Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beykoz'da eskileri yad ettik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bahsettiği ve Çubuklu'da yıllarca top oynadığı Mustafa Özdemir o günleri anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen pazar günü Beykoz'da katıldığı Ak Parti Beykoz 6. Olağan Kongresi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği ve Çubuklu’da yıllarca top oynadığı Mustafa Özdemir o günleri anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen pazar günü Beykoz’da katıldığı Ak Parti Beykoz 6. Olağan Kongresi’nde Çubuklu’da yıllarca top oynadığı Mustafa adlı bir arkadaşından bahsederek, “Peki, benim Çubuklu’da top oynadığım zamanların hakkını bana kim verecek? Ya bizim Mustafa yaşıyor mu? Çok selam söyleyin. Ah ah, ne günler geçirdik oralarda” ifadelerini kullanmıştı.

“Erdoğan, çok başarılı bir topçuydu”

Mustafa Özdemir, o günleri anlattı. Doğma büyüme Beykoz’da yaşayan ve ‘Mustafa Hoca’ diye anılan 69 yaşındaki Özdemir’in Erdoğan’la yolları 1975 yılında futbolla kesişmiş. O Beykozspor’da oynarken Erdoğan da İETT Spor’da oynuyormuş. Özdemir, Erdoğan’ın takımıyla yaptığı maçları şöyle anlatıyor: “Erdoğan’lar her yaz vapurla Beykoz’a gelir, bizim buradaki toprak sahada maç yapardık. Ben Çubukluspor’da, Erdoğan’da Erokspor’da oynuyordu. Yıllarca bu şekilde toprak sahada karşılıklı takımlarda oynadık. Ama hiçbir zaman karşı karşıya gelmedik. Sporun dostluk olduğunun bilincindeydik. Erdoğan, çok başarılı bir topçuydu, boyu da büyük avantajdı. 4-5 farklı mevkide oynayabilecek kabiliyeti vardı. Defansta da, forvette de orta sahada da oynayacak yeteneği vardı. 

Dostluğumuz da bu süre içerisinde pekişti. Belediye Başkanı seçildiğinde de hapishaneye girdiğinde de görüştüm. Yüz yüze son görüşmemiz Ak Parti kurulduğu 2002 yılında oldu. Siyasete girmeseydi çok başarılı bir futbolcu olurdu. Çünkü siyasette olduğu kadar futbolda da başarılıydı. Dürüst ve efendi bir insandı. O dönemde de Erdoğan’ın hitabeti iyiydi. Kendisini dinletebiliyordu. Cumhurbaşkanı olabileceği aklıma hiç gelmedi.

“Eskileri yad ettik”

Özdemir şöyle devam etti: “2002’den beri Erdoğan ile yüz yüze görüşmemiştim ama erkek kardeşini birkaç defa ziyarete gittim. O da benim selamlarımı iletirdi. Erdoğan’ın yanına ulaşmamız çok zor, yanına yaklaştırmıyorlar. Başta polis, sonra onlarca koruma. Gidip de meşgul etmek istemedim. kongre konuşmasında benden bahsettiği için yanına gidebildim. O görüşmede bile polis engeli dışında 6-7 engelden geçerek yanına ulaştım. Yaklaşık 15 dakika görüşmemiz oldu. Eskileri yad ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beykoz'da eskileri yad ettik!
Bizi Takip Edin