CHP meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı

CHP Beykoz İlçe Örgütü, belediye meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz; belediye meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı. Yoğun bir parti üyesi katılımı olan Aşşrom salonu,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, belediye meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz; belediye meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı. Yoğun bir parti üyesi katılımı olan Aşşrom salonu, Hızır Yılmaz’ı tezahüratlarla karşıladı. CHP’de birçok istifayı da beraberinde getiren meclis üyesi aday listesi, resmen kamuoyuna duyurulmuş oldu. Yılmaz, meclis üyesi adayları ile gurur duyduğunu,  listeye almadığı kişiler içinse üzüldüğünü ifade etti. Örgütçü bir kimliği olduğunu da sözlerinin üstüne basa basa bir kez daha yineledi.

Aksu: Bu seçim, Türkiye’nin en büyük sınavı!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Musa Aksu, 30 Mart yerel yönetim seçimlerinin sadece mahalli bir seçim olmadığını ve yaşanılan seçim sürecinin Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren büyük bir sınav olduğunu kaydetti. Aksu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:  “Cumhuriyet tarihinin yaşadığı en büyük soygun ve talan günlerini sona erdirmek için üzerimize düşen en büyük görev önce Beykoz’da seçimleri kazanarak 2015 genel seçimlerine hazırlanmak olacaktır. Halktan ve haktan yana politika ve projelerimizle Beykoz’umuzu yaşanabilir örnek bir çekim merkezi yapmalıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde başarıyı yakalayacağımızı ümit ediyorum”.

Yılmaz: Bu partinin sahipleri, CHP üyeleridir!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz ise, burada bir takımın kaptanı olarak bulunduğunu ifade etti. Listede yer alanlarla gurur duyduğu gibi liste dışında bıraktığı arkadaşları içinde son derece üzgün olduğunu belirten Yılmaz: “Ama bu listede olan arkadaşlarım şunu unutmasınlar ki, bu partinin gerçek sahipleri ne CHP’nin Belediye Başkan Adayı olarak ben ne de yöneticiler olarak sizler değilsiniz. CHP’nin üyeleridir. Ben örgütüm için varım, ben sadece örgütümün önünde baş eğerim. Ama benim örgüt anlayışım halkta karşılığı olan iktidara bizi ulaştıran isimleri CHP listelerinde buluşturmak sonra da onları hem CHP örgütüne emir kulu yapmak hem de Beykoz halkına emir kulu yapmaktır” dedi.

Genlerinde devrimcilik olan liderseniz, kişilerin küsmesini düşünmeyeceksiniz!

“Artık CHP’de küçük olsun benim olsun dönemi kapanmıştır” ifadelerini kullanan Yılmaz: “Ben de samimi olduğum arkadaşları listeye taşıyıp onların gönlünü alabilirdim. İnanın bu işin kolayı olurdu.  Ama siz genlerinde devrimcilik olan liderseniz yeri gelecek örgütün yarınlarını garanti altına almak için kısa süre de olsa arkadaşının küsmesini düşünmeyeceksin.  AKP korkuyor, tutuştu. Çıkın meydanlara bir tek CHP’nin afişleri kesiliyor. Buradan onlara haber gönderiyorum: Siz Hızır Yılmaz’ın afişlerini keserek Hızır Yılmaz’dan kurtulamazsınız” diyerek Tayyip Erdoğan’ın hemşerisi olduğu için bir hafta öncesine kadar yolsuzluk operasyonu dolayısıyla iktidarı eleştirmediğini söyledi ve: “Kamyonlara dolarlar,  Eurolar doldurulmaya başlandığı zaman benim hemşerimi ben de kurtaramam. Onu Allah affetsin” dedi.

Biz seçimi kazandıktan üç ay sonra belediye alt meclisleri seçeceğiz!

Beykoz’un sorunu çok diyen Yılmaz, Yücel Çelikbilek’e atıfta bulunarak sözlerini devam ettirdi: “Rakiplerimiz yok arkalarından da konuşmak doğru olmaz diyor. Sayın Çelikbilek, o kadar nezaketliysen o kadar kendine güveniyorsan çık karşıma televizyonda canlı yayında konuşalım. Yandaş medyanı da al gel Beykoz’un sorunlarını sen mi daha iyi biliyorsun Hızır Yılmaz mı iyi biliyor tartışalım. Çelikbilek, özel proje alanındaki yerleri Hızır Yılmaz ucuz veremez diyor. Ben onu öyle bağladım ki kimse çözemez. Onu çözümleyecek tek bir yasa bilirim o da Allah’ın yasasıdır. CHP Beykoz olarak yerel iktidarda özel proje alanındaki yerleri hak sahiplerine 15 liraya aldığımız yerleri 30 liraya vereceğiz. Biz seçimi kazandıktan üç ay sonra belediye alt meclisleri seçeceğiz ve kadın meclisleri oluşturacağız, gençlik meclisleri oluşturacağız onları da masa başında seçmeyeceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Hızır Yılmaz, meclis üyesi adaylarını da yanına alarak birliktelik pozu vermeyi de ihmal etmedi.

CHP meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı
Bizi Takip Edin