MHP Beykoz'un adayı Bahattin Furuncuoğlu

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Belediye Başkan Aday Adayı Eski Teşkilat Başkanı Bahattin Furuncuoğlu'nu kamuoyuna duyurdu.

Eski Teşkilat Başkanı Bahattin Furuncuoğlu' da aday adaylığı sürecine dahil oldu. MHP İlçe binasında Furuncuoğlu, başvurusunu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Belediye Başkan Aday Adayı Eski Teşkilat Başkanı Bahattin Furuncuoğlu’nu kamuoyuna duyurdu.

Eski Teşkilat Başkanı Bahattin Furuncuoğlu’ da aday adaylığı sürecine dahil oldu. MHP İlçe binasında Furuncuoğlu, başvurusunu gerçekleştirdiği sırada anlık bir gelişme daha yaşandı. 10 gün önce MHP’den aday adaylığını koyan Kurtuluş Ünal, Furuncuoğlu ‘nun Beykoz halkına kendisinden daha iyi hizmet edeceğine inandığını belirterek ve ona destek olmak amacıyla başvurusunu geri çektiğini söyledi. Toplantı, Fındıklı Camii İmamı Bekir Pehlivan’nın Kuran-ı Kerim okumasıyla açılmış oldu. İlk konuşmayı MHP Beykoz İlçe Teşkilat Başkanı Ali Emanet gerçekleştirdi.

Emanet: Saltanat kayığı su almaya başladı, alabora olması yakındır!

Memleketimizin bir ihanetle karşı karşıya kaldığını ve AK Parti marifeti ile de bu ihanetin sonuç aldığını belirten Emanet: “ Türk milletinin varlığı, Türk Cumuriyeti’nin varlığı tartışılır hale gelmiştir. Gidişat iyi değildir. Yakın zamanda Diyarbakır’ da iktidarın ön ayak olmasıyla gerçekleşmiş olan ihanet toplantısı milletimizin gözünün içine baka baka gerçekleştirilmiştir. İki dilde bir devlet yapısından söz edilmeye başlanmıştır. İki dil Allah’ın yarattığı yılanlarda vardır. Bizim tek dilimiz Türkçe’dir. Halkımız sessiz ve vurdumduymaz kalmıştır. Biz bu sessizliğe MHP ile son vereceğiz. Çiftli yapılardan kurtulacağız. “ dedi. Aday adaylarının da devamının geleceğini söyleyen ve diğer partilerin on ikişer adayının olduğunu hatırlatan Emanet, sekiz yüz trilyonluk bir rantın olduğunu ve aday adaylarının da bu ranttan ötürü fazla olduğunu belirterek: “ Bunların hayırsever olduğunu mu sanıyorsunuz? Hayırseverlerse, ülkemizde yardıma muhtaç çok insan var. Onlara yardım etsinler. Herkes burada bu pastadan pay almaya çalışıyor.” dedi.  Emanet, AK Parti iktidarının zamanının dolduğunu da şu sözlerle ifade etti: “ Saltanat kayığı su almaya başladı. Alabora olması yakındır! Ölmeden bunu göreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin tek garantisi kaldı. O da MHP. Bize güvenin, asla başınızı öne eğmeyeceğiz.”

Furuncuoğlu: MHP ile örnek olacak belediyeciliğin nasıl yapıldığını göreceksiniz!

