Coşkun Tosun Beykoz adaylığını miting havasında açıkladı

CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Coşkun Tosun, açıklamasını miting havasında yaptı.

Beykoz Belediyesi'nde 25 yıl gibi bir süre çeşitli görevlerde bulunduktan sonra emekli olan Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Coşkun Tosun, açıklamasını miting havasında yaptı.

Beykoz Belediyesi’nde 25 yıl gibi bir süre çeşitli görevlerde bulunduktan sonra emekli olan Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli Genel Seçimler için Beykoz Belediye Başkan aday adayı oldu.

Geçtiğimiz günlerde CHP Beykoz Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu partisinin Beykoz İlçe Başkanlığına yapan ve ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Coşkun Tosun’un aday adaylığı tanıtım toplantısı adeta gövde gösterisine dönüştü.

Kavacık Beyaz Saray Balo Salonu’nda düzenlenen ve CHP Beykoz tabanının dışında farklı bir kalabalığında olduğu Coşkun Tosun’un adaylık tanıtım toplantısına CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün başta olmak üzere mahalle muhtarları, STK temsilcileri,  spor kulübü başkanları, meclis üyeleri ve belediye başkan aday adayları ile Beykoz’un herkesiminden binlerce insan katılarak, şuan ki en kalabalık adaylık açıklaması olarak kayda geçti.

Sanatçı Burhan Yıldırım’ın şarkıları ile çoşan salona CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile kol kola giren Aday Adayı Coşkun Tosun, sloganlar eşliğinde karşılandı. 

Aydın Düzgün:Beykoz’un makus talihini değiştireceğiz

Kalabalık karşısında çok heyecanlandığını söyleyerek konuşmasına başlayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, “Beykoz’u hepiniz iyi biliyorsunuz. Eskiden Beykozumuz da bacalar tütüyordu, halkımız ekmek yiyordu ama şimdi Beykozlu ne yapacağını, ne yiyeceğini düşünüyor. Buda yetmiyormuş gibi şuan ellerinde kalan güzelim evlerinin de ne olacağını bilmeden yaşıyor. Beykoz’un makus talihini hep beraber değiştirecekmiyiz. Bu konuda hepiniz söz veriyormusunuz? Bunu hep beraber başaracağımıza inancım sonsuzdur. Beykoz Belediyesine CHP bayrağını dilene kadar çalışacağız. Sizlerden tek şey rica ediyorum. 9 aday adayı kardeşimiz var. Adayımız kim olursa olsun bir çığ gibi arkasından yürümeye söz vermenizi istorum.” diyerek çok sevdiğini ifade ettiği ve bu kalabalığı toplayan aday adayı Coşkun Tosun’u kürsüye davet etti.

Coşkun Tosun: Ötekileştirmeden Beykoz’u yönetmeye hazırız

CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayları içinde en kalabalık topluluğa hitap eden Coşkun Tosun şu ifadeleri kullandı; Beykoz sancılı, Beykozlu üzgün, Beykoz’a hayat veren fabrikaların birer birer kapanmasıyla günden güne fakirleşen Beykoz bugün İstanbul’un en geri kalmış ilçelerini başında geliyor. Plansız ve eksik altyapısı, sorunlu ulaşımı ve en önemlisi eğitim ve kültür alanında üzücü hali Beykozluları büsbütün karamsarlığa sürüklemiştir. Biat kültürünü benimsemiş cemaat ve tarikat kıskacındaki yönetimlerin elinde olan Beykoz küçüldükçe küçüldü. Yandaş ve liyakatsız kadroların elinde olan Beykoz’un kurtuluşu yaklaşıyor. Yeter artık biz yaşanabilir Beykoz istiyoruz diye haykıracakları günler çok yakındır.

Beykoz’un tarihsel ve doğal güzelliklerini öne çıkararak turizmden hak ettiği değere ulaştıracağız. Doğa ve inanç turizmini destekleyeceğiz. Köylerin kalkınmasını sağlayacağız. Belediye de Turizm Kalkınma Ofisi kuracağız. 

Yapılacak imar planlarında küçük sanayi alanları oluşturacağız. Sosyal belediyecilik konusunda insanı merkeze koyan emeğe ve adete saygı duyan bir anlayışı hayata geçireceğiz. Yoksulluk siyasi araç yapmadan yoksulluğu yok edilmesi için çalışacağız. Her mahalleye gündüz bakım evi yaşlılar için dinleme sosyal yaşam merkezi yapacağız. Engelli dostu olacağız. Aile danışma merkezleri kuracağız.

İstanbul’un en geri kalmış ilçesini bu durmadan kurtarıp eğitim konusunda eksikleri tespit ederek çalışmalar yapacağız. Bütün Beykozlu üniversite öğrencilerine burs vereceğiz. Kültür sanat merkezleri kurup her derneğe ayrı bir yer vereceğiz. Spora ve sporcuya destek olacağız. Beykoz halkını spora teşvik edip yeni spor sahaları yaparak mağduriyetleri gidereceğiz. İki adet çok amaçlı spor ve yüzme salonlarını Beykoz’a kazandıracağız. Beykoz’un tarihi kulübü Beykoz 1908 spora özel destek vereceğiz. 

İki köprü arasında ve deniz kıyısında olmasına rağmen Beykoz ulaşım ve trafik konusunda sorunlar yaşıyor. Uzmanlara yaptıracağımız projelerle trafik sorunlarını çözeceğiz. İki adet katlı otopark yapacağız. Teleferik projesini mutlaka hayata geçireceğiz.

Belediye olarak yapılacak her projeyi halkımızla birlikte yürüteceğiz. Saydam bir yönetim gerçekçekleştirip denetime açık olacağız. Toplumsal dayanışmayı sağlayıp kent yaşamında demokrasinin egemen olmasını sağlayacağız. Bütün STK ve gönüllü kuruluşların içinde yer aldığı çalışma grupları kuracağız. Toplumun her kesiminin düşüncesini alarak imar ve planlama, eğitim ve kültür konularında ilçe kurultayları düzenleyeceğiz.

Beykoz’un can alıcı sorunu plansız kentleşme. Bütün arazisi gece kondu olan Beykoz’da plan yapmak zor ama biz zora talibiz. Kentsel rantları birileri için değil toplum menfaati için kullanacağız. Kamu yararı harici imar değişikliği yapmayacağız. Çevreyi ve doğayı katleden imar değişikliklerine son vereceğiz. Beykozlu Beykoz’da kalacaktır. 

Beykoz’un derelerini ıslah ederek sel taşkınlarını en aza indireceğiz. Mahalle meydanlarını nefes alınabilir yerler haline getireceğiz.  Beykoz’da sorumluluğu almaya hazırız. Taşın altına elimizi değil bedenimizi koyacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeden Beykoz’u yönetmeye hazırız.”

Yapılan konuşmaların ardından salonda bulunan tüm aday adayları birlikte sahneye davet edilerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.  

Coşkun Tosun Beykoz adaylığını miting havasında açıkladı
Bizi Takip Edin