CHP, ''İktidar yolunda adayımız Hızır Yılmaz'' dedi

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Belediye Başkan Adaylığı kesinleşen Hızır Yılmaz'ı resmi olarak kamuoyuna duyurdu.

Eğilim yoklamasında birçok bürokratı, profesörü geride bırakarak birinci olan Hızır Yılmaz; CHP Genel Merkez’ince Beykoz Belediye Başkan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Belediye Başkan Adaylığı kesinleşen Hızır Yılmaz’ı resmi olarak kamuoyuna duyurdu.

Eğilim yoklamasında birçok bürokratı, profesörü geride bırakarak birinci olan Hızır Yılmaz; CHP Genel Merkez’ince Beykoz Belediye Başkan Adaylığı için onaylandı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısı öncesi CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, aday açıklamasının önce ilçe binasında gerçekleşmesinin doğru olacağını belirtmesi üzerine İlçe Örgütü, Hızır Yılmaz için bir araya geldi.

Yılmaz; konuşmasında “örgüt bilinci ile hareket etmeliyiz” diyerek CHP’de bireysel kimlikle değil kurumsal kimlikle hareket edilmesinin önemini vurguladı. CHP İlçe Binası’nda gerçekleşen toplantı, Hızır Yılmaz’ın sevenleri ve destekçileriyle doldu. Bu mutlu gününde Hızır Yılmaz’ın eşi de kendisini yalnız bırakmadı. Bahadır Yavuz ve Hızır Yılmaz sık sık diğer aday adaylarına çağrıda bulunarak; en kısa zamanda aralarında bulunmaları gerektiğini ve her zaman örgütün baş tacı olduklarını belirtti.

Yavuz: ‘Belediye Başkan Adaylığı Siyasi Yarışı’ artık geride kalmıştır!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, adayları Hızır Yılmaz’ın yanında yer alarak CHP adına birlikte hareket etmeleri gerektiğini vurguladı: “Beykoz’ un ve Beykozlunun yaşadığı sıkıntılar ortada iken, biz CHP olarak sorumluluğun bilincinde hareket ederek siyasi görevlerimizde birlik içinde olmak zorundayız. Ülkemiz de, Beykoz da zorlu günlerden geçmektedir. Halkımızın yaşadığı bu sıkıntıları çözmek CHP’nin görevidir. Parti içi çekişmelere ve sürtüşmelere neden olan herkes partimizin çalışmalarını ve muhtemel başarısını engellemiş olacaktır. Bizler bu olağanüstü dönemde başka bir partilimizin hakkında ve aleyhinde davranma hakkına sahip olamayız. İktidar partisinin imar rantını Polenezköy’e kadar taşıdığı bugünlerde bizler hiç bir bahanenin arkasına sığınamayız. Bu nedenlerle seçim kazanma şevkimiz ve kararımızı arttırarak var gücümüzle takdir görülen adayımız Hızır Yılmaz’la birlikte hareket etmek destek olmak zorundayız. Beykoz’u sorunlarını çözecek projelerin gerçekleşmesine olanak sağlayacak ortamın oluşması hepimizin örgütsel sorumluluğudur. Belediye Başkan Adaylığı siyasi yarışı artık geride kalmıştır. Bu yarış acı tatlı anılarıyla partimize ivme kazandırmıştır. Başkan aday adayları her zaman partimizin baş tacıdır. Onlarla yollarımız ayrılmamıştır aksine CHP’nin seçim başarılarında onların sürekli desteğine ihtiyacımız vardır“ dedi.

Beykozlularla bütünleşmeliyiz!

