CHP Beykoz adayını örgütü ile buluşturdu

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü tarafından aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü geçtiğimiz günlerde CHP Parti Meclisi (PM) tarafından Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Coşkun Tosun için..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü tarafından aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü geçtiğimiz günlerde CHP Parti Meclisi (PM) tarafından Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Coşkun Tosun için aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

İlçe binasında gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına partililer yoğun ilgi gösterirken CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun programa eşi ile birlikte yürüyerek geldi. Aday adaylarının ilde bir toplantıda oldukları için katılamadıkları belirtilirken Can Canberoğlu ve Devrim Altıntaş’ın yer aldığı toplantıda aday adaylarına yönelik önemli mesajlar verildi.

Aydın Düzgün: İki ay misafirperverliğimizi göstereceğiz

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün gerçekleştirdi. Düzgün konuşmasında “Karşımızda 16 yıldır yorulmuş halkının gözünde her gün kaybeden siyasi misyonunun sonuna gelmiş bir irade vardır. 16 yıldır bu iradeye oy veren Beykozlu seçmen kardeşlerimizin oylarını almaya talibiz. Bizlerin görevi bu kardeşlerimizin önce gönüllerini almaktır. İnanıyorum ki bizlerin samimiyetine inandıkça oylarını da bize vereceklerdir. Beykozumuz bir Zeytinburnu gibi değil, Beykoz bir tarihtir ama maalesef 39 ilçe arasında geri kalmış bir ilçeyiz. Beykoz bir aile gibidir Tokatköy’den Yenimahalle bir bütündür. Beykozlu dışardan gelip ahkam kesen insanları fazla sevmez, samimi olmaz.  Özetle Beykozlu kendi insanını ister ve onu sever. O yüzden yabancılara iki ay misafirperverliğimizi göstereceğiz geldiği yere de hep beraber uğurlayacağız.

Kimse kişisel egoları ile hareket etmemeli

Partimizin aday adaylığı süreci sonlandı. Bugüne kadar nasıl gelindiyse bundan sonra daha da artan bir disiplinle parti hiyerarşisine uyulması gerektiğini hatırlatmak isterim. Zira adayımız partimizin adayıdır. CHP’nin iradesi herşeyin üzerindedir. Bugüne kadar ki seçimleri göz önüne alındığında adayla ilçe başkanı arasındaki çekişmelerin hazin sonuçlarını en iyi bilen partiyiz. Bunu kimse unutmasın. Adayımız CHP’nin adayıdır, Beykoz’un adayıdır. Birilerinin adayı değildir. Bunu herkesin iyi anlamasını istiyorum.  Bünyemizde kurmuş olduğumuz AR-GE komisyonumuz çalışmalarını hazırlamıştır. Kimse kişisel egoları ile hareket etmemeli kendi şahsi çıkarlarını düşünmemelidir. Adayın şu veya bu kişi olmasından ziyade ekonomik nedenlerden dolayı yorgun bıkmış imar ve mülkiyet sorunlarında bunalmış Beykozlular tarafından bizlere çok önemli görevler düşmektedir.  Beykoz’un bu iradeden kurtulması ve nefes almasını sağlamaktan başka bir görevimiz yoktur. Bunu hep beraber başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Coşkun Tosun: Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz

Coşku ve kalabalıktan dolayı teşekkürlerini ileterek konuşmasına başlayan Başkan Adayı Coşkun Tosun ise şu ifadeleri kullandı. “Bu coşku ve kalabalık Beykoz’da birşeylerin değişeceğinin göstergesidir. Bu geleceğin ayak sesleridir. Beykoz’u bundan böyle Beykozlular yönetecek bu onun göstergesidir. Çok büyük kalabalık var merdivenlere kadar taşmış durumda. SODEP’in kuruluşundan beri bu örgütün içerisinde olan bir kardeşiniz olarak 2004 yılında aday adayı olduğumda gösterilmediğimde mahalle mahalle aday olan arkadaşımız ile birlikte gezdim. Bugün yine aday adayı olan arkadaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı yaptık. Biliyorduk ki içimizden bir kişi aday olacak. Şimdi el ele kol kola vererek birlikte başaracağız. Hiç kimsenin bir adım geri kalma lüksü yoktur. Yunus Emre’nin dediği gibi “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz”

Kin nefreti bir kenara bırakıp birbirimize sarılacağız

Beykoz’da işlerin çok da kolay olmadığını biliyoruz. Karşımızdaki adayların maddi gücünü biliyoruz ama bizim de inancımız var. Bugün CHP’nin adayı olarak karşınızdayım yarın tüm Beykozluların adayı olarak sokağa çıkıyorum. Herkesten oy alacağız, isteyeceğiz. Kimseye yan gözle bakmayacağız. Unutmayın sadece CHP’nin oyu bize yetmez. Komşumuzdan esnaftan yeni gençlerimizden hangi partili olursa olsun oy isteyeceğiz. Kim hangi partili olursa olsun, hangi lideri severse sevsin biz CHP’nin adayın oy isteyeceğiz. Aşırı kin nefreti bir kenara bırakıp birbirimize sarılacağız. Birbirimize saygı ile Beykoz halkına elimiz uzatacağız. Beykoz’da iktidarı hedeflemiş çözüm odaklı çalışan fikirler ve ilkelere üzerinden bakan kısır çatışmalara girmeyen sevgi ve saygıyı öne çıkaran bir anlayışa ihtiyacımız var. Beykoz’da sorumluluğu üstenmeye, taşın altına elimizi değil gövdemizi koymaya hazırız. Bilgimizle birikimimizle, enerjimizle, dürüst ve çalışkan kadrolarımızla hazırız. Kimseyi ötekileştirmeden Beykoz’u Beykozlularla yönetmeye hazırız’

CHP Beykoz adayını örgütü ile buluşturdu
Bizi Takip Edin