CHP Beykoz İlçe Yönetimi, yerel basınla buluştu

CHP Beykoz ilçe yönetimi yerel basınla tanışmak üzere kahvaltılı toplantı düzenledi.

CHP Beykoz Olağan Kongresi'nde, çarşaf liste ile belirlenen İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve ilçe yönetimi yerel basınla tanışmak üzere kahvaltılı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz ilçe yönetimi yerel basınla tanışmak üzere kahvaltılı toplantı düzenledi.

CHP Beykoz Olağan Kongresi’nde, çarşaf liste ile belirlenen İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve ilçe yönetimi yerel basınla tanışmak üzere kahvaltılı toplantı düzenledi.

Kavacık Habil Pizza’da düzenlenen kahvaltılı tanışma toplantısına; İlçe Başkanı Şevket Arıkan, ilçe yönetimi ve yerel basın mensupları katıldı.

İlçe Başkanı Şevket Arıkan ‘geç kalınmış bir tanışma’ olarak yorumladığı toplantıda, yerel de ve ulusal da çalışan basın mensuplarının önemini vurguladı. Kendisinin görevde olduğu sürece aleyhine bile olsa samimi olarak basının sorularını cevaplamaya her zaman hazır olduğunu ifade eden Arıkan, ilerleyen zamanlarda da basın mensuplarıyla sık sık bir araya gelmek istediğini söyledi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün kararları birlikte aldığına dikkat çeken Arıkan, ilçe yönetimi ile verdikleri karar neticesinde CHP Beykoz İlçe Yönetimi’nin 1 haftalık tatile gireceğini belirtti.  

En büyük parçalanma AK Parti’de olacaktır!

İlçe Başkanı Şevket Arıkan konuşmasına, Türk sporunda önemli bir yer edinmiş olan Süleyman Seba’nın vefatından ötürü üzüntü duyduğunu belirterek ve Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan’a yeni görevinde başarılar dileyerek başladı. Ülkenin çağdaş, özgür ve demokratik olmasını, basının özgür bırakılmasıyla bağdaştıran Arıkan; iktidar partisinin devletin her türlü olanağını seçimlerde kullandığını ve bunu da devletin resmi televizyon kurumu TRT’yi örnek göstererek Cumhurbaşkanı Adaylarına eşit şartlarda propaganda vakti ayrılmadığını ifade etti. Arıkan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Biz CHP olarak parti bayrağımızla, flamamızla, adayımızla değil demokrasinin bir kültürünü geliştirerek uzlaşıyla her kesimin desteklediği Sayın İhsanoğlu’nu destekledik. Bu süreçte üzerimize düşen görevleri parti olarak eksiksiz yapmaya çalıştık. Biz bu seçimde sandık ölçüsü yaparsak sadece 7 sandıktan ıslak imza alamadık. Çok sakin, düzeyli ve örnek bir kongre yaşadık.  Partimizde herkesin kararı, düşüncesi alınır. Biz imam-cemaat anlayışı ile değil özgür birey-örgütlü toplum anlayışı ile hareket ediyoruz. Demokrasiyi ancak böyle kuracağız diye düşünüyoruz. Partimizin, toplumdan gizleyeceği bir etkinliği, çalışması olamaz. Biz, açık ve demokratik bir toplum istiyoruz. Hep CHP’de bir parçalanma varmış gibi gösteriliyor. Asıl parçalanma göreceksiniz ki, AK Parti’de olacak. Neden AK Parti, genel başbakanlık kongresini 27 Ağustos’a almıştır? 28 Ağustos’ta görev teslim töreni var. Nedeni, Başbakanlığın Abdullah Gül tarafından belirlenmemesidir. Başbakan Çankaya’ya çıkarken Başbakan olarak çıkacak. Cumhurbaşkanı Adayı olurken Erdoğan’ın Başbakanlık görevinden istifa etmemesi bir hukuk skandalıdır”. AK Parti’nin 6 ay içerisinde yeni bir doğum yapacağını ve bu bebeğin prematüre olmasından yana olmadığını vurgulayan Arıkan; kimseyi ayrıştırmayan, herkesin sesine kulak veren bir siyasi oluşumun olmasını diledi. Eğer, Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde %55’in üzerinde oy alsaydı bir genel seçimin olacağına dikkat çeken Arıkan, 17 milyon insanın oy kullanmama nedeninin irdelenmesi gerektiğini söyledi. Arıkan; herkesin tatilde, bahçede olduğu zamanda seçimi bilerek gerçekleştirdiklerini belirterek CHP ve CHP Beykoz olarak seçim varmış gibi çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

İhsanoğlu, Recep Tayyip Erdoğan’a göre 10 kez daha doğru adaydı!

Konuşmasının sonrasında Arıkan, yerel basının sorularını da cevaplandırdı. Beykoz Güncel olarak; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Yine seçim olsa Ekmeleddin İhsanoğlu’nu seçerdim’ ifadesi bazı sol kesimler tarafından eleştirildi. Hatta ‘Soldan lider mi gösterdiniz ki sandığa gitmedik’ diyerek neden oy kullanmadıklarını açıkladılar. Sizce, Ekmeleddin İhsanoğlu CHP’ye ve sola uygun bir aday mıydı? Bu konularda ne söyleyebilirsiniz?” sorusunu Arıkan’a yönelttik.

Arıkan, düşüncelerini bize şu cümlelerle aktardı: “Genel Başkanımızın, böyle bir ifade kullanması yaptığın işin arkasında durmasıdır. Kendisine göre doğru olanı söylemiş ve partimizin lideri bu işin doğruluğuna inanıyor. Başka bir pencereden bakalım sorunuza; yine çok somut isimler üzerinden gidelim. Sayın Deniz Baykal’ı aday gösterseydi ya da Emine Ülker Tarhan’ı aday gösterseydi, sadece CHP oylarıyla seçime girseydi sadece CHP’nin oyunu alacaktı. Bu oy genel olarak Türkiye’de belli. %28-%30 arasında. Peki, MHP kendi adayını gösterseydi, o da %9-%12 arasında giden bir oya sahip.  Bu da seçmende şu algıyı yaratacaktı: Bu muhalefette ki adayların hiç birinin seçilme imkanı yok, biz en iyisi devam edelim, diyecekti. İşte o zaman AK Parti, %60’ları bulacaktı. 12 parti de bu projede yer aldı. Desteklediğini kamuoyuna deklere etti. Ama bazı partilerin içlerindeki gençlik örgütlenmeleri, buna tepki koyduklarını ve desteklemediklerini söylediler. Farklı kararlar verdiler. Bunlar siyasette olabilir. Ben Kemal Bey’in kendi doğrusuna sahip çıkmasını siyaset olarak doğru bulurum. Diğer adaya göre ben mukayese edebilirim. Recep Tayyip Erdoğan’a göre 10 kez daha doğru adaydı. Yani Recep Tayyip Erdoğan, çok açıktır ki taraftır. Hep söyler; bizimkiler, ötekiler… Ama Cumhurbaşkanlığında böyle bir dil olmamalı. Biz, olmalı. Bütünleştirici olmalı. Biz bu mukayeseyi bununla yapacağız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan mı doğrudur, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu mu? Bize göre de genel başkanımıza da göre de, Sayın İhsanoğlu doğru adaydır”.

Tanışma toplantısı, CHP Beykoz İlçe Örgütü ile yerel basının aynı karede poz vermesi ile sona erdi.

CHP Beykoz İlçe Yönetimi, yerel basınla buluştu
Bizi Takip Edin