Coşkun Tosun evinde coşkuyla karşılandı!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun'a Çubuklu halkından büyük sevgi gösterisi geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun'a bir büyük sevgi gösterisi de Çubuklu halkından geldi. Beşevler'deki…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun’a Çubuklu halkından büyük sevgi gösterisi geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun’a bir büyük sevgi gösterisi de Çubuklu halkından geldi. Beşevler’deki Çukuralan Köyü Derneği’ndeki halk buluşması tam bir görsel şölene döndü.

Mahalle gençlerinin Coşkun Tosun ve eşi Nurgül Tosun’u daha sokağın başından itibaren meşalelerle karşıladığı buluşmada CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, pek çok CHP Belediye Meclis Üyesi ve Adayları, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Çukuralan Dernek Başkanı Adem Baş, Mesudiyeliler Dernek Başkanı Salih Erol ve yüzlerce mahalleli hazır bulundu.

AYDIN DÜZGÜN: GÖNDERELİM GİTSİN BU İŞ BİLMEZLERİ”

Açılış konuşmasını Çukuralan’ın sevilen ismi Erol Biçer’in yaptığı toplantıda ilk söz CHP Beykoz ilçe Başkanı Aydın Düzgün’e verildi. Kısa bir konuşma yapan Düzgün, Beykoz’da pek çok sorunla boğuştuklarını ama en büyük sorunun güven ve samimiyet olduğunu belirtti. Düzgün sözlerine söyle devam etti: “Sevgili dostlarım, bildiğiniz gibi başkanın kendisi Çiğdem Mahallelidir. Yani sizin komşunuz olur. Lakin daha da önemlisi sevgili eşi de sizin kızınızdır, Mesudiyelidir. Yani başkan aynı zamanda sizin damadınız, enişteniz olur. O yüzden şimdi size kendisini anlattırarak zaman kaybettirmeyelim başkana. Verin desteğinizi, bir an önce gönderelim, gitsin bu iş bilmezleri.” dedi.

Sözü CHP adayı Coşkun Tosun’a veren Erol Biçer, bu sırada başkana bir kravat hediye ederek “İnşallah 31 Mart akşamı kazanırsınız ve 1 Nisan’da belediyeye bu kravatla girersiniz” temennisinde bulundu. Daha sonra mikrofon başına geçen Coşkun Tosun, sözlerine Çukuralan Derneğini dolduran yüzlerce mahalleliye teşekkür ederek başladı. Pek çok kanaat önderiyle görüştüklerini söyleyen Tosun, “Ancak her şeyin özetini Aydın başkanım söyledi. Evet, ben sizin 45 yıllık dostunuz, kardeşiniz, ağabeyiniz, damadınız, eniştenizim” dedi.

COŞKUN TOSUN: “ÇUBUKLU ÇOK DERTLİ”

Tosun, sözlerine şöyle devam etti: “ Değerli Çubuklulular, Çukuralanlılar… Birbirimizi çok iyi tanıdığımızı düşünüyorum. Ben sizim, siz de bensiniz. Birbirimizden yıllar içinde kız aldık, kız verdik. Onun için birbirimizden hiç ayrı gayrımız yok. Sorunlarımız da aynı elbette. Arkadaşlar, Beykoz’un neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor. Her yer, herkes dertli. Çubuklu da bu dertlerden nasibini fazlasıyla alıyor maalesef. Bir tarafı 2B’li, bir tarafı Kiptaş’ın elinde, bir tarafı kentsel dönüşümde, bir tarafı müteahhite vermiş evini ama o da kaçıp gitmiş. Daha bir sürü sorun. Bu sorunlarla ilgilenmesi için yetkili olanlar ve seçilmişler ise vatandaşla değil rant çevreleriyle haşır neşirler.”

“RANT ÇEVRELERİNE BİR KIRMIZI KART GÖSTERİN”

“Bu durumda tüm Beykoz halkına düşen görev, kendilerini yıllardır oyalayan ve rant çevrelerine hizmet edenler bir kırmız kart gösterim bizi tercih etmek olacak. Bize güvenin dostlarım. Vereceğiniz destekle göreve gelir gelmez tüm sorunları tek tek çözeceğiz.”

“MİLLET AÇ, ONLAR MİLLET KAHVESİ, MİLLET BAHÇESİ DİYOR”

“Hepinizin bildiği gibi bunlar Beykoz’da hayatı kararttılar resmen. Ticaret sıfırlandı. Dükkânlar birer birer kapanır oldular. Çünkü ekonomi tamamen dibe vurdu. Herkes işsiz, herkes perişan Beykoz’da. Ama bu akşamki muhteşem coşku, sizlerin Beykoz’da değişimi nasıl da çok istediğinizi gösteriyor bizlere. Bildiğiniz gibi tam 41 proje hazırladık Beykoz için. Maşallah dediğiniz 41 proje. İçinde her türlü soruna çare olacak projeler bunlar. Görünce şaşırdılar tabii bu projeleri. Çünkü onlar, bütün imkânlarına rağmen halka anca millet bahçesi, millet kahvesi diyebildiler. Yahu ne kahvesi, ne bahçesi. Millet aç aç. Patlıcan, biber 15-20 lira olmuş onlar utanmadan bunlarla geliyorlar halkın karşısına. Baktılar millet bu vaatleri değil de bizim projelerimizi konuşuyor, şimdilerde duyuyorum biz ne vaat ettiysek aynısını söylemeye başlamışlar sağda solda. Yahu o kadar imkâna rağmen aklınız neredeydi daha önce. Coşkun Tosun söyleyince mi kıymete bindi hepsi?”

“BEYKOZ HAKLININ PARASIYLA YAPTIRIP OKÇULAR VAKFI’NA BEDELSİZ VERDİLER”

“Şimdilerde elimizde ne varsa ya satıyorlar, ya batırıyorlar ya da kapatıyorlar. İş bilmez bunlar çünkü. Saymakla bitmez yaptıkları. Bir mesire alanı vardı. Şu fakir Beykoz halkının 18 milyon lirasıyla yaptılar orasını sonra Okçular Vakfına bilmem kaç yıllığına bedelsiz verdiler. Kaymak Donduran’ımız vardı orayı da verdiler. Vergi dairemiz vardı gitti, nikâh salonu yapacağız dediler gittiler Ümraniye sınırına yaptılar. Şimdi Ümraniyeliler bize dua ediyorlar. Düğüm salonu kapatıldı. Dalan zamanından kalma eski bir spor salonumuz vardı, onu da Büyükşehir’e verdiler. Bir balık yediğimiz Beytaş’ımız vardı, 23 milyon lira borca sokup kapattılar. Daha neler neler…”

“ORMANI KIRDIRIP 553 VİLLA YAPTIRACAKLAR”

“Ha yaptıkları şeyler de var tabii ki. Mesela Bir Nun Okulları var. Planları mahkeme tarafından durdurulmasına rağmen okulu işletmeye devam ettiriyorlar. Şimdi ormanı kırdırıp 553 villa yaptıracaklar. Ama siz çatınızı bile değiştirmeye kalksanız tepenize çöküyorlar anında. Ayıptır bu ayıp. Sevgili hemşerilerim, tüm bu olumsuzluklara dur demenin vakti geldi. Her şeyin düzelmesi için sadece 3 gün kaldı. Siz bize inanın, güvenin. Göreceksiniz, 1 Nisan sabahı Beykoz’da hayat yeniden yeşerecek, göreceksiniz martın sonu bahar olacak” dedi.

Coşkun Tosun evinde coşkuyla karşılandı!
Bizi Takip Edin