Yavuz, konuşmasında seçim sürecine olan inançlarını şu şekilde dile getirdi: “Yerel seçimlere 72 gün kalmıştır. Bu 72 günün her dakikasını saniyesini olumlu olarak değerlendirmek zorundayız.72 gün evimizden işimizden eşimizden çocuklarımızdan fedakarlık yaparak CHP’yi hak ettiği başarılara ulaştırmalıyız. Ülkemiz siyasi ve ekonomik kaos içindedir. Bu kaosun yansımaları Beykoz’umuzda daha bir ağır hissedilmektedir. Beykozlularla bütünleşmeliyiz. Bu sorunların çözümünü halkımıza anlatarak Beykoz’un ormanlarına ve yeşiline göz diken iktidar partisine dur demeliyiz. Çocuklarımızı aç bırakan, işsiz bırakan, uyuşturucunun pençesine düşmesine seyirci kalan AKP’ye gerekli dersi vermeliyiz. Beykoz CHP örgütü, üzerindeki tarihi sorumluluğu başarıyla yerine getirerek Beykoz belediye seçimlerini kazanacaktır”

Yılmaz: Barışmasını bilmeyenler asla kavga yapmamalı!

Hızır Yılmaz, salonda yükselen “Direne Direne Kazanacağız“ sloganları ile konuşmasını yapmak üzere kürsüdeki yerini aldı. Yılmaz, salondaki coşkulu kalabalıkta 30 Mart’ın zafer ışığını gördüğünü ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “ Barışmasını bilmeyenler asla kavga yapmamalı. Hiçbir siyasi arkadaşımla rakip olmadım. Sadece hedeflerimle rakip oldum. Partimizin her üyesi benim yoldaşımdır. Bu büyük ailede tartışmalar, çekişmeler ancak partinin başarısı için olur. Hiç kimse Hızır Yılmaz için çalışmak zorunda değil ama herkes CHP için çalışmak zorunda. Bizim ötekimiz olmamalı. Gün, üstümüze çullanan AKP zihniyetini defetme günüdür. Yetimin hakkını yiyenler, ortaklarıyla kavgalı hale gelir. Çünkü, zalimin zulmü varsa mazlumun Allah’ı var. Hırsızın, yolsuzluk yapanın AKP’si varsa garibin, haklının CHP’si var. Halka diyorum ki, satmayın siz kazanacaksınız! Dayanın az kaldı, artık Beykoz’da yandaşlara peşkeş çeken bir iktidar olmayacak. Onların haklarını ortaya çıkaracak, sosyal bir belediyecilik olacak. Onların çıkardığı 2B sürgün yasasını da deleceğiz. Özel proje yalanlarını da yırtıp çöpe atacağız“.

CHP’den giderlerse bana değil, kendi emeklerine saygısızlık yapmış olurlar!

Yılmaz, adaylık sürecinde diğer arkadaşlarının yeteneklerine saygı duyarak yarıştığını ve genel merkezin kararına saygı duyarak arkadaşlarının kendisine destek vereceğine inandığını belirterek konuşmasını devam ettirdi: “Bir anlık kırgınlıkla, kızgınlıkla CHP terk edilmeyecek kadar değerlidir. Zor olan, CHP’nin onurlu üyesi olabilmektir. Eğer gidecek olan varsa bana değil, kendi emeklerine saygısızlık yapmış olurlar. CHP’ye ve Hızır Yılmaz’a güvenen Beykoz halkının güvenini boşa çıkarmayacağız. Ben örgütlü güce inanırım. Ben başkan olduğum zaman, her muhtar başkan yardımcısı olacaktır. Her STK başkanı hitap ettiği kitlenin belediye başkan yardımcısı olacaktır. Basın, özgür olacaktır. Beykoz’un sorunlarını biliyoruz, çözümlerini de sizleri şaşırtacak şekilde ortaya koyacağız. Projelerimiz hazır. Biz AKP’den korkmuyoruz. Anakent Başkanımızın mallarına tedbir koymuşlar. Herhalde sizin ayakkabı kutularınız dolmadı. Neyimiz varsa alın ama CHP’lilerin onurunu alamazsınız! Kesseler başımı, kesemem Pir Sultan’ın başını. Haksızlıklara karşı kılıcı olurum Hz. Ali’nin. Hak, hukuk, adalet denildiğinde Hz. Ömer’in adaletidir, adaletim” dedi.

Hızır Yılmaz’ın açıklamalarından sonra İlçe Örgütü, Zeytinburnu’nda gerçekleşen resmi “CHP İstanbul İlçe Adayları Açıklama Töreni” ne gitmek için yola çıktılar.

CHP, ''İktidar yolunda adayımız Hızır Yılmaz'' dedi
Bizi Takip Edin