CHP'de meclis üyesi aday listesine tepkiler büyüyor

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aday listesine bir tepkide Çiğdem Mahallesi parti üyelerinden geldi.

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aday listesine bir tepkide Çiğdem Mahallesi parti üyelerinden geldi. Meclis Üyesi Aday…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aday listesine bir tepkide Çiğdem Mahallesi parti üyelerinden geldi.

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aday listesine bir tepkide Çiğdem Mahallesi parti üyelerinden geldi. Meclis Üyesi Aday listesini, Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın hak etmeyenlerden ve örgüt tabanından oluşmadığını iddia eden parti üyeleri tepkilerini bir bir ortaya koymaya başladı.

Parti üyeleri, İlçe Seçim Kurulu’na teslim edilen listenin yanlış kararlarla alındığından ötürü; ‘CHP Beykoz’da seçimi kaybedebilir’ uyarısında bulundu.  İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz ve yönetim kurulundan birkaç üyenin de istifası CHP’de yaprak dökümünü başlattı.

Çiğdem Mahallesi Caferağa Kıraathanesi’nde toplanan parti üyeleri, açıklanan listeyle CHP’nin seçimi kaybedeceğini ve bu durumun tek sorumlularının İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Bahadır Yavuz ve Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz olduğunu ifade etti. CHP Beykoz İlçe Örgütü üyeleri olan Aydın Akbaş, Yakup Tuncer ve Yüksel Akdemir’in çabaları ile bir araya gelen parti üyeleri toplantıda; Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Cavit Gül ve Eski MHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Şenel Ustabaşı’nın adını sıkça andı. Beykoz Belediye Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili Hayrullah Usta, Meclis Üyeleri Hüseyin Okumuş, Erdal Öztürk ve Hüseyin Karababa, Meclis üyesi aday adayı Gökhan Taneri Vural da toplantıda yer alan isimlerdi.

Akdemir: İnşaat firmasının oluşturmuş olduğu bir şirket listesidir!

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yüksel Akdemir toplantının amacını; “parti üyesi ve Çiğdem Mahallesi sakini olarak aday listesine tepkimizi dile getirmek” sözleriyle açıkladı.  Akdemir; “Genel Merkezimizin meclis üyesi adayı eğitimi almayan hiç kimsenin aday olamayacağı yönünde açıklamaları ve söylemleri olmasına rağmen bugün listeye baktığımızda birçok adayın eğitim almadan bu listeye girdiğini görüyoruz. Beykoz’un dışından olan isimler var. Belediye Başkan Adayımız, aday adaylığı sürecinde, ‘eğer aday olursam bazı sıkıntılı mahallelerde sandık koyup, o mahallenin meclisteki temsilini örgütüm seçecek’ diye söylemde bulunmuştur. Fakat kesinlikle bu uygulamayı hayata geçirmemiştir. Yöresel anlamda şu an yaşadığımız bölgede ve Mesudiyeli seçmenlerin yoğun olduğu mahallelerde temsil haklarının yetersiz kaldığını var olan listede görmekteyiz.  Gelinen noktada örgüte ve emeğe sahip çıkılmadığını görmekteyiz. Bu anlamda tepkimizi parti üyeleri ve mahalle sakinleri olarak kamuoyuna bildiriyoruz.  Bu listelerde yer alan kişilerin Beykoz halkını temsil ettiğini düşünmüyoruz. Bu listelerde dışarıdan ithal edilmiş isimler yer almıştır. Yarın seçimi kazansak bile bu listedekilerin CHP’ye ve Beykoz halkına bir şey verebileceğini zannetmiyoruz. Bu liste CHP’nin Meclis üyesi aday listesi değil, inşaat firmasının oluşturmuş olduğu bir şirket listesidir” şeklinde konuştu.

Usta: Hızır Yılmaz, örgütü ‘sağılır inek’ konumuna soktu!

CHP Beykoz Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili Hayrullah Usta, listede 1’den 13’e kadar partiyi savunacak 2 tane ismin olduğunu söyleyerek bu isimlerin Aydın Düzgün ve Nevzat Karataş olduğunu belirtti. CHP Beykoz’da yaşanan süreci ‘kayıkçı kavgası’ olarak nitelendiren ve Hızır Yılmaz’ın örgütü ‘sağılır inek’ konumuna soktuğunu kaydeden Usta, Alaattin Köseler’ in MHP’den Belediye Başkan Adayı olmasıyla bütün dengelerin değiştiğini, CHP’nin karşısına üçüncü bir rakibin çıktığını iddia etti.  Usta: “Kavacık, Gümüşsuyu gibi bir mahallede, köylerde meclis üyesi adayımız yok. 20 tane köyde 18 bin oy var. 18 bin oy olan yerde bir kişi var, Cavit Gül. Cavit Gül ne kadar hakim köylere? Kendisi zaten partili değil. Bu partiye dünkünden daha çok sahip çıkalım. Çünkü bunlar yarın gidecekler bu parti yine bize kalacak. İlçe Başkanı ile Belediye Başkan Adayı yalandan Ankara’da kayıkçı kavgası yaptı. Biz hepsini biliyoruz. Akif Hamzaçebi, Hızır Yılmaz’la Bahadır Yavuz’a diyor ki, ‘Hayrullah Usta’yla Erdal Öztürk’ü listeye koy, bunlar çok çalışkan’ İlçe Başkanı ve  Başkan Adayı ise, ‘biz aramızda uzlaşı kararı aldık, eski meclis üyelerinin hiçbirini listeye koymayacağız” diyor. Böyle bir kararı ancak Genel Merkez alır. Onların böyle bir karar almaya yetkileri var mı? 12. Sıradaki Mehmet Demir’i niye listeye koydunuz? Bunu bilin diye söylüyorum. Böyle oyun oynadılar” dedi.

Vural: Bir kerameti varsa görelim!

Hazırlanan Meclis Üyesi Aday listesinde ismi yer almayan Gökhan Taneri Vural, Eski MHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Şenel Ustabaşı’nın CHP Beykoz Meclis Üyesi Aday listesinde olmasını eleştirerek; “Benim önerim; biz seçimi kaybetmiş halimizle 13 tane meclis üyesi çıkartıyoruz. Bu arkadaşı 14, 15, 16’ya koyun da varsa bir kerameti görelim. İlk 13’ün içinde de bu partiye emek vermiş kişileri koyalım. ‘Eğitime gitmeyen aday yapılmayacak’ dendi. Hepimiz Ankara’ya gittik. Herkes zaman ve emek harcadı. Ona rağmen 89 adayımızın üstüne 128 olduk. 40’a yakın ekstra adayımız var ve bütün seçilebilecek yerlerde bu arkadaşlar var ne hikmetse. Bu belediyeyi bütün bu şartlara rağmen almamız lazım” şeklinde sözlerini kaydetti.

Tuncer: Biz toplu istifayı düşünüyoruz!

Yakup Tuncer ise düşüncelerini şu şekilde aktardı: “Böyle bir listeye nasıl kefil olacağız da çalışacağız. Ben atadan CHP’liyim. Ben iktidar görmedim, bu gidişle bir 25 yıl daha iktidarı göremeyiz. Bu liste genelde AKP ve MHP üzerinden kurulmuş bir liste. Bu toplantının asıl amacı toplu istifaydı, bu mahalledeki parti üyelerinin toplu istifa etmesiydi. Biz toplu istifayı düşünüyoruz”.

Toplantının sonunda hazırlanan tutanakların İl Merkezi’ne gönderileceği bilgisi de verildi.

CHP'de meclis üyesi aday listesine tepkiler büyüyor
Bizi Takip Edin