Covid-19 Günleri

Merhaba sevgili okurlarım;
İçinde bulunduğumuz günler malum Coronavirüs. Nasıl geldi, nasıl çoğaldı, nasıl gidecek ???

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba sevgili okurlarım;

İçinde bulunduğumuz günler malum Coronavirüs. Nasıl geldi, nasıl çoğaldı, nasıl gidecek ???

Virüs ilk defa Çin’de görüldüğünde birçok yorumlar oldu. Çin’e yapılan ekonomik saldırı, ne bulursa yiyorlar vs. sadece eleştiri ve yorumlar yapıldı. Hiç önlem alınmadı sanki sadece Çin’de sınırlı kalacak gibi zannedildi.

Virüs dünyaya dalga dalga yayılmaya başlandığında ülkemizde sanki hiç olmayacak gibi bir rahatlık vardı. Yurt dışı geliş gidişleri kontrol altına alınmadı. Umre gezisi yasaklanmadı. İlk vaka ülkemizde Mart ayında patladı ve bir anda kısıtlamalar karantinalar başladı.

Sağlık Bakanı “coronavirüs vakasından ilk hastamı kaybettim” diye kamuoyuna duyurdu ve devreye Bilim Kurulu girdi. Bilimsel çalışmalar ile neler yapılacak, neler yapılmayacak tezlerini ortaya koydular. Sağlık Bakanı ilk günlerde çok çalıştı uykusuz geceler geçirdi fakat gördüğüm, karar alıp uygulayamadı. Devreye Cumhurbaşkanı girdi. Ekranlarda kendisini görmeye başladık. Korku filmi gibi geçen bu zor günlerde bile “halka sesleniş” adı altında sürekli Cumhuriyet Halk Partisine seslendi.

Okullar tatil edildi, işyerleri kapatıldı, seyahat kısıtlamaları getirildi. Tabi bu tedbirlerin peşinden halkın ekonomik sıkıntıları da başladı. Halkın ekonomik sıkıntılarına bir nebze katkıda bulunmak, dertlerine çare olmak için belediyeler yardım kampanyalarına başladı. Hükümetimizde vatandaştan 10 TL istemeye başladı. Hükümetimiz maske ücretsiz dedi fakat vatandaş maske bulamadı. Özetle basit bir maske sorunu bile çözülemedi halk maalesef bu konuda bile mağdur oldu.

Belediyelerin yardım kampanyaları engellendi, aşevleri kapatıldı, bedava ekmek dağıtımı durduruldu. Hatta ve hatta Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları hakkında soruşturma açıldı.

NEDEN ???

Yardım ettikleri için. Tabi bu gerçeği söyleyemedikleri için adına paralel yapı dediler.

Halk aş, iş, ekmek ve hayatta kalabilme derdinde, birileri liderlik derdinde. Eğer devletin kasası güçlü olsaydı bu ekonomik sorunlar yaşanmazdı. Kasa neden boş buda başka bir konu ama sorulduğunda, soranlara darbeci damgası vuruyorlar. Dün dini siyasete karıştıranlar, bugünde sağlığı siyasete karıştırıyorlar. 

Sevgili okurlarım; Covid-19 günlerinden kısa özetlemeler yaptım. Fakat önümüzdeki günlerde bizleri çok ağır işsizlik ve ekonomik sıkıntılar bekliyor. Virüsten ve ekonomik sıkıntılardan biran önce kurtulmayı diler, sağlıklı günler dilerim.

Powered by Froala Editor

Covid-19 Günleri
Bizi Takip Edin