CHP, Beykoz'daki siyasi gelişmeleri değerlendirdi

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Belediye Başkan aday adaylarının da katılımıyla Beykoz'daki siyasi gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Belediye Başkan aday adaylarının da katılımıyla Beykoz'daki siyasi gelişmelerle ilgili..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Belediye Başkan aday adaylarının da katılımıyla Beykoz’daki siyasi gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Belediye Başkan aday adaylarının da katılımıyla Beykoz’daki siyasi gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Uskumru Restoran’da kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının temel gündem konusu 2B ve taahhütname idi. CHP, basın toplantısını ‘Tapu Komedisi ‘ adı altında birleştirdi. Bahadır Yavuz, ‘Uyan Beykoz Uyan’  diyerek halka çağrıda bulundu.

Çelikbilek’ in konuştukları kendisine yakışmamaktadır!

İki yardımcısı istifa ederek aday adayı olan, üçüncü yardımcısı ise aday olabilmek için fırsat kollayan başka bir Belediye Başkanı örneği Türkiye’de ender rastlanır bir durum olarak değerlendiren Yavuz: “Partisi içinden 11 Belediye başkan aday adayı çıkan görevdeki tek AK Parti‘li Belediye Başkanı Sayın Çelikbilek’tir. Tüm bu gelişmeler Çelikbilek’in Başarısızlığının partililerince de tespit edilmesinin somut göstergesidir.” dedi. Belediyenin daha profesyonelce ve kaynaklarının en etkin ve verimli olarak kullanılmasında zafiyetlerin olduğunu mesnetleriyle basın aracılığını kullanarak kamuoyuna paylaştıklarında kimsenin ses vermediğini söyleyen Yavuz: “Duymaz, görmez ve konuşmaz bir AK Parti’nin Beykoz’daki yansımalarına üzülerek hep birlikte tanık olmaktayız. Slaytla, maketle belediyecilik olmaz dedik… Anlatamadık… Anlayacakları da yok! Trafik, otopark, ulaşım, imar, çevre, eğitim,  2/B, işsizlik… gibi tüm sorunlar olduğu gibi çözülmeden ortada dururken, verdikleri sözler ve vaatlerin hiç biri gerçekleşmez iken hala maketle slaytla vaatlere devam edilme gayretleri Beykozluyu avutmaya, uyutmaya yönelik çalışmalar olduğunu Beykozlu bile anladı. Yine maalesef diyerek asıl muhatap olanlar anlamadı, anlamak istemediler.” şeklinde konuştu. İnsanlar iş için, aş için AK Parti’ye mahkum edilmiş bir durumda olduğunu ve bu durumu AK Parti’nin bilinçli ve sistematik çalışmalar ve uygular sonucunda meydana geldiğini ifade eden Yavuz, Belediye Başkanın talihsiz açıklama ve sözlerine yerel medyadan duyar olduğunu söyledi: “ Belediye Başkanı Sayın Çelikbilek, hırçınlaşarak,  söylediklerini kulağı duymaz bir  duruma girmiştir.  Başarısızlıkları Beykoz’a verdiği zararlar gün gibi ortada iken, Bir koltuk uğruna, siyaset uğruna yaptıkları konuştukları kendisine yakışmamaktadır. Çok rahat siyasete alışan, Muhalefet edilmesini hazmedemeyenlere söylenecek, sarf edilecek laf kalmamıştır. Kötü söz sahibine aittir diyerek CHP’liler olarak bu türden sözlere karşılık vermeye değer bulmuyoruz.” dedi.

Türkiye’nin en zengin belediye olması önlenmiştir!

Beykoz’un 15 yılı AK Parti iktidarlarıyla heba olduğunu da belirten Yavuz, yetmemiş gibi Beykoz’un ne kadar değerli gayrimenkulü varsa bir takım hesapları tutturmak için satılmış ve satış bedellerinin nerelerde kullanıldığının meçhul olduğunu söyledi: “Hiçbir hizmet yapılmasa ki zaten yapılmadı!  Belediye Başkanlığı Koltuğu boş dahi kalsa iyiydi… Bunların partizanca işleriyle bugün Beykoz Belediyesinin Türkiye’nin en zengin belediyesi olması önlenmiştir. Türkiye’nin ve İstanbul’un gözdesi olan Beykoz arsaları, gayrimenkulleri bir miras yedi gibi har vurup harman savrulmuştur. Yerlerinde plazalar dikilen bu arsaları tekrar alabilmek için milyon dolarlar yetmemektedir. Bunca gayrimenkul zenginliğine sahip olan Beykoz, basiretsiz yöneticilerce acze düşürülmüştür. Hesapsız, plansız ve kontrolden uzak harcamalarla Beykoz Belediyesi borç batağı içine sokulmuştur. Hatalarını hala devam ettirerek saraylar yaptırılmaktadır. Lüks araçlar kiralanmaktadır. Gemiler çürütülmektedir. Saltanat sürdürülmektedir. Belediyede adeta lale devri yaşanmaktadır.” dedi.

