Çubuklu Derneği 8 Mart geleneğini bozmadı

Beykoz Çubuklu Derneği, geleneksel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğini bu yılda bozmadı.

Çubuklu Derneği'nin her yıl geleneksel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği bu yıl da gerçekleşti.

Çubuklu Derneği Başkanı Erdem…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çubuklu Derneği, geleneksel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğini bu yılda bozmadı.

Çubuklu Derneği’nin her yıl geleneksel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği bu yıl da gerçekleşti.

Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik ve yönetiminin Salon Talia’da organize ettiği etkinliğe; CHP Belediye Meclis Üyesi ve BEDES Başkanı Gülay Demirel, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Gül Biçer, Devrim Altıntaş, CHP Milletvekili Aday Adayları Birsen Tursun Demirel ve Mahmut Atom Duruk, ADD Başkanı Mualla Sertdemir, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Yıldırım ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Çelik, salondaki kalabalığın Çubuklu’ya yakışmadığına vurgu yaparak, durumu şu şekilde açıkladı: “1 hafta önce annemi kaybettim. Onun üzüntüsünde yönetim kurulundaki arkadaşlarım yanımda oldular ve bu çalışmayı bundan ötürü eksik yaptık”.

Ayşe Yıldırım: Kadınların kurtuluşu kendisidir!

Kadınlar gününün önemini anlatmak üzere ilk konuşmayı gerçekleştiren CHP Kadın Kolları Başkanı Av.Ayşe Yıldırım, kadınların toplum içindeki değerine dikkat çekti. Külkedisi, Pamuk Prenses gibi masallar da bile kadına hep kötü bir rol verildiğini (cadı-üvey anne)söyleyen Yıldırım, erkeklerin ise daha iyi ve kurtarıcı rol üstlendiğini ifade etti. Kız çocuklarının okuması ve eğitim alması gerektiğinin altını çizen Yıldırım; “Kız çocuklarınızı mutlaka ama mutlaka okutun. Onları hayata kazandırın. Kadınların kurtuluşu kendisidir” dedi.

Ayrıca Yıldırım, son zamanlarda artan kadına yönelik şiddete de dikkat çekti ve tecavüz gibi olaylarda mağdurun derhal zaman geçmeden karakola başvurması gerektiğini belirtti.

Yıldırım’ın konuşmasından sonra CHP Belediye Meclis Üyesi Gülay Demirel de 8 Mart’ın önemine değindi ve kadınların 40 kere oturup düşünmesi gerektiği bir gün olduğuna işaret etti. Kızını dövmeyen,  dizini döver anlayışından kadınların çektiği zihniyete dur deme günü olduğunu ifade eden Demirel, erkekleride yetiştirenlerin kadınlar olduğuna vurgu yaptı. Buna nazaran kız ve erkek çocuklarını yetiştiren annelere uyarıda bulundu.

Gül Biçer: Devir, hükümetin devriyle ön plana çıkan bir devirdir!

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Gül Biçer ise, kadınların emekçi, fedakar ve anne olduklarını söyleyerek; “Kadınlarımız, her yerde daima olmaya layık… Siyasette, hayatta her yerde yollarının açık olduğu bir dönemde hükümetinde onlara göstermiş olduğu destekle kadın her yerde olmalı. Kadınlar, çiçektir. Onların kıymetini bilmek lazım. Çocuklarımızı yetiştirirken erkek-kız ayrımı yapmadan yetiştirmeliyiz. Buraya siyaset yapmak için çıkmadım ama, Ayşe Hanım’a katılmıyorum. Devir, hükümetin devriyle ön plana çıkan bir devirdir. Bu devrin kıymetini bilelim. Her zaman, her yerde ön planda kalalım” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların sonrasında etkinlik, kadınların birlikte halay çekip, kendi aralarında geçirdikleri hoş sohbetle devam etti.

Çubuklu Derneği 8 Mart geleneğini bozmadı
Bizi Takip Edin