CHP'den Görele Mahallesi'nde 2B toplantısı

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi'nin de katılımıyla Görele Mahallesi'nde 2B konulu toplantı düzenledi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz için ara vermeden sahadaki çalışmalarına devam…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin de katılımıyla Görele Mahallesi’nde 2B konulu toplantı düzenledi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz için ara vermeden sahadaki çalışmalarına devam ediyor. İlçe Örgütü bu kez de Bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin de katılımıyla Görele Mahallesi’nde 2B konulu toplantı düzenledi.

Belediye Başkan adayı Hızır Yılmaz’a esnaf ziyaretlerinde gün boyunca eşlik eden Bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi, 2B konusu için Görele Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi ve sorularını cevapladı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği toplantıda; “Görele seninle gurur duyuyor, Türkiye, seninle gurur duyuyor, Hamzaçebi kurtar bizi, Hızır gelecek, huzur gelecek, burada doğduk burada ölürüz” şeklinde sloganlar atıldı.

CHP Grup Başkan Vekili ve Bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP eski Milletvekili Mustafa Özyurt, CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz Özcan, Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan, Belediye Meclis Üyesi Hayrullah Usta,mahalle muhtarları, meclis üyesi aday adayları ve mahalle sakinleri, Beykoz Belediye Başkan adayı Hızır Yılmaz’ın yanında yer alarak desteklerini gösterdi.

30 Mart’a kadar CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları ile halkla bir araya gelecekleri bilgisini veren İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, yerel seçimleri kazanacaklarına dair inancının tam olduğunu dile getirdi. Beykoz Belediye Grup Başkan Vekili ve Meclis Üyesi olan Hayrullah Usta yaptığı konuşmada, CHP’ye Görele Mahallesi sakinlerinin verdiği ve bundan sonra vereceği destek için teşekkürlerini sundu.  Usta, “30 Mart’tan sonra Belediye Başkanı olacak kişi Hızır Yılmaz burada. Her türlü soruyu çekinmeden sorun ve çözüm konusunda da sözünüzü alın” diyerek sözü Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’a bıraktı.

Yılmaz: Çelikbilek adaylığı için Başbakan’a teşekkür!

Hızır Yılmaz; Bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin 2B ile ilgili maddenin değiştirilmesi yönünde 4 kez TBMM’ye başvurduğu bilgisini hatırlattı. AK Parti’nin adında bulunan ‘AK’a kara çalındı ise bunun hesabını 30 Mart seçimlerinde halkın soracağını söyleyen Yılmaz; “Başbakan’a büyük bir iyilik yapacağım. Genci, yaşlısı herkes Başbakan’a beddua ediyor. Halk adına çıkan bu zulüm yasasını, halkın yararına olacak şekilde değiştireceğiz. Böylece ona böyle bir iyilik yapmış olacağım. Sanırım Sayın Başbakan da iyilik yapacağımı hissetti. 5 yıldır Beykoz halkının yüzüne bile bakmayan, halkın dertlerini göremeyen, anketlerde sonuncu çıkan Sayın Yücel Çelikbilek’i karşıma çıkardı. Ben de Başbakan’a teşekkür ediyorum. Yıllardır inanç üzerinden insanların oylarını aldılar. Ancak vatandaşlarımız da artık durumun farkında. Allah-u Teala bizleri Kur’an-ı Kerim’de ikaz ediyor; ‘Sizi Allah ile aldatacaklar, dikkat edin!’Halkın vergisiyle sürdükleri bu saltanat, inancımızın neresine sığıyor? Yalanları bitti ancak hala yalan söylüyorlar. Belediye Başkanı olduktan sonra belediye çalışanlarından başı kapalı olanları işinden atacağım yönünde söylentiler oluyor. Benim annem hacı, eşimin de başı kapalı. Benim demokrasi anlayışımda kişilerin başının açık ya da kapalı olmasına göre muamele yapmak yok” dedi.

Önce mülkiyet sorunlarını çözeceğiz!

