Kabaoğlu ve Yılmaz, görevlerinden istifa etti

CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cansu Kabaoğlu ile Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, görevlerinden istifa etti.

CHP Beykoz'da sular bir türlü durulmak bilmiyor. CHP'den istifa edip, MHP Beykoz Belediye Başkan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cansu Kabaoğlu ile Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, görevlerinden istifa etti.

CHP Beykoz’da sular bir türlü durulmak bilmiyor. CHP’den istifa edip, MHP Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak CHP ile yollarını ayıran Alaattin Köseler’ in ardından İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’da belediye meclis üyesi listesi konusunda Hızır Yılmaz ile sorun yaşayıp başkanlıktan istifasını sunmuştu. Bu kez de CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cansu Kabaoğlu ile Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, görevinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.

CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cansu Kabaoğlu e-mail youlyla yaptığı kısa açıklamada ‘Gördüğüm lüzum üzerine CHP Beykoz Yönetim Kurulu Üyeliğimden 17/02/2014 tarihinden itibaren istifa etmiş bulunmaktayım. ‘ dedi.

Meclis üyesi aday listesinde örgütün tabanından olmayanların ve hak etmeyenlerin yer aldığını söyleyen Yılmaz ise , istifa sebebinin babası Nusret Yılmaz’ın listede yer almamasından kaynaklamadığını da vurguladı. İstifa yazını sizlere olduğu gibi yayınlıyoruz:

Saygı değer basın emekçileri,

Ben 1984 Beykoz doğumluyum. 7 yaşından itibaren sosyal Demokrat halkçı partinin koridorlarında o nefesi koklayarak büyüdüm. Sosyal demokrasiyi o günden bugüne benimseyerek partimin çeşitli kademelerinde görev yaptım. Dünya görüşüm olan “sol” dan ödün vermeyen biri olarak bu partide kişisel menfaat beklemeyen  babam Nusret Yılmaz’ın sır parti kapalı kalmasın diye elimden tutup partiye götüren her günümü şimdi olduğu gibi o zamanlar da orada geçirmemi sağlayan babanın kızı da hiçbir zaman menfaat gözetmez. Belediye Başkan adayı sayın Hızır Yılmaz her zaman örgüt emek deyip sonra emeği hiçe sayan tutum ve davranışlar sergilemesi beni şu an bu açıklama yapma gereğine getirmiştir. Biz ailece sol ve sosyal demokrasiden ödün vermeyen her türlü haksızlığın karşısında dik durmayı bilen insanlarız. Bu nedenle benim babam partimizin emekçilerinden Nusret Yılmaz’ın meclis üyesi olması ya da olmaması söz konusu dahi değildir. Bazı ark niyetli insanlar bunu kullanmaya çalışacaklardır. Şunu iyi bilsinler ki biz baba kız hiçbir kişisel menfaat gözetmeksizin ideolojimiz için savaşan insanlarız. Bu nedenle sadece bugünkü meclis listesinin emek ve ideolojimize uymadığı için tedirgin olduğumuzu, rahat, huzurlu olmadığımızı düşündüğüm için şu an bulunduğum Kadın Kolu başkanlığından istifa ediyorum. Benim istifam 90 yıllık çınar partimden değil görevimdendir. Bu istifam partime başkaldırı değildir. Büyüklerimizin yaşadığı 1989’lu yılları estirdiği içindir. Yine büyüklerimizden duyduğumuz o vurdumduymaz başıboşluğun örgütü tanımamazlığın 2014’te de yaşanması korkusudur.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Sayın Hızır Yılmaz’ın İlçe Başkanı olduğu andan itibaren dimdik, yalpalamadan durdum eğilim yoklamasından aday oluşunda da dahil…

Sayın Belediye Başkan adayı Sayın Hızır Yılmaz derhal örgütünün sesine kulak verip Meclis kadrosunu emek veren örgüt tabanından bir yapıyla kurması gerektiğini hatırlatır kendisinin de emek veren, mücadele eden mevkili aday adayı olduğunda örgüte sorulmadığı için geri çekildiğini de hatırlatırım.

Gereğini de en kısa sürede yapacağına inancımla hepinize en sol duygularımla selamlarım.

Kabaoğlu ve Yılmaz, görevlerinden istifa etti
Bizi Takip Edin