Çubuklu Mahallesi tedirgin… Destek bekliyor…

Beykoz Çubuklu Mahallesi'nde bazı parsellerin satılacağının duyulması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Beykoz Çubuklu Mahallesi'nde, mahkeme yoluyla üzerlerine tescil ettirdikleri bazı parsellerin, arazi mirasçıları tarafından, üzerleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çubuklu Mahallesi’nde bazı parsellerin satılacağının duyulması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Beykoz Çubuklu Mahallesi’nde, mahkeme yoluyla üzerlerine tescil ettirdikleri bazı parsellerin, arazi mirasçıları tarafından, üzerlerindeki ev sahiplerine değil de farklı firmalara satılacağının duyulması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. 7 Mayıs Pazartesi günü 23 adet gayrimenkulün toplamda 107 milyon 821 bin 407 TL bedel ile icradan ihale yöntemiyle satış gerçekleştirilecek.

Konca Garden’da gerçekleşen toplantıya Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu başta olmak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanı olan İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Düzgün ile mahalle sakinleri katıldı.

Hüsnü Kolcu: Dövülecekse dövelim, sövülecekse sövelim

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çubuklu Mahallesi Muhtarı Hüsnü Kolcu, 1978 yılında açılan dava ile belediye ve hazine üzerine olan bu alanların gerçek sahiplerine devredildiğini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı; ‘1980 yılında biten dava bu kişilerin lehine sonuçlanmış. 1980’den bu güne kadar herhangi bir işlem yapılmamış ta ki 2011 yılına kadar. Bu olayı ben duyduktan sonra Tapu Müdürlüğü gibi çeşitli kurumlara giderek araştırmalarda bulundum. Bir iki yıl önce bana geldiler birileri sahiplerini tanıdıklarını ve buraları satacaklarını söylediler. Bende kendilerini muhtarlığa davet ettim. Daha sonra bir A4 parçasıyla geldiler işte şöyle böyle diye. Sen kimsin? Asya Pazarlama. Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Her şeyin bir usulü olur. Belli bir zaman sonra birileri daha geldi. Bu işlerde çok karşı çıkan olur. Bir bütçe tapular için ayırdık, bir bütçe de sizin için ayırdık dediklerinde benim tansiyonum yükseldi. Gidin vekaletname ve taahhütnamelerinizi alın gelin diyerek gönderdim. Dövülecekse dövelim, sövülecekse sövelim. Fakat bu iş akıl işidir. Bir bilenlerle olması gerekiyor. Ben de araştırdım. İki gün İspanya’ya gittim, hemen dedikodular başladı. Bu gezi 5-6 ay önce planlanmıştı. 2 günde gittim geldim. Zaten gitmeden önce de bütün çalışmaları yapmış görüşülmesi gereken herkesle görüşmüştüm. Yapılabilecek en makul olan yol uzlaşmaktır. Şunu da söylemek istiyorum bu işin içinde her siyasi parti olacaktır ama asla siyaset olmayacaktır‘ Sözlerinin sonunda satışların ada veya ev bazlı olmadığını belirten Muhtar Kolcu, içerisinde kaç tane ev olacağına yada kaç metrekare ev olduğuna bakılmaksızın satışın parsel bazlı yapılacağını söyledi.

Aydın Düzgün: Yücel Bey gitsin Soğuksu’dan arsa alsın

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ise yapmış olduğu açıklamada kendisinin aynı zamanda kadastro mühendisi olduğunu söyleyerek; “Meslek olarak 30-40 yıldır bu işin içerisindeyim. Hisseli satış olmaz. İncirköy’de Özbek Ailesine ait bir sorun vardı. Onun çözülebilmesi için elimden geleni yaptım. Tek tek herkesle anlaştık, imza attık, yaptık. Burada sorunlar halının altına süpürülmüş. Ama keşke bu güzide kalabalık mal sahibi temsilcisini buraya çağırıp uzlaşma yolunu deneseydi. Bunlar burayı birisinin dışarıdan gelip satamayacağını çok iyi biliyorlar. Kimse parasıyla başına bela almaz. Yücel Bey’in buraları alırım ama böyle böyle demiş. Bakın ben yüzde 99 almayacağını düşünüyorum. O gitsin Soğuksu’dan arsa alsın. Bunun halledilmesi için araya kim girmesi gerekiyorsa aracı olur elimizden geleni yaparız.’ dedi.

 

Çubuklu Mahallesi tedirgin… Destek bekliyor…
Bizi Takip Edin