Yılmaz, iki projesini Görele Mahalle sakinleriyle paylaşmayı ihmal etmedi. Her mahalleye emekli ile yaşlılar, kadınlar ve engelli vatandaşlar için “Mahalle Evi” yapmayı planladığını söyledi. Çalışan anneler için de çocuklar için kreş yapılacağını belirtti. “BEYKART” çıkartma düşüncesi olduğunu da ifade eden Yılmaz, belediyenin dağıttığı kömür veya gıda yardımı asıl ihtiyaç sahibine ulaşana kadar başkalarının zengin olduğunu söyledi. BEYKART’ tan gerçekten ihtiyaç sahibi kişilerin yararlanacağını dile getirdi ve: “Önce mülkiyet sorunlarını çözeceğiz. Vatandaş defalarca tapu verilecek diyerek kandırılıyor. Verilecek olan tapuların ipotekli ve halkın hakkını arayamayacağı şekilde düzenlemiş. ‘Hiçbir mahkemeye başvurmayacaksınız’ şeklinde ibare ekleniyor ve sizlerden imza atmanız isteniyor.  Seçime 50 gün kaldı. Yangından mal kaçmıyor. 12 senedir iktidardalar. Ne aceleleri var?  Boş kalan ayakkabı kutusu mu var? Giderken kutuları mı dolduracaklar merak ediyorum. Onun için Beykozluların bir karar vermesi gerekiyor. Gelin hep birlik olalım. Daha güzel yarınları birlikte inşa edelim” şeklinde konuştu.

Hamzaçebi: Tutuştular ve çözüm üretme sürecine girdiler!

CHP Grup Başkan Vekili ve Bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi, halkın sesine kulak vermeyenlerin, soruna çözüm üretmeyenlerin ve seçime kadar göstermelik çözümler bulanların halkın gücü karşısında yok olup gideceklerini söyleyerek; “Bir devletin en temel özelliği mülkiyet sorununu çözmüş olmasıdır. Eğer bir ülkede millet tapu sorunu ile yaşıyor ise, o ülkede huzur da yoktur. Yaklaşık 2 sene önce 2B yasası çıktı ancak halk hala ne yapacağını bilmiyor. Tapuyu, CHP Belediye Başkanı olacak olan Hızır Yılmaz, halkın bütçesine uygun bedelle sizlere verecektir. Özel proje alanı yapacağız dediler ancak fiyatlar çok yüksek. Şimdilerse ise 10 bin kişiye tapu vereceğiz pankartları var. Göstermelik her mahalleden 10-15 kişiye tebligat yapıp ‘tapu vereceğiz’ demekle özel proje alanını gerçekleştiremezsiniz. Ne yapacaklarını bilmiyorlar. 9 mahalle ile başlayan özel proje alanını 25 mahalleye çıkardılar. Tutuştular ve çözüm üretme sürecine girdiler. Belirledikleri fiyatlar için vatandaşın mahkemeye gitmesini bile engelliyorlar. Bu vatandaşın Anayasal hakkını elinden almaktır. Oysaki bütün belediyeler, halkın sorunlarını çözmek için vardır” dedi.

Beykoz’un makus tarihini yeneceğiz!

Hamzaçebi; Artık, önceki dönemlerde Belediye Başkanlığı görevi yapmış olan kişilere teşekkür etme vaktinin geldiğini ve halkın temel sorunlarının hala çözümlenmemiş şekilde durduğunu belirtti. Hamzaçebi: “Taksit bedelini kabul ettiğini beyan edenlerin herhangi bir sıkıntı yaşamaması gerekir. Fiyatların yüksek olduğunu, devamındaki taksitleri ödemekte güçlük yaşayacaklarını biliyoruz. Bizler, vatandaşın bütçesine uygun taksitlendirme yapacağız ve bu tapuları sizlere vereceğiz. İstanbul’u adayımız olan Mustafa Sarıgül ile yeniden yaşanılabilir bir kent haline dönüştürerek makus tarihini yeneceğiz” ifadelerinde bulundu.

Hamzaçebi’ye, Polonezköy imarıyla ilgili ne düşündüğü sorusu mahalle sakinleri tarafından soruldu. Hamzeçebi, Polonezköy’deki imarla ilgili tüm bilgileri aldığını ve Ankara’da bulunan danışmanlara planları incelettiğini ve değerlendirmeleri yaptıkları bilgisini verdi. 

CHP'den Görele Mahallesi'nde 2B toplantısı
Bizi Takip Edin