CHP’li İBB meclis üyeleri Beykoz planlarına neden red verdi?

Beykoz halkını yakından ilgilendiren 3. Etap planlarına ilişkin itirazlara CHP’li Beykoz meclis üyelerinin red vermesi tepkilere neden oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz halkını yakından ilgilendiren 3. Etap planlarına ilişkin itirazlara CHP’li Beykoz meclis üyelerinin red vermesi tepkilere neden oldu.

 Beykoz’da yaklaşık 36 bin nüfusu yakından ilgilendiren 3. Etap planlarına ilişkin itirazlar, CHP’nin red oyuna rağmen AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisi'nden geçmişti. CHP’li İBB Beykoz Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu ile Gülay Demirel’in planlara red vermesi tepkilere neden oldu.

 Beykoz Merkez, Anadolufeneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy ve Anadolu Kavağı mahallelerinin bir kısmını kapsayan Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 3. Etap itirazları İBB meclisinde görüşüldü.

CHP VE İYİ PARTİ HAYIR OYU KULLANDI
 

 Beykoz Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 3. Etap itirazlarına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı son oturumunda görüşülerek oylandı. CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, teklife hayır oyu kullanırken rapor, AK Parti ve MHP'li meclis üyelerin oyu ile kabul edildi.

BEYKOZ’UN CHP’Lİ İBB MECLİS ÜYELERİ NEDEN RED VEDİ?

Her fırsatta Beykoz’un hakkını ve hukukunu savunacaklarını, menfaatleri için çalışacaklarını dile getiren CHP’li İBB Beykoz Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu ile Gülay Demirel’in Beykoz’da yaklaşık 36 bin vatandaşı yakından ilgilendiren bir konuda neden red verdiği kamuoyunca merak ediliyor.

SON DAKİKAYA KADAR ÇABA SARF ETTİ

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün yaklaşık son iki aydır 3. Etap planlarına ilişkin itirazların İBB meclisinden oy birliği ile çıkması için defalarca görüşmeler yaptığı kamuoyunca biliniyor. İBB Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyelerini de ziyaret ederek planlara destek veren Düzgün’ün son dakikaya kadar İBB meclisinde CHP’lilerin evet oyu vermesi için çaba sarf ettiği söyleniyor.

AYDIN DÜZGÜN’E OPERASYON MU YAPILIYOR?

Son dönemde CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile aralarında problem olduğu bilinen Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun Beykoz kamuoyunda Aydın Düzgün’ün zor durumda kalması için İBB’de plan itirazlarına red oyu verdiği iddia ediliyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Beykoz halkını yakından ilgilendiren böyle önemli bir konuda İBB meclis üyelerinin Cemal Sataloğlu ve Gülay Demirel’in red oyu vermesi özellikle Tokatköy, Ortaçeşme ve Çamlıbahçe’de yaşayan vatandaşların da tepkisine neden oldu.

TOKATKÖY MUHTARI: ANLAM VEREMEDİK

Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu da yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada ‘’Konu ile ilgili CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile de görüşmüştük. Kendisi de bizimle aynı fikirdeydi. 5 kata çıkacak olmasına o da çok sevinmişti. CHP’nin ret oyu vermesine eminim üzülmüştür ama en çok Tokatköy’de CHP’ye gönül veren insanlar üzüldü. Ret verilmesine anlam veremedik’’ ifadelerini kullandı.

CHP’li İBB meclis üyeleri Beykoz planlarına neden red verdi?
Bizi Takip Edin