CHP heyeti satışlar ile ilgili mahalle turuna çıktı!

CHP, Beykoz Belediyesi'nin İBB'den devranılan arazilerin satışları hakkında mahalle turuna çıktı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ve beraberindeki heyet,  Beykoz Belediyesi'nin İBB'den devranılan arazilerin ihale ile satışları hakkında için

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP, Beykoz Belediyesi’nin İBB’den devranılan arazilerin satışları hakkında mahalle turuna çıktı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ve beraberindeki heyet,  Beykoz Belediyesi’nin İBB’den devranılan arazilerin ihale ile satışları hakkında için Çiğdem ve Yenimahalle sakinleri ile bir araya geldi.

CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz yanında Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Öztürk, CHP İlçe Sekreteri Mustafa Özçelik, Av. Güniz Dizdar ve Belediye Başkan Aday Adayı Av. Hüseyin Karatay ile tapu satışlarında taahhütname imzalamamaları için mahalle sakinlerine bilgilendirmek üzere, önce Çiğdem Mahallesi’nin ardından ise Yenimahalle’nin yolunu tuttu.

Bahadır Yavuz, Çiğdem Mahallesi’nde bulunan Boğaziçi Kahvesi’nde mahalle sakinleriyle avukatları eşliğinde sert açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin halkı kandırdığını ve buna rağmen halkın beraber hareket etmediğinden yakınan Yavuz: “ Sizler bir araya gelin CHP yanınızdadır diyorum. Hepinizi meclisimizde bu konu için bekledik ama hiç biriniz yanımıza gelmediniz. Dertlerinizle ilgilenmediniz. Taahhütnameyi imzaladınız takdirde malınızı mülkünüzü onlara veriyorsunuz. Bunlar seçim usulü bir kandırmacadır. Sözleşmeyi okuduğunuzda mal sahibi olamadığınızı göreceksiniz. Biz CHP olarak kimsenin tapusunu almasına engel olmadık, bundan sonrada asla olmayacağız. “ dedi.

Taahhütnameyi “insanlık dışı” şeklinde yorumlayan Yavuz, AK Parti’yi şiddetle kınadıklarını belirtti.  Yavuz: “Birlik olun ve imzalamayın, bizde sizin yanınızda olalım. Sizi destekleyelim. Mahkeme açsanız bile avukatlarınızı biz tutacağız. Yanlış anlaşılsın istemiyorum. Tapunuzu almayın demiyorum, sözleşmeyi imzalamayın diyorum. Hiçbir şeyden korkmayın. Çünkü imar olmayan hiçbir yer satışı yasal değil. Hukukun olmadığı yerde AK Parti olur.” şeklinde ifade etti.

Av. Güniz Dizdar ve Av. Hüseyin Karatay da düşüncelerini ortak bir noktada birleştirerek: “Taahhütname hukuksuz bir şekilde hazırlanmış. Bütün haklarımız yok sayılmıştır. Bize düşen birlikte işbirliği içerisinde olmamızdır.” dedi. Mahalle sakinleri de konuya dair sorular sorarak duydukları tedirginliklerini gidermeye çalıştılar. Mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ i buraya beklediklerini ve Çelikbilek’ in kendilerini rahatlatmaları gerektiğini söyledi.

CHP heyeti satışlar ile ilgili mahalle turuna çıktı!
Bizi Takip Edin