, haktan hukuktan yoksun, bir gece de kanun çıkaran bir iktidar. Ben ne dersem o diyen Ak Parti zihniyetine dur diyelim! Devletin sahibi millettir. Beykoz’ u Ak Parti’ nin yanlış politikasından kurtarmak zorundayız. Bu konuda kendime güveniyorum. Bilgim, becerim yeterli ve iddialıyım.” dedi.

Şaban Tören: Ak Parti’ nin elinden iktidarı alacak tek adamım!

Törenin en iddialı konuşmasını Şaban Tören gerçekleştirdi. Beykoz’ un sorunlarına değinerek konuşan Tören: “ Beykoz yıkılıyor, kimsenin geleceği yok. Göç var. Fabrikalar kapanıyor. Plan yapıldı. Ama bu planda işçi yok, yoksul yok, Chp yok! Zenginler, villalar var! Devrimciyim, solcuyum. Şaban Tören Ak Parti’ nin elinden iktidarı alacak tek adamdır. Üç kuşak Beykozluyumdur. Ben herkesin başkanıyım. Solun fotokopisini değil, gerçeğini çekin! Ben bu örgütün cüzdanı değil vicdanıyım.” şeklinde düşüncelerini belirtti.

Kenan Pekşen: En az üç dönem kalacağımı iddia ediyorum!

Pekşen, berberlikten başkan mı olunur diyenlere, Beykoz halkının içinden biri olduğunu ve halkın güvenini bu şekilde kazandığını söyledi ve ekledi: “ Birilerine boyun eğmektense onurumla berber olmayı tercih ederim.  Ben elimi bu taşın altına koydum. Takdir sizin. Türkiye’ de iki tip insan vardır: göğüsü içinde olan, bir de benim gibi göğüsü dışarda olan. Ben bu işe gönül verdim. Eğer aday olup seçilirsem; Beykoz Belediyesi’nde en az üç dönem kalacağımı iddia ediyorum! Halkın içine kaçacaksın ve halkı seveceksin.” diye ifade etti.

İsmail Gürkan: Beykoz’da doğdum ve burada öleceğim!

Gürkan, konuşmasında gazetecilere olan kırgınlığını da dile getirdi: “Amacımız Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl kazanabiliriz? Bir babanın cenneti evlattır. Evlatlarımızı iyi yetiştirelim ve onlarda yurdumuzu satmasın diye aday adayı oldum. Beykoz’da doğdum ve burada öleceğim. Partimizde soruyorum üreten var mı? Cevap yok. Ben üretiyorum. Birileri bir şey ısmarlıyor, herkes onun peşinden gidiyor. Dikkat edin, benim hiçbir gazetede ilanım yok. Gazeteciler arıyor, param yok diyorum. Kimse İsmail canın sağolsun demiyor.” dedi.

Av. Hüseyin Karataş: Güle Güle AK Parti!

Konuşmasının sonunda yaptırmış olduğu el şeklindeki “Güle Güle Ak Parti” yazan kartı sallayan Karataş törene damgasını basan isimlerden biri oldu: “ Satılmadık yer kalmadı. Balyoz dendi, Ergenekon dendi. İki ayyaşın torunları denildi. TC ibaresi kalktı. Başbakan; “ 3. köprü cinayettir.” dedi. Ama şimdi yapıyor! Artık ülkemizde ötekileştirme hakim oldu. Güce ihtiyacımız var, yaşanılabilir bir Beykoz’ a ihtiyacımız var! Bu yüzden aday adayı oldum. Mülkiyet sorunu için hukuk bilgisine ihtiyacı var. Bu yüzden de adayım Beykoz’ a!  Bu iktidar kardeşliği öldürdü. Git, gittiğin yerde de huzur bulma! Güle güle Ak Parti.” şeklinde konuştu. Karataş, konuşmasında Gezi Parkı Olaylarında ölenleri de anmadan geçemedi.

Hızır Yılmaz: Atatürk’ e laf atanın karşısında durmaya devam edeceğim!

Yılmaz, bizi biz yapan Chp’ nin üyesi olmaktır diye söze başladı ve hiçbir zaman inanç üzerinden dost edinmediğini de ifade etti. Parti ve demokrasi için yaşayacaklarını söyleyen Yılmaz: “ Başka bir arkadaşım aday olursa da bende onun yanında çalışacağım. Chp’ ye dil uzatanlara karşı dimdik ayakta durun. Benim için sertsin diyorlar. Atatürk’ e laf atanın karşısında her zaman sert durmaya devam edeceğim! Biz sözleşmede olan tuzakları gösterme görevini yaptık. Amaç, tapu değil! Özel proje alanı diyorlar. Bende özel proje yalanı diyorum.  Ak Parti’nin sürgün yasasını çöpe atmak istiyorum. Ben örgütçü adamım. Örgütüm kimi gösterirse benim onun kölesi olurum ve asker gibi yanında duracağım.” dedi.

