CHP Beykoz için ilk aday Mahir Taştan oldu

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olağan kongre öncesi ilk adaylık açıklamasını Mahir Taştan yaptı.

Mahir Taştan, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Kongresi'nde aday olacağını açıkladı. CHP Beykoz Örgütü'nün 35. Dönem…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olağan kongre öncesi ilk adaylık açıklamasını Mahir Taştan yaptı.

Mahir Taştan, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Kongresi’nde aday olacağını açıkladı. CHP Beykoz Örgütü’nün 35. Dönem İlçe Başkanlığını yaptıktan sonra Aydın Düzgün’e karşı kaybeden Taştan, yaptığı basın açıklamasıyla yeniden başkanlığını ilan etti.

CHP Beykoz’un 37. Dönem İlçe Başkanı olmak için adaylığını açıklayan Taştan’ı, partisinin Kavacık’taki İlçe Merkezi’nde coşkulu bir kalabalık karşıladı. ‘Biriz ve beraber kazanacağız‘ mesajlarının verildiği açıklamada, Taştan’ın konuşması sık sık ‘Beykoz’a başkan Mahir Taştan‘ sloganlarıyla kesildi.

Yüzlerce partili Taştan’a destek oldu

Kavacık İlçe Binası’nda gerçekleştirilen adaylık açıklamasın CHP Beykoz Belediye Başkanı olan Coşkun Tosun başta olmak üzere eski ilçe başkanları, partinin sayılan isimleri de katılırken adaylık açıklaması sonrası Taştan’a, yüzlerce partili ‘hayırlı olsun‘ dileklerinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nde herkesin eşit haklara sahip olduğu düşüncesini partililerle paylaşan İlçe Başkanı Adayı Mahir Taştan, ‘Kongre öncesi herkese örnek olacak, herkesin gıpta ederek bakacağı, herkesin saygı duyacağı bir kongre süreç yaşayacağız.’ dedi.

Ayrışmaları ve kırgınlıkları önleyeceğiz

Ayrıştıran değil, birleştiren olacaklarını sözlerine ekleyen Taştan, partinin Beykoz’da yıpratıldığını ve bunun da başarısız olunmasına sebebiyet verildiğini söyledi.  Taştan, ‘Ülkemizin içinde bulunduğu bu olumsuz ortamda, partimiz umuda çıkış yolunda kitlelerin umudu haline gelmişken, yerel yönetimlerde önemli bir başarı yakalanmışken, bizler de burada partimizi dinamik ve kendisiyle barışık bir hale getirmek zorundayız. Bizim yönetimimizde, ayrışmaları ve kırgınlıkları önleyeceğiz. Ötekileştiren değil birleştiren olacağız.‘ ifadelerini kullandı.

Beykoz’u kazanan ilçe başkanı ve yönetimi olacağız

Parti içindeki sıkıntıların bölünmeleri arttırdığına, yeni küskünlükler oluşturduğuna işaret eden Taştan, bu durumu kendisiyle birlikte birçok partilinin gördüğünü dile getirdi. Kötü gidişin sebebinin mevcut İlçe Başkanı Aydın Düzgün’den kaynaklandığını ifade eden Taştan, ‘Yönetim anlayışından kaynaklandığı görüşünde mutabık kalınarak, yeni bir değişime ihtiyaç olduğunu düşündük. Küstüren değil barıştıran olacağız. Biz geçen kongrede Beykoz’u kazanan İlçe Başkanı ve Yönetimi olacağız dedik. Mevcut ilçe başkanı kendisini Belediye Başkan adayı olarak, yönetimini ise meclis üyesi olarak göstermek için uğraştı.‘ diye konuştu.

Neden adayız?

Bu sürecin partiye zarar verdiğini, örgütü dağıttığını fakat dağıtan değil toparlayan değil toparlayan olacaklarını söyleyen Taştan, ‘Ben değil biz olacağız. Biz küstüren değil barıştıran olacağız. Neden adayız? Örgütümüzle planlı ve projeli bir şekilde kol kola çalışmak için adayız. İlçemizde yok olan liyakati tekrar getirmek için adayız. Tarafsızlık ilkesini yerine getirmek için adayız. Parti içi düşmanlığı yok etmek için adayız. Kişisel çıkarları bitirmek için adayız. Ötekileştirmelere son vermek için adayız. Birlik ve beraberlik ile partimizi Beykoz’da şahlandırmak için adayız.’ dedi.

Beykoz’a umut olmak için yola çıkıyoruz

Taştan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun her zaman yanında olacağını söyledi. Seçim süresince yaşanan başarının ‘Bundan sonra herkes konuşacak kimse susmayacak diyen Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun başarısıdır.’ ifadelerini kullanan CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Mahir Taştan, ‘Başarı, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısıdır. Herkes gecesini gündüzüne katarak çalıştı, emek harcadı ve güzel bir sonuç elde ettik. Şimdi bu güzel sonuçları Beykoz’da almak ve Beykoz’a umut olmak için yola çıkıyoruz.’ diye konuştu.

Bizim dilimiz sevgi ve hoşgörü dili

Mahir Taştan şunları söyledi: ‘Sözlerimi Baş komutanımız olan Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Cumhuriyet Halk partimizin 4. Olağan kongresinde Genel Başkanımız sıfatıyla yapmış olduğu konuşmayla tamamlamak istiyorum. Son saylav seçiminde partimizin ulusun güvenini kazanması bize, çalışmamızda yeniden büyük şevk ve kuvvet vermiştir. Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak, parti üyelerinin bozulmaz andıdır. Bizim dilimiz sevgi dili, bizim dilimiz hoşgörü dili

CHP Beykoz için ilk aday Mahir Taştan oldu
Bizi Takip Edin