CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'ın 'Üçüzleri'

CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz’ın her ay düzenli olarak ziyaret ettiği bir “Üçüzleri” var

CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz’ın Çubuklu Mahallesi’nde her ay düzenli olarak ziyaret ettiği…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz’ın her ay düzenli olarak ziyaret ettiği bir “Üçüzleri” var

CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz’ın Çubuklu Mahallesi’nde her ay düzenli olarak ziyaret ettiği bir “Üçüzleri” olduğunu öğrenince, kendisine bu sefer biz de eşlik edelim istedik!

Hızır Yılmaz da bir “ikiz”

Kendisinin de farklı yumurta bir ikiz kardeşi olan Hızır Yılmaz, mutad ziyaretini; İlçe Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz ve Gençlik Kolları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Özdemir ile birlikte gerçekleştirdi.

Hayat, Demet ve Yağmur!

İsimleri, dünyaya geliş sıralarına göre; Hayat, Demet ve Yağmur! Farklı yumurta üçüzü olan kız kardeşler, şu an sadece 4 aylık! Anne, Derya Yiğit (34)’in 10 yaşında Murat isminde bir de oğlu var. Evin babası ise bir beyaz eşya mağazasında çalışıyor.

Çubuklu’nun dik yokuşlu mahallelerinden birinde yaşıyorlar. Kızlar, pembe yataklarında, ağabeyleri Murat ile birlikte aynı odada kalıyorlar. Allah’tan ağabey Murat’ın uykusu derin; yoksa kızlar ile başı şimdiden dertte olacaktı!

Doktor, önce “ikiz” demiş

Anne Derya, hamilelik sürecinde doktora gittiğinde ikizi olacağını öğrenir! Buna çok sevinir zira tek başına büyümüştür ve hep bir kardeş özlemi çekmiştir. Tanrı’dan tek dileği, ikiz çocuğa sahip olmaktır. Duası kabul olur; hem de bir “ Bonus” ile!

Doktora bir sonraki gidişinde bir bebeği daha olduğunu, yani üçüz sahibi olduğunu öğrenen Derya Yiğit, buna oldukça şaşırır; zira kardeşleri Hayat ve Demet’in üzerine adeta bir Nisan yağmuru gibi yağan Yağmur’dur bu sürpriz bebek!

Baba’nın hastane yasağı!

Ancak doktorun bu müjdesinde asıl şaşkınlığı kızların babası yaşar! Bakar ki, karısının her doktora gidişinde çocuk sayısında bir artış yaşanıyor; “ Bir daha doktora gitme en iyisi!” der eşine! Tabii, bu işin latifesi!

7 aylık doğdular

Annelerinden; kızların 7 aylık doğduklarını ve bu nedenden dolayı da bir ay küvez yaşantısını tecrübe ettiklerini öğrendik.

Kızları ilk, 1,5 aylıkken tanıdı

Hızır Yılmaz, henüz 1,5 aylıkken tanıştığı kızların yavaş yavaş büyüdüklerine şahit olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti bize. Biz de kendisine hatırlattık; “ Artık çeyizleri de sizden!”

Çocukları sevmekten anneyi unuttuk!

Biz üçüzleri sevelim derken, sohbet ettiğimiz annenin fotoğrafını hiç çekmediğimizi fotoğraflara bakarken anlıyoruz şimdi! Çocukların annelerinin kucağında bir fotoğrafını çekmemişiz ya, aferin bize!

Ancak vardır bu olanda da bir hayır! Okuyucularımızın alacağı olsun; üçüzleri yine ziyarete gideriz! Hem belki bu sefer, yanımızda siz hayırsever okuyucularımızdan bazıları da olur; kim bilir?

Zira, ailenin maddi desteğe ihtiyacı var.

“ Bir araba, bir de ev vereyim; kızlardan birini bana ver!”

Bu sözler, doğumdan sonra anneyi ziyarete gelen bir kadına ait. Derya’nın üçüzleri olduğunu öğrenince, göz aydınlığına gelen bir ziyaretçidir bu. Anne Derya, buyur eder, içeri alır kadını. Oradan buradan sohbet derken, kadın ailenin maddi durumunun çocuklar için yeterli olup olmadığını sorar. Derya da ne bilsin, anlatır içinde bulundukları koşulları.

Ancak, kadının; “ Bir araba, bir de ev vereyim; kızlardan birini ver” demesi ile şoke olur Derya. Misafir kadın, kızlardan birini, çocuğu olmayan bir akrabası için istemektedir. 

İstanbul’u verseler, bir tırnağını vermem!

“ İstanbul’u verseler bana, kızlarımdan birinin tırnağını vermem” diyor Derya. Kucağımızda tuttuğumuz yavrularına bakarken gözlerinin içi gülüyor. Şükrediyor kızlarına; maddi zorluklar ise gözünde değil. Allah’ın kısmetlerini açacağına olan inancı tam.

Kızlar, Hızır amcalarının kendileri için getirdiği hediyelerden habersiz, bizlerin kucakları arasında gidip geliyorlar.

Hızır Yılmaz; “ Bebekli evde ziyaret kısa olur” deyince bu duruma en çok Başkan Yardımcısı Yasemin Özdemir bozuluyor ve kalışı uzatmanın yollarını arıyor ancak nafile!

Gerçi, hep birlikte Yılmaz’ı arabasının başında biraz bekletmedik desek de hikâye tam olmayacak doğrusu! “ Kadının fendi” derler buna da!

Günün stresini attılar!

Üçüzler ile mutlu olan CHP İlçe temsilcileri, günün stresini atmış olarak döndüler işlerinin başına; tabii ki, bir sonraki ziyareti iple çekerek!

Eğer siz de…

Okuyucularımızdan aileye mama, bez… desteği vermek isteyenler olur ise, gazetemizin telefonundan bize ulaşabilirler. Beykoz Güncel Haber olarak, kızları bir kez de sizinle ziyaret ederiz; seve seve!

Haber: Arzu Başlantı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'ın 'Üçüzleri'
Bizi Takip Edin