CHP Beykoz Örgütü bayramlaştı!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, bayramın ikinci günü parti binasında buluşarak bayramlaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde parti binasında bir araya geldi. Birbiriyle bayramlaşan parti üyeleri,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, bayramın ikinci günü parti binasında buluşarak bayramlaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde parti binasında bir araya geldi. Birbiriyle bayramlaşan parti üyeleri, bayramın heyecanını birlikte yaşadı.

İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP İstanbul Milletvekilleri Akif Hamzaçebi, Oğuz Kaan Salıcı ve Müslim Sarı’nın da bulunduğu bayramlaşma toplantısında, örgüt üyeleri ile beraber sohbet edildi ve bayramlaşıldı.

Şevket Arıkan, Kılıçdaroğlu’nun mesajı ile örgütün bayramını kutladı!

Örgüte hitaben bayramlaşma konuşmasını yapmak üzere kürsüdeki ilk sözü alan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, herkesin Ramazan Bayramı’nı öncelikle kutladığını belirtti ve sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bayram mesajını okuyarak devam etmek istediğini söyledi. Örgütün bayramını Kılıçdaroğlu’nun mesajı ile kutlayan Arıkan, mesajı aynen okudu: “Sevgili yurttaşlarım, Gönül coğrafyamızı güzelleştiren ve yüreklerimizi bir kez daha sevgi, dostluk ve dayanışma hisleriyle dolduran mübarek Ramazan ayının mutluluğunu yaşadık. Ama maalesef içimizdeki burukluğu bir türlü atamadık. Çünkü İslam coğrafyasına bu Ramazan ayında da barış ve refah uğramadı. Yine kan döküldü, derin acılar çekildi, çekiliyor. 77 milyonu aşkın nüfusu; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti, yarım yüzyılı aşan demokrasi tarihi, iki yüzyıla yaklaşan parlamenter sistemi ile Türkiye, böyle bir coğrafyada çoban ateşidir, umut ışığıdır. İslam coğrafyasının siyasal aktörleri, dünya tarihi yanında özellikle Türkiye’nin yakın tarihini de bilmek zorundadırlar. Çünkü bizler farklılığımızı zenginlik, demokrasiyi en büyük gücümüz sayarız. Zaten demokrasi, çatışma yerine uzlaşmayı, kutuplaşma yerine birlikte yaşamayı zorunlu kılan bir siyasi sistemdir. O yüzden iç veya dış bütün sorunlarımızla yüzleşirken, ortak akıldan yararlanmak, toplumun tüm kesimlerine hoşgörü içerisinde yaklaşmak demokrasinin olmazsa olmazıdır. Unutmamalıdır ki siyasetçinin görevi bölmek ve ayrıştırmak değil, birleştirmek ve uzlaştırmaktır. Siyaset bu ülkeye ve milletine huzur vermeli, güven aşılamalı ve Türkiye’nin yeni ufuklara yelken açması için gerekli öngörüye sahip olmalıdır. Siyasetin asli görevi dört kelimeden ibarettir: Her şeyden önce Türkiye. Herkes bu bilinçle hareket etmeli, Türkiye’ye hizmet etme onuruna layık olmalıdır. Bu bağlamda, bizlere özgürlük ve demokrasi içerisinde bu bayramı yaşama fırsatını veren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarına ve şehitlerimize rahmet diliyorum. Tüm halkımızın Ramazan Bayramını yürekten kutluyorum”.

Akif Hamzaçebi: CHP, Türkiye’nin hükümetsiz kalmamasından yanadır!

Daha sonra kürsüye çıkan Milletvekili Akif Hamzaçebi de herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, konuşmasının devamında koalisyon ve ülkenin genel durumuna ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Ankara’da ne oluyor ise, bunların hepsi basında yer buluyor. Basında yer alıp da, yer almayıp da sizin bilmediğiniz herhangi bir şey yok. Genel seçimlerden sonra ortaya çıkan tablo milletin bir koalisyon hükümeti kurulması yönündedir. Seçim sonucu Türkiye’yi bir koalisyon hükümeti kurması noktasına getirmiştir. Vatandaşın tercihi, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne tek başına iktidar olma çoğunluğunu vermemiştir. Bu nedenle de bir koalisyon hükümeti zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Hangi seçeneklerin olduğu seçim sonrası bütün Türkiye’nin gözü önünde cereyan etmiştir. Zaman içerisinde bunların bir kısmı ortadan kalkmıştır, bazı seçeneklerin gerçekleşmeyeceği ortaya çıkmıştır. Bugünkü aşamada 1-2 seçenek gözükmektedir. Bu seçeneklerden herhangi biri gerçekleşmezse eğer, Türkiye yeniden bir seçimle karşı karşıya kalacaktır. Biz pozitif düşünüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin hükümetsiz kalmamasından yanadır. Tekrar seçim gibi bir seçim Türkiye’nin önünde olmamalıdır. Olursa eğer, partimiz ve örgütümüz ona da hazır olacaktır. Ama milletin tercihinin koalisyon hükümeti olduğu yerde bu tercihi beğenmiyoruz, bir daha seçim yapalım demenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu çerçevede Genel Başkanımızın ilan ettiği 14 ilkeyi esas alarak bir hükümet kurmaya Cumhuriyet Halk Partisi hazırdır. Cumhuriyet Halk Partisi, seçimlerde savunduğu ilkeleri, ilan ettiği 14 ilkeyi bir kenara atarak bir hükümet olmak uğruna, kırmızı plaka uğruna, koltuk sevdasına hükümet kurmak arzusunda değildir. Bunu hiç kimse düşünmesin. Türkiye’yi selamete çıkaracak, sorunlarını çözecek, partimizin ana ilkelerinden asla fedakarlık etmeyecek ve partimizi ileriye taşıyacak bir hükümeti kurmaktan yanadır Cumhuriyet Halk Partisi. Örgütümüzün hassasiyetleri bizimde hassasiyetimizdir. Türkiye’nin hükümete ihtiyacı vardır. Bir hükümet ihtiyacı varken, biz muhalefete talibiz, diye bir politikayı şahsen doğru bulmuyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi ile henüz bir koalisyon görüşmesi yapmadık. Bayramdan sonra bu görüşme gerçekleşecektir. Genel Başkanımıza ve partimize güvenelim”.

Hamzaçebi’nin konuşmasının sonrasında Milletvekili Müslim Sarı ve Oğuz Kaan Salıcı da sözü alarak, sadece örgütün Ramazan Bayramı’nın sağlıklı, mutlu ve huzurlu geçmesini diledi.

CHP Beykoz Örgütü bayramlaştı!
Bizi Takip Edin