CHP Beykoz'da son aday; Zerrin Bekar

CHP'nin tüm kadınların evi olduğunu ifade eden Zerrin Bekar, ‘Evimin İlçe Başkanlığı'na talibim' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, 6 Aralık Pazar günü gerçekleştireceği Olağan Kongre'ye 4 aday ile gidiyor….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’nin tüm kadınların evi olduğunu ifade eden Zerrin Bekar, ‘Evimin İlçe Başkanlığı’na talibim’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, 6 Aralık Pazar günü gerçekleştireceği Olağan Kongre’ye 4 aday ile gidiyor. Mahir Taştan, Seyit Usta ve Şevket Arıkan’dan sonra bu kez başkanlık koltuğuna, Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar’ın eşi Zerrin Bekar aday oldu.

Yoğun bir kalabalığın gözlendiği salonda, partililerin yanı sıra Zerrin Bekar’a destek için başta eşi Hakan Bekar olmak üzere; aday olan Seyit Usta ve Mahir Taştan’da Bekar’ı yalnız bırakmadı. Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Zerrin Bekar, 1 oy dahi alsa kendisine inananlar için sandığa gideceğini ifade etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, sözü Zerrin Bekar’a verdi. Sözü almadan önce Zerrin Bekar ve Başkan Şevket Arıkan ikilisi samimi görüntüler sergiledi. Arıkan, ‘Cumhuriyet Halk Partisi işte budur! Biriz ve birlikteyiz’ dedi.

Kendi içimizde barışı ve huzuru getirmek için adayım!

Konuşmasına öncelikle kendisini tanıtarak başlayan Zerrin Bekar, 1980 İstanbul doğumlu, evli ve 2 çocuk annesi olduğunu ifade etti. Eğitim durumu hakkında bilgi veren Bekar, üniversiteden mezun olduğunu belireterek, özellikle kadınlara hayallerinden vazgeçmemesi noktasında şu mesajı verdi: “Ben üniversiteyi anne olarak bitirdim. Derece alarak, yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldum. Bir şekilde eğitimi eksik kalmış, içinde uhte kalmış kadınlarımız, gençlerimiz, ayrımsız herkes fırsatını bulduklarında asla geç kaldım diye düşünmeden, hayallerinin peşinden koşsunlar. Kendilerine inansınlar”.

2009 yılında CHP’ye üye olduğunu ifade eden Zerrin Bekar, 7 yıl boyunca seçim dönemlerinde sahada aktif olarak görev aldığını söyledi. “Bir kadın olarak çok şey borçlu olduğum Cumhuriyet’e, Cumhuriyet Halk Partisi’ne çok şey borçluyum ve Cumhuriyet Halk Partisi her kadının evidir. Ben evimin İlçe Başkanlığı’na talibim” diyen Bekar, seçildiği takdirde yönetim kurulunun ve kendisinin aktif bir şekilde sahada çalışmaya, çözüm üretmeye başlayacağını belirtti. Bekar, adaylığını Beykoz’un bir diğer isminin de ‘Deli Defne’ olduğunu kaydererek, şunları söyledi: “Bir efsaneye göre, Deli Defne Ağacı Beykoz’da ve çok tılsımlı bir ağaç. Ondan bir yaprak aldığınızda, nereye gidiyorsanız orada bir kargaşa çıkıyor ve insanlar birbirine düşüyor. Buna son vermenin tek bir şeyi var; o da defne yaprağını denize atmak. Ben buraya kavganın, huzursuzluğun olduğu her yerde defne yaprağını denize atmaya geldim. Kendi içimizde barışı ve huzuru getirmek için geldim”.

CHP’nin yenilenmek ve gençleşmek zorunda olduğunu aktaran Zerrin Bekar, gezi ruhunun partide etkin olmasının baş şartını ‘Bugün göreve talip olanlara, bu ruhun kendisine yetki vermek zorundayız’ diyerek  açıkladı. 1 oy dahi alsa, kendisine ve ilkesine inanlar için sandığa gideceğini söyleyen Bekar, bunun da bir ‘duruş’ olduğunu vurguladı. ‘Artık parçalı bulutlu olmayalım’ diyen Bekar, herkesin sokağa inmesini, sorunun sokak olduğunu belirterek, bu sorumluluktan herkesin nasip almasını istedi. Bekar, konuşmasını Nazım Hikmet’in şu dizesi ile son verdi: “Dinleyip, diyecek çok. Fakat, uzun söze vakit yok. Yürüyelim ama bir kadın önderliğinde!”.

 

CHP Beykoz'da son aday; Zerrin Bekar
Bizi Takip Edin