Darbe imalı bildiriye Beykoz’dan sert tepki!

Deniz Kuvvetlerinden emekli 103 amiralin gece yarısı yayınladığı darbe imalı bildiriye Beykozlular sert tepki gösterdi. CHP ve İYİ Parti’nin sessiz kalması ise dikkat çekti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deniz Kuvvetlerinden emekli 103 amiralin gece yarısı yayınladığı darbe imalı bildiriye Beykozlular sert tepki gösterdi.

Deniz Kuvvetleri’nden emekli 103 eski amiral, 15 Temmuz’a 103 gün kala gündemde olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve görevdeki bir amiralin cübbe ve takkeli fotoğrafını konu edinerek milli iradeyi tehdit eden ve darbe imaları barındıran bir bildiri yayınladı.

Gece yarısı yayınlanan bildiride emekli askerler, Montrö Sözleşmesi'nin tartışmaya açılmasından endişe duyduklarını ifade ettikten sonra geçmişte yayınlanan muhtıralara benzer bir üslupla siyasetçilere ayar vermeye kalkıştı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’dan da sosyal medyada #HodriMeydan ve #HaddiniziBilin etiketiyle bildiriye tepkiler yağdı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Belediye Başkanı Murat Aydın ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman başta olmak üzere vatandaşlardan da milli iradeyi hedef alan bildiriye peş peşe çok sert tepkiler geldi.

CHP ve İYİ PARTİ SESSİZ

Beykoz’da binlerce vatandaş ve siyasiler darbe imalı bildiriye tepki gösterirken, muhalefetten ise henüz bir tepki mesajı gelmedi. Siyasi iradeyi tehdit eden ve darbe imalarında bulunan emekli amirallere CHP ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlıklarının hala sessiz kalması dikkat çekti.

HANEFİ DİLMAÇ: ESKİ TÜRKİYE ARTIK YOK

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç tepkisini “Bir avuç lümpenin yönettiği eski Türkiye artık yok. Biz bildiri ile değil bir bildirim ile sokağa dökülen milyonlarınız #HaddiniziBilin. Ama yine de demokrasiye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgimiz ve inancımızı bir kez daha test etmek istiyorsanız #HodriMeydan !” sözleriyle dile getirdi.

MURAT AYDIN: AYNI YERDEYİZ

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise milli iradeyi tehdit eden darbe imalı emekli amiral bildirisine karşı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Darbe hayalleri hiç bitmeyenlere karşı biz hep aynı yerdeyiz” dedi.

OĞUZHAN KARAMAN:  KİMSE PARMAK SALLAYAMAZ

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman; “Toplumumuzda infiale sebep olan açıklamaya Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanımız ile #HodriMeydan diyoruz. Okyanus ötesinden beslenen kökü içerideki dış mihraklar amaçlarına ulaşamayacaktır. Bu bildiriyi şiddetle kınıyoruz. İmzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülerek emeklilik hakları kaldırılmalı, maaşları kesilmelidir. Buna hevesi olanlar yine aynı harekette bulunmak isteyenler o kimlik ve o üniformayla böyle bir bildiri yayınlamaları kabullenilmez. Aba altından kimse Türkiye Cumhuriyetine parmak sallayamaz. Türkiye Cumhuriyeti o parmağı kıracak güce sahiptir.”

GAYE ZAYIF: BİZDE BURADAYIZ

Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf ise; “Bildiri yayınlayan amiraller, Türkiye Cumhuriyetini, demokrasiyi, milli iradeyi teslim alma hevesine hiç katılmasınlar. Selam Olsun darbeye ilk darbeyi Fatih Sulan Mehmet Köprüsü’nde vuran Beykozlulara. Birlikte Olmanın en güzel örneğidir Beykoz. Emekli olmak değil, yürekli olmak gerekir. @akkadinbeykoz olarak biz de “BURADAYIZ”” diyerek tepki gösterdi.

DARBEYE İLK DARBE BEYKOZ’DAN

15 Temmuz gecesi binlerce Beykozlu, merhum Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in “Köprülere yürüyün” yönlendirmesiyle askerlerin tanklar ile kapattığı FSM Köprüsüne akın etmişti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı da sosyal medya hesabından bu konuya değinerek “O günleri tekrar yaşamaya göze alan varsa #hodrimeydan” ifadelerini kullandı.

RE'SEN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Milli iradeyi hedef alan skandal bildiri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığını da harekete geçirdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla re'sen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

VATANDAŞ ÖFKELİ: RÜTBELERİ SÖKÜLSÜN

Gece yarısı yayımlanan bildiri siyasilerin yanı sıra vatandaşı da ayağa kaldırdı. 15 Temmuz gecesi FSM Köprüsü’nde cuntacılara karşı elde edilen zaferi anımsatan birçok kullanıcı, bildiride imzası olan 103 amiralin “Rütbelerinin sökülmesini” istedi. Ayrıca Milli iradeye yönelik yapılan saldırıya çok sert şekilde tepki gösteren birçok sosyal medya kullanıcısı, emekli amirallerin orduevlerine girişlerinin engellenmesini istedi.

Darbe imalı bildiriye Beykoz’dan sert tepki!
Bizi Takip Edin