Beykoz halkının hakkı olan hizmetlerden yeterince yararlanamadığını ve bu şirin ilçenin, Beykozlu dışındaki rantiyecilerin iştahını kabartmakta olduğunu ve partisinin kendisini aday gösterdiği ve Beykoz halkının, kendisini seçmesi durumunda Beykoz’u, İstanbul’un en önemli yaşam merkezi haline getireceğini söyleyen Furuncuoğlu, yapmak istediklerini şöyle anlattı: “ Kesinlikle hiçbir ayırım yapmadan, şu ana kadar kazanılmış haklara parti ayrımı yapmaksızın müdahale etmeyeceğim ve müdahale edeceklere karşı öncelikle Belediye olarak set olacağım. Beykoz Beykozlularındır ve Beykoz’da yaşayan herkes benim için önemlidir. Her hafta bizzat bir mahalleye gidip, halk toplantısı yaparak sorunları mahallinde çözeceğim. Ayda bir basınla toplantı yaparak onların ikazını önemseyeceğim. Dört yıllık süre içerisinde trafik ve deniz ulaşımı ile ilgili ciddi mesafe alacağım. Milletin parasını çarçur edenlerle mücadele ettiğim gibi, evlerinize yapılan hırsızlığı önleyecek tedbirleri alarak, Beykoz’u huzur içinde yaşayan bir kent haline getireceğim. Hiç kimse hastane kapılarına mahkûm edilmeyecek, sağlık bürokrasisine terkedilmeyecektir. Beykoz’u bir Turizm merkezine dönüştürerek, işsizliği ortadan kaldıracağım. Beykoz İstanbul’un en önemli,  Turizm ve kültür merkezi olacaktır. Halkımız arasında olabilecek her türlü anlaşmazlıklara arabuluculuk yapacak ve birbirine karşı, saygılı toplum oluşturmak için gecemi gündüze katacağım. Sayın muhtarlarımızı, fahri Belediye Başkan yardımcısı gibi mahallelerinde etkili olacaktır. Halkımızın birçok işini belediyeye gelmeden çözümü için gerekli altyapıyı oluşturacağım. Genç yaşta evliliği teşvik edecek ve ekonomik sebeplerle evlenemeyenlere katkı sağlanacaktır. Kadın sığınma evleri, huzur evleri, ağır-orta-hafif engelli okulları yaparak, engellilerle ilgilenmeyi ailelerine yük olmaktan çıkaracağız ve özel sektörün bu alandaki çalışmalarında, ruhsat işlerine yardımcı olacağız.  ” dedi.

Hizmet anlayışının halka hizmet hakka hizmet olduğunu söyleyen Furuncuoğlu: “ Size şu sözü söyleteceğime şerefim üzerine söz veriyorum; ‘Biri geldi, çok çalıştı ve gitti, o koltuğu değil bizi sevdi. İlk defa İstanbul’da MHP’li bir aday seçeceksiniz. Bu seçiminizle İstanbul ve Türkiye’ye örnek olacak belediyeciliğin nasıl yapıldığını göreceksiniz. Sizin vereceğiniz bir oy sayesinde, Beykoz’da ve diğer ilçelerde halkın oyunu çantada keklik gören bir geleneği de sonlandırmış, rol model bir belediye anlayışın oluşmasına yol açacaksınız. İkinci yılımda, eğer iki yıl içerisinde çalışmalarımda umut görmeyenler çoğunlukta olurlarsa görevimi bırakacak, faydalı olduğuna inanılan kişilerin önü açılacaktır. Kesinlikle Beykoz halkı, kalan süreye mahkûm olmayacaktır. Koltuğa yapışıp, dünya nimetlerinden bıkmayan bir anlayışı da tarihe gömeceğim.” dedi.

Gündem konusu ve tartışmalara yol açan 2B sürecine de değinen Furuncuoğlu, Beykoz’u çok ilgilendiren bir konu olduğunu, ancak MHP’nin önergesi doğrultusunda yasalaşsa idi sorunların ortadan kalkacağını söyledi ve: “ Ancak şu haliyle tapular veriliyor, ancak imar yapılmadan, satış yapıldığı için, birçok mağduriyetler oluşacak, ama eğer mevcut belediyeyi seçerseniz, dönüşü olmayan bir yola gireceksiniz. Ne yaparsak yapalım bu halk bize oy veriyor sarhoşluğuna düşmelerine sebep olup, mağdur siz olacaksınız. Tercihinizi benden yana kullanırsanız, bütün MHP’yi bu konunun takipçisi yaparım. Kimsenin bir kılına zarar gelmez. İmar durumu en süratli bir şekilde halkın yararına oluşturulacak, arsaları ufak olanlar bir araya getirilerek arsa tevhitleri yapılacak, uygun olmayan arsalar ve yeşil alan çalışmaları ile vatandaşla görüşülüp takas yolları denenecek, yeni yaşam alanları oluşturulacak, kimse mağdur edilmeyecektir.” şeklinde sözlerini kaydetti.

MHP Beykoz'un adayı Bahattin Furuncuoğlu
Bizi Takip Edin