Devrim Altıntaş: Chp bayrağını Beykoz’ a dikeceğiz!

Ak Parti’ye kızlı erkekli hoşgeldiniz diye gönderme yapan Altıntaş, konuşmasına şöyle devam etti: “ Chp bayrağını var gücümüzde çalışıp Beykoz’ a dikeceğiz. Ben sosyal demokrat doğdum. Geleceğin Türkiye’sinde toplumsal adaleti ön planda tutmak için, Beykoz’da çağdaşlaşma için, Beykoz’un imar, tapu, işsizlik, ulaşım gibi sorunlarını çözmek için aday oldum. İhale eylemlerinde gördünüz, maske düştü rant göründü.  Belediyecilik emeklilerin geçireceği yer değildir! Engelsiz bir Beykoz yaratmak istiyorum. Gözlerimizi kaybettik, gençlerimizi kaybettik ama gücümüzü kaybetmemeyi öğrendik Gezi Olaylarında!” diye konuşmasını sonlandırırken salonda hep bir ağızda “ Her Yer Taksim Her Yer Direniş” sloganları yükseldi.

Hüseyin Öztürk: Beykoz için inatla, umutla çalışacağız!

Seçim süreci için düzenlediği Hamsi Şenliği’ni geleneksel bir hal kazanmasını sağlayacağını söyleyen Öztürk: ” Geçmişte Beykoz halkının pek çok haklı davasında yanında oldum. Halka yalan söyleyeni yakaladık. Yücel Çelikbilek, Beykoz’ a metro gelecek dedi. Hala 10 yıdır yok. Yalancılardan hesap soracağız! Seçim bizim için önemli. Lütfen, boş laflarla olmuyor, aklımızı başa alalım. Beykoz’u halka güvenen kadrolarla alacağız! Beykoz halkına sahip çıkacağız. Beykoz’ u geliştireceğiz. Beykoz için inatla, umutla çalışacağız!”şeklinde düşüncelerini belirtti.

Aydın Düzgün: Ak Parti’ nin belini kırarak yerel iktidara yürümektir!

Son konuşmacı olarak kürsüye çıkan Düzgün ise şunları söyledi.”Önce fabrikalarımızı kapattılar. Ardından işimizi, aşımızı, geleceğimizi ve çocuklarımızın yarınlarını karartılar. Beykoz; işsiz, çaresiz, sahipsiz ve üzgün. Eğer bu yerel yönetim iktidarı değişmezse evlerimizi alacaklar. Bu sorunları biz çözeriz. Sosyal demokratlar çözer. İşsizliğinde, yoksulluğunda belini kırarız. Evimize el uzatanların ellerini de kırarız. Sözümüz söz kıracağız! Ancak bunun için siyasal iktidarın şirretine, şiddetine pabuç bırakmayan ve diz çökmeyen bir siyasal örgüt olmak zorundayız. Bizim temel meselemiz şudur; Ak Parti’ nin belini kırarak yerel iktidara yürümektir. Bizlere düşen diz çökmek değil, başkaldırmanın da insani bir eylem olduğunu kanıtlamaktır. Yeni Dünya Canavarı denilen şey kendi insan soyunu tüketiyor. Denizin öyle bir yerine geldik ki burada denizler mavi değil, martılar yok! Daha ötesinde hayatlar yok edilmeye çalışıyor. Barbalar geliyor, barbarlar! Çocuklarımızın kanlarını emmeye çalışıyorlar. Sana geliyorlar, kinleriyle nefretleriyle. Partimizi uzun zaman sonra örgüt emekçilerinin kararlarıyla kendi belediye başkanını belirleme haklarını teslim etmiştir. Örgütümüze sırtını dönen, örgütünü yok sayan bir yerel yönetim bizim kitabımızda yazmaz. Örgütü ile didişen, örgütünü yok sayan, parti emekçilerini küçümseyen bir şerefsizlik içinde asla olmayacağız.” dedi.

CHP, 1 Aralık öncesi adaylarını örgütü ile buluşturdu
Bizi Takip Edin