CHP Beykoz Örgütü olağanüstü kurultay istiyor

CHP Beykoz İlçe Örgütü delegelerinin olağanüstü kurultay için imza verdikleri öğrenildi.

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye yakın isimlerin olağanüstü kurultay için imza topladıkları belirtildi. CHP Beykoz İlçe Örgütü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü delegelerinin olağanüstü kurultay için imza verdikleri öğrenildi.

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye yakın isimlerin olağanüstü kurultay için imza topladıkları belirtildi. CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün 5 kurultay delegesinin de imza verdiği öğrenildi.

Kısa bir süre önce CHP’nin olağan kurultayında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana olan delegeler tutum değiştirdi. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye yakın isimlerle hareket eden delegeler olağanüstü kurultay için notere giderek imza veriyor. Türkiye genelinde şuana kadar noter kanalıyla 300 imza toplandığı duyuruldu.

CHP Beykoz örgütünün kurultay delegeleri değişim diyerek İlçe Başkanı Aydın Düzgün öncülüğünde Metin Çanak, Yücel Zara, Devrim Altıntaş ve Nihat Arıcan’nın notere giderek imza verdiği öğrenildi.

15 gün içinde en az 625 imza gerekiyor

CHP parti tüzüğünün 48. maddesine göre seçimli olağanüstü kurultay toplanması için kurultay delegelerinin tam sayısının salt çoğunluğunun, on beşinci gün mesai bitimine kadar noter aracılığıyla imzalarını genel merkeze iletmeleri gerekiyor. Bu da en az 625 delegenin imzasına denk geliyor. Yine parti tüzüğüne göre, kurultay çağrısı yapacak delegelerin 15 günlük süre içinde yeterli imzayı toplaması zorunlu.

CHP Beykoz Örgütü olağanüstü kurultay istiyor
Bizi Takip Edin