Beykoz’da “Cambaza Bak” taktiği uygulanıyor

Mülkiyet sorununu da değinen Yavuz, şunları ifade etti: “Belediye Başkanı Beykozlunun Mülkiyet ve Barınma Hakları üzerinden baştan sona doğru olmayan açıklama ve vaatlerde bulunmaktadır.  İnsanların geleceklerini hiçe sayarak sadece kendi siyasi geleceği ve partisinin siyasi geleceği üzerine planlar uygulamaktadır. Ama ne planı yaparlarsa yapsınlar, tutmayacak, tutturtmayacaklardır. Çünkü karşılarında CHP’sinin bilgi birikimli, donanımlı ve her ortamda ve durumda Beykoz’a sahip çıkacak kadroları ve örgütü vardır. 2B konusunda, İBB. Arsaları, Hazine arsaları, konusunda adeta “Cambaza Bak” taktiği uygulanarak vatandaş uyutulmak istenmektedir. Başkanın açıklamalarında sürekli demogojiler var ve laf cambazlığı ile vatandaşa hiç bir zaman net bir açıklama yapılmamıştır. Yerel seçimlere yönelik şovlarla insanların barınma hakları karanlık emellerine alet edilmek istenmekte, sorunlar çözüme kavuşturulamamaktadır. İBB arsalarının satışında Beykoz Belediyesi bir ticari iş yapıyor gibi yaklaşarak, kar gütme amacıyla Belediyeye maliyeti ortalama 50 TL. olan arsaları 190 TL, 260 TL. ve 400 TL gibi çok yüksek fiyatlarla Beykoz Halkının ödeme gücünü düşünmeden satmasının hiçbir mantıksal açıklaması olamaz. Belediye Başkanı İBB. Arsaları konusunda vatandaşa karşı dürüst de değildir. Samimi değildir. İnandırıcı değildir. Batırdığı Belediyeyi ve hacizli olma durumunu vatandaşın kesesinden kaynak yaratma gayretindedir. “ dedi.

Yavuz, taahhütnameyi ‘komedi’ diye adlandırdı ve : “İBB arsaları konusunda uygulanan yöntemler vatandaşın aleyhinedir. Ve içerik orak birçok hatalar mevcuttur. Sözleşmelerde, taahhütnamelerde,  evraklarda usul ve yasalar aykırı komedi gibi yanlışlıklar yapılmıştır. Aceleden hazırlanmış olduğu, halkı değil, belediyeyi koruyan, kollayan ve alıcıya yani Beykoz Halkına inanılmaz müeyyideler yükleyen adı tapu verme olan ama aslı ise sonradan geri alma olan buna komedi denir. Madem halkın hizmetkarıyız diyorsunuz. Neden taahhüt alıyorsunuz? Neden Faiz istiyorsunuz? Beykoz ve Beykozlunun haklarının koruyucusu olmayanlar artık deşifre olmuşlardır.” şeklinde ifade etti.

Yavuz, CHP’nin halk menfaatleri adına yaptığı yapıcı ve uyarıcı muhalefet çalışmaları AK Parti’nin hırçınlaşmasına ağzından çıkanı kontrol edemeyecek bir duruma düşürdüğünü ve bu yüzden acemice ne yaptıklarını, ne söylediklerini bilmemekte olduğunu belirtti: ”Su testisi eskidi. Artık suyu soğutmuyor. Testinin değiştirilmesi gerekiyor. AK Parti’nin geldiği durum budur. Beykozlular bu yönetime layık değildir. Beykoz halkı ve seçmeni gerekli değerlendirmeyi seçim sandığında göstererek kendine hakaret boyutuna varan davranışlar içinde olanlardan hesap soracaktır.” diyerek konuşmasını bitirdi.

CHP, Beykoz'daki siyasi gelişmeleri değerlendirdi
Bizi Takip Edin