Şevket Arıkan, başkanlığa yeniden aday!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, yaklaşan olan kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Olağan Kongresi'ne sayılı günler kala yoğun günler geçiriyor. 6 Aralık Pazar günü gerçekleştirilmesi planan 35.Olağan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, yaklaşan olan kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Olağan Kongresi’ne sayılı günler kala yoğun günler geçiriyor. 6 Aralık Pazar günü gerçekleştirilmesi planan 35.Olağan Kongre de ilçe başkanlığına adaylığını koyan Mahir Taştan ve Seyit Usta’nın ardından bu kez de mevcut İlçe Başkanı Şevket Arıkan yeniden aday olduğunu açıkladı.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantıda İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ı; CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, Belediye Meclis Üyeleri Aydın Habil ve Süleyman Kılıç, İncirköy Spor Kulübü Başkanı ve İlçe Başkan Adayı Mahir Taştan ile çok sayıda partili isim yalnız bırakmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeniden organize olması gerektiğini ve yüzünü mutlaka sola çevirmesi gerektiğini vurgulayan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, yapmış olduğunu konuşmasında partiyi aktiflik konusunda eleştirdi. Genel Seçimler’de dar bir kadro ile saha çalıştıklarını belirten Arıkan; “Bu partinin başına kim gelirse gelsin, bu dar kadrolarla çalıştığımız müddetçe seçimi kazanamayız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz’da yeniden organize olmalıdır!

Önemli bir sürece girildiğini ifade ederek konuşmasına başlayan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, kongre süreçlerinin partileri için birer bayram günleri olduğunu söyledi. Arıkan, 6 Aralık günü 415 delege ile seçime gidileceğinin bilgisini paylaşarak, geniş bir katılım ve önerilerle beraber yönetim kurulu listesini hazırlamaya çalıştıklarını belirtti. Arıkan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Katkıda bulunmak isteyen herkesin önerisine açığız. Bu yönetim, 2 yıl bu partinin eksiklerini, yapması gerekenleri tespit edecek, proje üretecek ve bunu yaşama geçirecektir. Bunu da kongrede detaylı bir sunum eşliğinde sunacaktır. Partimiz neden olduğu yerde çakıldı kaldı? İki seçimde Cumhuriyet Halk Partisi %25’e çakıldı kaldı. Beykoz’da da biz %28’e çakıldık kaldık. Bu böyle gitmez! Bunun mutlaka bir teşhisini koyarak, bunun tedavisine başlayacak bir yönetim oluşturacağız”.

“En önemli sorunlarımızdan biri AK Parti’nin seçmen kaydırmalarıdır’ diyen Şevket Arıkan, genel merkez de olmak üzere partinin seçmen listeleri askıya çıktığında yeterli incelemeyi yapamadıklarını söyleyerek; “Ama bir bakıyoruz, Beykoz’da 5 bin çakma diye tabir edeceğimiz Beykoz’da oturmayan seçmen, Beykoz’un kaderini değiştiriyor. Partinin kaderini değiştiriyor. O zaman mutlak suretle tüzükte olmasa bile Seçmen Listelerini İncelemeden Sorumlu Başkan Yardımcılığı oluşturmak zorundayız. Anketörler gibi tek tek kapı çalarak Beykoz’daki bu gerçeğimizi tespit etmeliyiz. Üyelerimizi güncellemeliyiz. Yani Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz’da yeniden organize olmalıdır. Kendi gerçeğimizle yüzleşmeliyiz. Partili arkadaşlarımız, partideki görevini külfet olarak algılıyorlar. Sandık Kurulu Başkanlığı öneriyoruz red ediliyor. Böyle partililik olur mu? Parti içi eğitime dönmeliyiz. Sandık kurullarından, sokak davranışlarımıza kadar Cumhuriyet Halk Partisi görevini verdiğimiz her üyemizi partimize yakışır şekilde dizayn etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Temel ilkemiz: Partiyi birlikte yönetmek

Temel ilkelerinin ‘partiyi birlikte yönetmek’ olduğunu söyleyen Şevket Arıkan, kongre sonucunda kim başkan olursa olsun, herkesin çıkan sonuca saygı göstermesini ve birlikte hareket edilmeye devam edilmesini istedi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye ve Beykoz iddiasının sürmesi gerektiğini vurgulayan Arıkan, 7 Haziran ve 1 Kasım seçim sonuçlarının kendileri için memnun edici bir durum olmadığını ifade ederek; “Ne oy arttırabildik ne iktidar olabildik… Türkiye’de %25’e çakılı kaldık. Mutlaka Cumhuriyet Halk Partisi yapısal reform yapmalı” dedi. Bu sene yapılan Genel Seçim çalışmalarından bazı örneklerde veren Arıkan, dar kadrolarla seçimde çalıştıklarını belirtti. Arıkan, bu dar kadrolar olduğu sürece kim İlçe Başkanı olursa olsun, partinin seçimi kazanamayacağını söyledi.

Bu parti yüzünü mutlaka sola dönmelidir!

Partide bir konu konuşulurken ‘bana göre’ ifadesinin çok doğru bulmadığını belirten Şevket Arıkan: “Bu partide ‘bana göre’ yok. Bu partinin hukuku var, tüzüğü var. Kurallar varsa ki, bu partide var, buna herkes uyacak. Hukuksuzluğa bu partide asla izin vermeyeceğim. Bu partide ben şunu çok özlüyorum: Bu parti yüzünü mutlaka ve mutlaka sola dönmelidir. Emeğe, işçiye, köylüye dönmelidir. Siyasi yelpazenin göbeğinde ya da sağında yer almış, yıllarca siyaset yapmış devşirmelerle biz seçim kazanamayız. Bu partinin ruhu 68’lere, 78’lere dönmelidir. Bu parti sol söylemi tartışmasız bir şekilde gündemine almalıdır. Kırgınlığa, küslüğe, umutsuzluğa asla gönlümüzde yer vermeyeceğiz. Umutsuzluk, bu partiye yakışmaz!” dedi.

Şevket Arıkan, başkanlığa yeniden aday!
Bizi Takip Edin