CHP Beykoz sorunları birlikte çözmeye hazır!

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçedeki yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.
  • 8.01.2022 00:00:00

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçedeki yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

galeri ischp beykoz un sorunlarini birlikte cozmeye hazir 7500

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Yönetim Kurulu üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Beykoz’da görev yapan yerel basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

İlçe binasında düzenlenen toplantıya, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Hakan Kanpara, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri Temel Karadeniz ve Gülay Demirel ve ilçe yöneticileri ile yerel basın katıldı.

“DÜNYA’NIN EN GÜZEL KENTİNDE YAŞIYORUZ”

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Beykoz’u “yasak” ve “kaçak” olarak iki kelimeye sığdırdı. Düzgün, “Her yerde övünçle söylüyorum, Dünya’nın en güzel kentinde yaşıyoruz. Ama 39 ilçede de en sonuncu ilçeyiz. Geri kalmışlıkta birinciyiz. Beykoz’umuza baktığımız zaman yapı stoku olarak çok çok kötü. Ben kötü bir kelime kullanmak istemiyorum ama hakikaten çok kötü. İnşallah bir an önce Beykoz, imar, mülkiyet ve kentsel dönüşüm yoluyla rahatlar.” dedi.

“ÇUBUKLU’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLAYACAK”

Beykoz’un imar ve mülkiyet sorunun çözülmesi gerektiğini belirten Aydın Düzgün, “Beykoz’un kenarda kalmışlığının bir an önce ortadan kaldırılması en büyük isteğimiz, uğraşımız, çabamız olacak. Bunu bütün partimizin üst kuruluna, yöneticilerine ve Genel Başkanı’mıza kadar iletiyorum. Ekrem Başkan’da tabi bu konuda bizim için bir şans. İnşallah Çubuklu’da özellikle Çukuralanlıların olduğu bir mahallede yakında kentsel dönüşüm başlayacak.” dedi.

galeri ischp beykoz un sorunlarini birlikte cozmeye hazir 9842

“BEYKOZ’DA İYİ ŞEYLER OLSUN”

Tokatköy’deki 487 ada 3 parsel kentsel dönüşümde de tavırlarının pozitif olduğunu aktaran Düzgün, “Beykoz’da iyi bir şeyler olsun artık. O yaptı bu yaptı gibi karşı çıkmak yerine, daha iyi, daha güzeli nasıl yapılır? Bu önerilerde bulunuyoruz. İnşallah Beykoz Belediyesi de bunlara duyarlı olur. Vatandaşın derdini, tasasını biraz daha dikkate alır. Onların istedikleri sadece 70-80 yıldır oturdukları yerlerden çıkacaklar. Oraların daha güzel binalar yapılması için belediyeye terk edecekler. Ama bunun karşılığında ne alacaklarını somut olarak görmek istiyorlar. Bu da çok zor, yapılmayacak bir istek değil. O yüzden, dün olduğu gibi bugünde her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağız. İnşallah o işinde iyi bir şekilde sonuçlanması için CHP Beykoz olarak elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularına cevap verildi. CHP Beykoz’un basın mensupları ile bir araya gelmediği belirtilerek, İstanbul Büyükşehir Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun ilçeye geldiğinde yerel basın mensuplarına neden haber verilmediği soruldu.

“PARTİ İÇİNDEN ELEŞTİRİ ALIYORUZ”

İlçe Başkanı Aydın Düzgün, “İmamoğlu konusunda çok eleştiri alıyoruz. Parti içinden de eleştiri alıyoruz. Ekrem Başkanı’mızın bir programı olduğu zaman büyükşehir protokolü arıyor, ‘Başkanı’mız gelecek. Ama sadece ilçe başkanı, kadın kolları ve gençlik kolları başkanı gelsin.’ vs. gibi. Kısıtlamalı ani ani şeyler. Bu da iyi bir sonuç vermiyor. Ben bu konuda eleştirilerde bulundum. Ekrem Başkanı’mız topluma mâl olmuş birisi. Onun için o geldiği zaman basının mutlaka haberi olmalı. Çok özel bir toplantı olmadığı zaman, o tür eleştirilerinize katılıyorum.” diye yanıt verdi.

“BİR VİZYONER GÖRÜŞ YOK”

Basın mensupları tarafından CHP’nin ilçedeki muhalefetinin yetersiz olduğunun söylenmesinin akabinde konuşan Aydın Düzgün, “Beykoz bir türlü gelişemiyor. O köhne yapısını koruyor. Kaç sefer söyledim Rahmetli Yücel Çelikbilek’e, ‘Gel beraber öneri verelim, değiştirelim, düzenleyelim, günün koşullarına uygulayalım.’ Ona da yok. Sadece yapılanı kötü yaptın demek bir politika değil. Beykoz’un parası var. Dünyanın en güzel şehir plancısını getirin, 3-5 ay süre verin. Şu Beykoz’u planlasın. 100 sene sonra ne olacağı belli olsun. Yani bir vizyoner görüş yok.” dedi.

Yerel basın mensupları tarafından, Tokatköy’deki kentsel dönüşüm tartışması hakkında görüşler bildirilerek , “CHP, Beykoz siyasetine ortak olamıyor.” şeklinde eleştiri yapıldı.

“SİYASETEN RANT ELDE ETMEK İSTEMİYORUZ”

Aydın Düzgün ise “Çubuklu’da Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı. İBB arsasındaki vatandaşların hepsi geliyor, gidiyor, konuşuyorlar. Sürekli diyalog halindeler. Ne yapılabilir? Ne edilebilir? En son nasıl bir şey yapılacağına dair vatandaşların onayına sunulacak. Ne diyorsunuz? Hepsi tamam derse, adı soyadı belli. Tokatköy’de bunu yapsalar hiç problem olmayacak. Yani öyle bir kritik bir nokta ki ‘Bunu neden yapmıyorsunuz kardeşim, yazıklar olsun.’ demek var veya şunu tercih ediyorum ‘Yapın şunu, doğru yapın.’ Bu vatandaş 50 yıldır burada oturuyor. Siyaseten burada rant elde etmek istemiyorum, istemiyoruz CHP olarak. Yeter ki vatandaşın işi çözülsün. Beykoz’un bir önü açılsın. Çubuklu’daki Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni bir görse vatandaş ‘Ya bu iş oluyormuş’ diyecek. Ama yılların Beykoz’u aynı duruyor.” diye konuştu.

CHP Meclis Üyesi Temel Karadeniz de eleştirilere, “Ben ve arkadaşlarım mecliste gerekli mücadeleyi sonuna kadar yaptığımıza inanıyorum. Beykoz’da imar planı artık bitsin istiyoruz.” şeklinde yanıt verdi.

galeri ischp beykoz sorunlari birlikte cozmeye hazir 3069

Toplantı, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından yerel basın mensuplarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özgür ve Adil Bir Türkiye için Yürüyüş adlı kitabı ile 2022 takvimi hediye edilmesiyle sonlandı.

İlgili Haberler