Çubuklu'ya çifte hizmet

Beykoz'u güzelleştiren çevre ve meydan düzenlemeleri kapsamında Çubuklu Şenevler'de tamamlanan çalışmalar hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi, ilçenin dört bir yanında doludizgin devam eden alt yapı çalışmaları kapsamında Çubuklu Ahmet Hamdi Akseki Cami

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’u güzelleştiren çevre ve meydan düzenlemeleri kapsamında Çubuklu Şenevler’de tamamlanan çalışmalar hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi, ilçenin dört bir yanında doludizgin devam eden alt yapı çalışmaları kapsamında Çubuklu Ahmet Hamdi Akseki Camisi çevresi ile Şenevler Meydanı ve çevre düzenlemesini tamamladı.

Şenevler otobüs durağının yanında, çevreye rahatsızlık veren atıl alan, çevre ve meydan düzenlemesiyle mahalle sakinlerinin dinleneceği, çocukların koşup oynayabileceği bakımlı bir alana dönüştü.

Mahallenin çehresini güzelleştiren meydanın açılışına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, Çubuklu Mahallesi Muhtarı Hüsnü Kolcu, mahalle sakinleri ve çocuklar katıldı.

Nazım Tur Caddesi Pırıl Pırıl Olacak

Açılışta yaptığı konuşmada ilçe sakinleri için sosyal alanları düzenlediklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İlçe sakinlerine kolaylık sağlamak üzere uzun ve dik yollara dinlenme alanları yapmaya karar verdik. Mezarlık üstünde ilçe sakinleri için bir de dinlenme alanı yapıyor, merdivenli sokaklara banklar koyuyoruz. Bu alanı mahalle halkına özellikle de hanımlara emanet ediyorum. Nazım Tur Caddesi’nin de bakımı ve asfaltlama çalışmalarını yapacağı bu cadde de pırıl pırıl olacak” dedi.

Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu da tüm çalışmalar için mahalle sakinleri adına belediyeye teşekkür etti.

Konuşmasını ardından açılış kurdelesini kesen Çelikbilek mahalle sakinleri ve çocuklarla sohbet etti.

Başkan Çelikbilek: “Camiler Bahçeleriyle Hayat Bulmalı”

Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nin açılışı da camii cemaati ve vatandaşlarla birlikte yapıldı. Burada yaptığı konuşmada camilerin sosyal alanlar olduğuna dikkat çeken Başkan Çelikbilek: “Camiler bahçeleriyle, kütüphaneleriyle hayat bulmalı, bahçesiz cami olmaz, ilçedeki camileri halkımızın ferah ve rahat kullanımı için yeniliyoruz. Bölge halkından isteğim bu camiyi canlı tutmalarıdır” diye konuştu.

Çelikbilek içinde anaokulu, ilk ve orta okulu ile bilişim lisesi olan Çubuklu eğitim kampusunun da bölgeye güzellik katacağını müjdeledi.

Başkan Çelikbilek Çubuklu’daki açılışların ardından Kanlıca Meydanı’ndaki çalışmaları inceledi.

 

Çubuklu'ya çifte hizmet
Bizi Takip Edin