CHP Beykoz ilçe kongresi durduruldu

CHP Beykoz İlçe Örgütü'nün olağan kongresi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile durduruldu.

CHP Beykoz İlçe Örgütü'nün 10 Aralık Pazar günü R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi'nde yapılması planlanan olağan kongresi Genel…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün olağan kongresi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile durduruldu.

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün 10 Aralık Pazar günü R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde yapılması planlanan olağan kongresi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğlen saatlerinde duyurduğu yazılı talimatı ile durduruldu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı için Aydın Düzgün ve Mahir Taştan’ın adaylık açıklamalarını yapacağı saatlerde CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl imzalı yazıda; ‘CHP İstanbul il ve ilçelerinde yapılacak olan, il-ilçe olağan genel kongreleri dahil kongre süreci durdurulmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda, kongre sürecinin durdurulması ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması hususunu bilgilerinize arz ederiz‘ denildi.

Mahir Taştan: Adaylık açıklamamı iptal ediyorum

Konu hakkında bir açıklama yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan; “Saat 12.30 itibariyle Genel Merkez’den gelen talimat doğrultusunda İstanbul il ve ilçe kongrelerini durdurulduğu yönünde genelge elimize ulaştı. Sürecin ne olacağı henüz belli değil. Çarşamba günü MYK’nın vereceği karar doğrultusunda hareket edileceği yönünde bilgi var. Bunun dışında detaylı bir açıklama henüz elimizde geçmedi. Geçtiği zaman hemen örgütümüz ile paylaşacağız. Şuan itibariyle 10 Aralık olarak belirlediğimiz kongre sürecinin ne zaman olacağı muammadır. Bu nedenle kendi adıma süreç kesinleşene kadar bugün duyurduğumuz adaylık açıklamamı da iptal ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanı Mahir adaylık açıklamasını iptal ederken, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Düzgün ise adaylık açıklamasını resmen gerçekleştirerek kamuoyu ve örgütü ile paylaşmış oldu. 

CHP Beykoz ilçe kongresi durduruldu
Bizi Takip Edin