CHP Beykoz'u yok saydı!

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, yönetim listesine Beykoz'dan hiç bir temsilci almadı.

Murat Karayalçın'ın İstanbul İl Başkanı atanmasından sonra tüm İstanbul Örgütü'nün gözü kulağı oluşacak yeni il yönetim kurulu listesindeydi.

CHP

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, yönetim listesine Beykoz’dan hiç bir temsilci almadı.

Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanı atanmasından sonra tüm İstanbul Örgütü’nün gözü kulağı oluşacak yeni il yönetim kurulu listesindeydi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü ‘nün de il yönetimine Beykoz’u temsilen girecek ismin kim olması yönünde taleplerini dile getirdiği biliniyordu. Bireysel olarak il yönetimine girebilmek için kulis çalışmaları içinde olanların sayısı da bir hayli kalabalık olduğu konuşuluyordu.

CHP Beykoz İlçe Yönetimi, İlyas Yılmaz isminde ağırlık görüş ortaya koymuştu. İl yönetimine girmesine kesin gözüyle bakılan İlyas Yılmaz’ın ismine sosyal medya da ve sızdırma kaynak haberlerle dolu internet haber portalında geniş yer verildi.

İlyas Yılmaz isminin nereden nasıl veto yediği tam belli olmazken, Nihat Arıcan ve Naci Candaş isimlerinin daha önce İl Disiplin Kurulu’ndan ceza aldıkları için kabul görmedikleri konuşulanlar arasında yer alıyor. Önceki dönemlerde il yönetimlerinde görev almış olan Nafiz Ünlü ve Füsün Sökmez ismine de ikinci kez fırsat verilmedi.

Bütün bunlar birleştiğinde 40 kişilik CHP İstanbul İl yönetimine Beykoz’dan hiç bir temsilci alınmadı. Burada ortaya iki gerekçe çıkıyor. Ya profili düşük isimler önerildi ya da CHP Beykoz’u yok saydı. CHP il yönetiminde bir çok ilçeden 2’şer, 3’er tane temsilci yerini alırken 250 bin nüfusu aşmış il yönetiminde temsil konusunda yoksun kaldı.

İŞTE CHP İSTANBUL İL YÖNETİM KURULU’NA SEÇİLEN ÜYELERİN BULUNDUKLARI İLÇELER VE MESLEKLERİ;

CHP Beykoz'u yok saydı!
Bizi Takip Edin