CHP Beykoz Örgütü 2014 için HIZIR YILMAZ dedi

Örgüt üyelerinin CHP Beykoz İlçe binasına gelerek oy kullandığı eğilim yoklamasından Hızır Yılmaz birinci çıktı.

CHP MYK'nın aldığı karar doğrultusunda uygulamaya konulan “Eğilim Yoklaması Seçimi”, CHP Beykoz İlçe Örgütü üyelerinin oy…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Örgüt üyelerinin CHP Beykoz İlçe binasına gelerek oy kullandığı eğilim yoklamasından Hızır Yılmaz birinci çıktı.

CHP MYK’nın aldığı karar doğrultusunda uygulamaya konulan “Eğilim Yoklaması Seçimi”, CHP Beykoz İlçe Örgütü üyelerinin oy kullanması ile ilk dört adayını belirlemiş oldu. İlçe binasının önü oy kullanmak isteyen ve kullanmış olan binlerce CHP üyesi ile doluydu.  

Üyeler, 1 Aralık günü sabah 08.00’dan akşam 17.00′ a kadar seçme haklarını kullandılar. Toplamda 15 ayrı seçim sandığı akşam 18.00’da seçim görevlileri tarafından açıldı. 4 bin 189 üyesi bulunan CHP İlçe Örgütü’ nün yalnız 2 bin 922 üyesi oyunu kullandı. Fakat, 2 bin 837 oy geçerli sayıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı ve CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan gözetim kurulu olarak seçimde görev aldı. Sandıklar açılmadan önce İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, şu şekilde duygularını aktardı: “Bugün burada demokrasi şöleni yaşıyoruz. Biz Beykoz İlçe Örgütü olarak hedefimize emin adımlarla yürüyoruz. Yerel seçimlerde başarılı olacağımıza bugün bir kez daha inanıyorum. Halkın partisi, haklının partisi Cumhuriyet Halk Partili olmakla gurur duyuyorum. Zamanı geldi artık, Beykoz için İstanbul için Türkiye bizim olacaktır!” dedi.

Seçim öncesi CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan ise: “Demokrasi şölenimiz Beykoz’umuza ve ülkemize kutlu olsun. Biz dünyanın en eski 10 partisinden biriyiz. Tam 90 yıllık. Biz bu Cumhuriyet’i kanla, canla, gözyaşıyla kurduk. Biz bu Cumhuriyet’i yeri gelince kurmasını da biliriz, kurtarmasını da biliriz. Bu ülkede yaşayan herkes adam gibi özgürlüklerine kavuşacak ve biz bunu sağlayacağız. Biz CHP olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapana kadar asla ve asla dinlenmeyeceğiz!” şeklinde konuştu.

Oy kullanma süresinin bitiminin ardından yaklaşık 4,5 saat sonra CHP’nin 13 aday adayının içinden seçilen ilk 4 belli oldu. Hızır Yılmaz 846 oyla birinci, Alaattin Köseler 472 oyla ikinci, Aydın Düzgün 451 oyla üçüncü, Haşim Aydın ise 325 oyla dördüncü oldu.  İlçe binası önündeki vatandaşlar Hızır Yılmaz’ın birinciliğini sloganlarla ve büyük bir coşku ile karşıladı.

Bahadır Yavuz, sonucu hiçbir adayım kazanmadı CHP kazandı diye değerlendirdi: “Biz dün olduğu gibi bu birlikteliğimizi de Beykoz’a ilan ediyoruz. Ve AKP 30 Mart’ta geliyoruz!” dedi. Resmi açıklamayı İlçe Örgütü adına Edirne Milletvekili Recep Gürkan gerçekleştirdi ve: “ Beykoz’a yakışan bir seçim oldu. Çok fazla seçime katıldım ama buradaki gibi bir heyecanı ilk defa gördüm. CHP seçimlerinde asla kaybeden olmaz. Bizim öyle bir geleneğimiz yok. Bizim hedefimiz; partimizi büyütmek, bölgemizi büyütmek ve ülkemizi büyütmektir. Çünkü biz rantın değil halkın partisiyiz. Artık içe doğru mücadelemizi bitireceğiz, dışa dönük mücadeleye geçeceğiz. İlerde çocuklarımızın, ‘ Tayyip Erdoğan denilen diktatör bu ülkeyi karanlığa yuvarlarken sen ne yapıyordun?’ diye sorduğunda gönül rahatlığıyla cevap vermek istiyorsak 30 Mart’ ta Beykoz’a İstanbul’a CHP’nin bayrağını dikmemiz lazım.” dedi.

Resmi açıklama yapılan salonda Hızır Yılmaz, Alaattin Köseler ve İsmail Gürkan yer aldı. Diğer adaylar resmi açıklamaya katılmadı. İlçe Örgütünün bir araya gelip fotoğraf çekinmesiyle seçim sona erdi.

Diğer sonuçlar şu şekilde;

Nafiz Ünlü 234

Hüseyin Öztürk 209

Devrim Altıntaş 154

Kenan Öner 58

Şaban Tören 47

Hüseyin Karataş 24

İsmail Gürkan 7

Necmi Hayal 6

Kenan Pekşen 4

CHP Beykoz Örgütü 2014 için HIZIR YILMAZ dedi
Bizi Takip Edin