CHP ve İP Beykoz hedefi 80 bin oy

31 Mart Yerel Seçimlerinde Beykoz'da ittifak yapmayan CHP ve İYİ Parti Beykoz İlçe Teşkilatı iftarda buluştu.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Beykoz'da ittifak yapmayan CHP ve İYİ Parti Beykoz İlçe Teşkilatı iftarda…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart Yerel Seçimlerinde Beykoz’da ittifak yapmayan CHP ve İYİ Parti Beykoz İlçe Teşkilatı iftarda buluştu.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Beykoz’da ittifak yapmayan CHP ve İYİ Parti Beykoz İlçe Teşkilatı iftarda buluştu. 24 Haziran İstanbul seçimleri için birlikte hareket edeceklerini söyleyen ilçe başkanları Beykoz’da 80 bin oy almayı hedefliyor.

Murat Miniç katılmadı

İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, “Beykoz’da seçimi AK Parti kazanırsa bunun müsebbibi CHP’dir.” şeklindeki sözleri gündemdeki yerini korurken, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç’in iftara katılmaması ise dikkat çekti.

Gül Balık restoranda gerçekleştirilen ve iftar programına CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve CHP Beykoz Belediyesi Adayı Coşkun Tosun ile meclis üyeleri, CHP ve İYİ Parti İlçe yöneticileri katıldı.

Akif Taşdemir: İstanbul için CHP ile birlikte çalışacağız

İftar sonrası CHP ve İYİ Parti Beykoz ilçe başkanları yerel basın mensupları ile sohbet gerçekleştirerek sorularını cevapladı. İlk açıklamayı yapan İYİ Parti Akif Taşdemir, “Hem ramazan ayı dolayısı iftar yapmak hem de 31 Mart seçimlerinde İstanbul’da yaşanan adaletsizliği dile getirmek için bir araya geldik. İktidar partisi kazandığında sevincini yaşadılar ama kaybetmenin gereğini yerine getirmediler. Hak var, adalet var. Bizler de bu kavramlardan yanayız. Ekrem İmaoğu’nun hakkı resmen gasp edildi. Bizde bu haksızlık karşısında başta Beykoz olmak üzere İstanbul’da CHP ile birlikte çalışma yürüteceğiz.”  ifadelerini kullandı.

Aydın Düzgün: Her şey çok daha güzel olacak

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ise yapmış olduğu açıklamasında İYİ Parti yöneticileri ile birlikte iftarlarını gerçekleştirdiklerini söyleyerek şunları söyledi; “Maalesef İstanbul sıkıntılı günler yaşıyor. Bir zarfın içinden 4 tane oy çıkıyor ama ne hikmetse bir tane oyu kabullenemediler. Oradan saydılar, buradan saydılar olmadı ve seçimi yenilediler. 23 Haziran’da her şey çok daha güzel olacak. Bundan yana en küçük endişemiz yok. Çünkü kamuoyu vicdanında kaybettiler. Oy veren vicdan sahibi birçok seçmen bu haksızlığı görüyor ve sandıkta yine gerekeni yapacağını söylüyor. İddialı konuşuyorum AK Parti bu seçimde ciddi bir hezimete uğrayacak. Bunu sokakta görüyorum. Bu seçim sürecini İYİ Parti ile birlikte yürüteceğiz. O parti bu parti demeden gasp edilen bu hakkı geri alacağız. Beykoz’da bu konuda kararlıyız.

İmamoğlu için Beykoz’da 80 bin oy alacağız

Sayın İmamoğlu mazbatayı aldıktan sonraki 15 günlük icraatları arasında İstanbul’da öğrenciye ulaşım indirimi olacak dedi ve oldu. Ayrıca geçenlerde İBB meclisinde büyük bir olay yaşandı. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Sayın İmamoğlu’nu eleştireceğim diye Trabzonlulara yönelik şaşırtıcı ithamlarda bulundu. Kendisini kınıyorum ve grup başkanlığı ile belediye başkanlığından istifa etmesini bekliyorum. 23 Haziran’da ibremin tam terine döneceğini ve Beykoz’da Sayın İmamoğlu için 80 bin oy alacağını düşünüyorum. İYİ Parti ile Beykoz yerel seçimlerinde neden ittifak yapmadığımız konusunda eleştiriliyoruz. Bu partilerimizin kendileri arasındaki bir taktiği genel merkez siyasetiydi. Geçmişe takılmadan şimdi önümüze bakacağız. Tüm kadrolarımızla çalışmalarımızı yürüteceğiz.

CHP ve İP Beykoz hedefi 80 bin oy
Bizi Takip Edin