CHP Beykoz 92. yaşını kutladı!

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, 92. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, partilerinin 92. kuruluş yıl dönümü sebebiyle Belediye Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

İlçe…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, 92. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, partilerinin 92. kuruluş yıl dönümü sebebiyle Belediye Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

İlçe Başkanı Şevket Arıkan, ilçe yönetimi ve belediye meclis üyeleri ile beraber 92.yaş dönümü kutlamasını Atatürk’ün huzurunda saygı duruşu eşliğinde çelenk bırakması ile kutladı.

Türkiye varsa, Cumhuriyet Halk Partisi var!

92.yılı kutlanan Cumhuriyet Halk Partisi’nin çelengini böyle bir konsepte koymanın belki farklı bir anlamı olur diye düşündüklerini ifade ederek sözlerine başlayan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu parti, çok zor koşullar da 92 yıl önce kuruldu. Bir tarafta işgal kuvvetleri, bir tarafta isyanlar, bir tarafta emperyalistler, bu ülkeyi paramparça etmeye çalışırken Kuva-yi Milliye’den, çoban ateşlerinden gelen bir kadro bu ülkede meclisi kurarak, emperyalizme karşı mücadele bayrağını açtı. Osmanlıya, Padişaha ve bunların işbirlikçisi tüm kesimlerine karşı ülkemizi bu emperyalist işgalden kurtardı. Ancak, bunun örgütlü bir yapıyla sürdürülmesi gerekiyordu, mutlaka partileşmek gerekiyordu. Bunun üzerine Cumhuriyet Halk Fırkası kuruldu. Cumhuriyet Halk Fırkası, bugün 92 yaşında. Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaşamına devam ediyor. Ülkemizin her yerinde, Misakı Milli sınırlarımız içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı dalgalanmaktadır ve sonsuza kadar dalgalanacaktır. Bizler, ilçemizde görevli olan arkadaşlarımız, meclis üyelerimiz, yöneticilerimiz, mahalle temsilcilerimiz, kadın ve gençlik kollarımız bir bütün olarak 92.yılımızı kutluyoruz. Hepimize kutlu olsun! Bu siyasi hareket, bu ülkenin sorunlarını çözecek tek harekettir. Bu siyasi kadrolar, bu ülkenin içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak tek harekettir. Türkiye varsa, Cumhuriyet Halk Partisi var”.

Hedefimiz: 1 Kasım’da birinci parti olarak çıkmak!

1 Kasım Genel Seçimlerine de değinen Başkan Şevket Arıkan, yönetim ve partili olarak seçimde üstlerine düşen görevleri, sandık güvenliği de buna da dahil olmak üzere aksaksız yerine getirmek zorunda olduklarının altını çizerek; “Bugün 92.yaşımızı dolduruyoruz. 1 Kasım seçimlerinden sonra çıkacak olan tablo da inanıyorum ki ülkenin sıkıntılarını çözmede ciddi sorumluluklar üstlenecektir… Cumhuriyet Halk Partililer, aklıyla hareket ederler. İhtiraslarıyla provokasyonlara gelmezler. Seçim olsa da, olmasa da; seçimden çıksa da, çıkmasa da ‘Seni Başkan yapacağız’ diyen bir milletvekili. Bu nasıl akıl tutulması? 1 Kasım’da millet size bu yetkiyi vermezse, siz nereden alacaksınız bu yetkiyi ve nasıl Başkan yapacaksınız Cumhurbaşkanını? Bunlara itibar etmeyeceğiz. Halkımıza anlatacağız. Kampanyalarımızı sürdüreceğiz. Sandıklarımız da görev alacağız. Biz bu 1 Kasım’da birinci parti olarak çıkmayı hedefleyeceğiz. Hedefimize de ulaşmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın sözlerini tamamlamasının ardından ilçe yönetimi ve belediye meclis üyeleri, Beykoz’un yeni Kaymakamı Ahmet Katırcı’ya hoş geldin demek için nezaket ziyaretinde bulundu.

CHP Beykoz 92. yaşını kutladı!
Bizi Takip Edin