CHP Beykoz gençliğinden 'sıradışı festival'

CHP Beykoz Gençlik Kolları, siyasetle eğlenceyi birleştiren sıra dışı bir festival gerçekleştirdi.

CHP Beykoz Gençlik Kolları “Sıradışı bir festival, alışılmışın dışında siyaset” ve “Siyaset birleştiri!” sloganı ile düzenlediği gençlik festivali 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Gençlik Kolları, siyasetle eğlenceyi birleştiren sıra dışı bir festival gerçekleştirdi.

CHP Beykoz Gençlik Kolları “Sıradışı bir festival, alışılmışın dışında siyaset” ve “Siyaset birleştiri!” sloganı ile düzenlediği gençlik festivali siyasete bambaşka bir bakış açısı kazandırdı.

Beykoz Çayırı’nda düzenlenen, müzik ve eğlencenin iç içe olduğu festivalde; şişme oyun parkları, dart, langırt, voleybol gibi aktiviteler yer alırken CHP’nin seçim vaatlerinin bulunduğu stantlar da kuruldu.

CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, İl Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıya katılmasından ötürü etkinlikte bulunamazken, CHP’li bir çok siyasetçi gençleri yalnız bırakmadı. Gün boyu süren etkinliğe CHP İstanbul Milletvekili Adayları Akif Hamza Çebi, Mahmut Tanal, Oğuz Kaan Salıcı, Kadir Gökmen Öğüt, Ali Özcan ve Onursal Adıgüzel, 24.Dönem CHP Milletvekili ve eski DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, CHP Beykoz Meclis Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir, CHP Kadın Kolları Başkanı Gülşen Gündüz, CHP Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, KASDER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, belediye meclis üyeleri ve ilçe yönetimi katılırken, ilçe halkı da yoğun ilgi gösterdi.

Nisa Demirel: Yeni gençler kazanmak istiyoruz!

Etkinliğin mimarlarından olan, aynı zamanda CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel’in kızı Nisa Demirel, Beykoz Güncel Haber’e festival hakkında kısa bir bilgi verdi. Demirel, şunları söyledi: “Cem Ülgür ile beraber bu organizasyonu oluşturduk. Gençlik Kollarımıza sunduk. Onlar da bunu kabul etti ve herkes projeyi benimseyerek, çalışmaya başladı. İlçe Başkanımız Şevket Arıkan, sağolsunlar hemen yardımcı oldular. Bizim bu festivaldeki amacımız; CHP Beykoz Gençlik Kolları’nın seçim propagandasını farklı bir boyuta taşımaktı. Böyle bir festival düzenlemek aklımıza geldi. Hem oyunlar var hem müzik var ama bunun yanında sosyal demokrasi köşemiz var. Bizim CHP Örgütü olarak en çok istediğimiz şey, sosyal demokrasinin halka anlatılmasını sağlamak. Bunu da basit bir şekilde ve basit bir dil kullanarak anlatıp, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim bildirgesinde söylediği her şeyin bir temele dayandığının, boş vaatler olmadığının ve bir hedefe, bir misyona hizmet ettiğini göstermek istiyoruz. Bu sosyal demokrasi köşemizde bunu sağlamak istiyoruz hem de Gençlik Kollarımızın da adını duyurmak istedik. Kendi aramıza yeni gençler kazanmak istiyoruz. En önemlisi de insanların kafasındaki bu siyasi algıyı değiştirmek istiyoruz. Bu yüzden daha eğlenceli bir ortama taşımayı düşündük”.

Festival alanında halka bütünleşen ve herkesle tokalaşmayı ihmal etmeyen Milletvekili Mahmut Tanal Beykoz Güncel Haber’in sorularını da cevapladı.

Öncelikle festival için ne söylemek istersiniz, nasıl buldunuz?

Festivali düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Gençlik Kollarına teşekkür ediyorum. Bu festivalle aslında siyasetin halkı birleştirmesi, ayrıştırmaması gerekir mesajı verilmiş. Düzenlenen bu festival; insanları birleştiren, bir araya getiren, birlikte yaşama, barış ve dayanışma duygusunu geliştiren bir etkinlik olması nedeniyle gençliği kutluyorum.

1 Kasım Genel Seçimleri yaklaşıyor…

1 Kasım seçimlerinde şunu kabul etmek lazım: 7 Haziran seçimlerinde vatandaş, üslubu ağır olan ve hakaret içeren, Türkiye’yi ötekileştirmeye çalışan bir üslubu benimsemedi. 1 Kasım seçimlerinde halkımızın istediği barış, huzur, kardeşlik, birilerini ötekileştirmeyen, bir arada yaşama duygusunu arzuluyor. Bizimde programlarımız bu yönde olacak. İnancımız şu; Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 Kasım’da mutlak surette barışı ve hukukun üstünlüğünü egemen kılmak için iktidara geleceği günleri iple bekliyoruz. Vatandaşın bize inanmasını ve güvenmesini istiyoruz.

Peki, 1 Kasım seçimlerinde çıkacak olan sonuç en son seçim sonucunda farklı olabilir mi?

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu 1 Kasım seçimlerinde koalisyondan ziyade tek başımıza iktidara geliyoruz. Yani halk Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını ekmek-su gibi, soluduğumuz hava gibi susamış, 1 Kasım’da tek başımıza iktidara geliyoruz! İktidar da olacağız!

Bu tekrar seçim kararı, size Türkiye için doğru muydu?

Bu seçim, şu an Sayın Cumhurbaşkanı’nın kaprisleri neticesinde olan bir seçim. Aslında vatandaş seçimini yapmıştı. Cumhurbaşkanı koalisyonu istemedi ama, dünyada gelişen 50 tane ülkenin ilk 30 sırasındaki ülkelerin hepsi koalisyonla yönetiliyor. Mesela, Almanya. Koalisyonun yararları nedir? Vatandaş birbirini ötekileştirmez, siyasetin önündeki bölen, parçalayan bariyerler yıkılmış olur. Halk içerisinde bir diyalog gelişir. Uzlaşma kültürü gelişir. Yozlaşma ve kayırma olmaz. Bu yararlarını kimse göz önünde bulundurmuyor ki aslında koalisyon olmuş olsaydı bugün emekli vatandaşımız geçen Kurban Bayramı’nda ve Ramazan Bayramı’nda emekli maaşlarını almış olacaktı. Güneydoğu’da ve Doğu’daki bu kaosta olmamış olacaktı. Silahlar susmuş olacaktı. Biz kavga istemiyoruz. Biz savaş istemiyoruz. Bu silah için, savaş için harcadıkları enerjiyi iktidar barış için harcamış olsaydı, bugünkü kaos ortamı olmayacaktı.

Son olarak artan terör saldırıları ile ilgili ne söyleyebilirsiniz?

Terör olayını Türkiye’de AKP 2011’den 2015 tarihine kadar dikkat ederseniz, AKP’nin söylemiyle birlikte terör ülkemizde güçlendi. Terör, Türkiye’de palazlandı. Terörün Türkiye’de palazlanması, güçlenmesi, bu kadar her tarafa yayılması AKP’nin politikalarının sonucunda olmuştur. Yani AKP’nin politikaları eşittir terörün tırmanışıdır.

Haber: Burcu Çelik

CHP Beykoz gençliğinden 'sıradışı festival'
Bizi Takip Edin