Darbe'ce

Darbe sözcüğünün kelime anlamı bir ülkede insanların baskı kurarak yönetimi değiştirmesi anlamına gelir.

Fakat ülkemizde ise darbenin tanımı biraz daha farklı şekilde yapılmaktadır. Darbe denilince çoğumuzun aklına Türkiye'de askerin demokratik olmaya

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Darbe sözcüğünün kelime anlamı bir ülkede insanların baskı kurarak yönetimi değiştirmesi anlamına gelir.

Fakat ülkemizde ise darbenin tanımı biraz daha farklı şekilde yapılmaktadır. Darbe denilince çoğumuzun aklına Türkiye’de askerin demokratik olmayan yollarla yönetime el koyması ve yönetimi elinde tutması gelir.

Evet, biz hep darbeyi askerden bildik hep öyle gördük ya da zannettik…

Türkiye Cumhuriyeti ilan edildiği günden bu güne kadar Ülkemiz her türlü ve her çeşit baskı kurma yöntemlerini gördü geçirdi bunlardan bir tanesi de 15 Temmuz cuma akşamı yaşandı. Ve gördük ki asker ile uzaktan yakından alakası yokmuş.

Bu girişim sadece o akşam yaşanılanlardan ibaret değil elbette muhtemelen Türk İslam düşmanlığı bizler bu topraklarda var olduğumuz sürece de devam edecek.

Bu haince girişimin ülkemizde ki yansıması İslami faaliyetler gösteren bir cemaat tarafından olması belki de birçok kişiyi şaşırttı. Cemaatin yıllardır amaçladığı hizmet ettiği tek bir yer vardı bu amacına ulaşmak için yıllarca mücadele etti; o amaç papa 6.Pool’ ün “Asya Hristiyanlaştırılacaktır” derken Türkiye ayağı olabilmekti.

Ve bu yolda yapılması gerekenlerin hepsi şu şekilde sıralanmıştı; Eğitim bursları, yardım dernekleri, sevgi kolejleri kurularak diyalog için birçok adımlar atılacak. Misyonerlik dinler arası diyalog adıyla yeni bir nefes kazandırılacak. Uzun zamandır birbiriyle çatışan Hristiyan mezhepleri İslam’a karşı tek cephede buluşturulacak.

Herhalde birçoğu yabancı gelmemiştir sizlere çünkü bunu benimseyen ve bu yolda emin adımlarla ilerleyen işbirlikçi gülen cemaatinin işleyiş tarzından başka bir şey değildi.

1998 yılında Papa 2. Jean Paul’a bir mektup gönderen gülen; ‘‘İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur. Ve bundan en çok suçlanacak olan Müslümanlardır. Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret, bu yanlış anlamanın azalmasına katkı sağlayabilir. Müslüman dünyası İslam’ın yanlış algılanmasını silip atacak bir diyalog imkânını bağrına basacaktır”

Bu mektuptan 1 yıl sonra üçüncü bin yıl arifesinde Papa 2. Jean Paul Vatikan’ın noel mesajını dünyaya iletti ve diyalogdan kastettiği bakın neydi;

”Birinci bin yılda Avrupa Hristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda Amerika ve Afrika Hristiyanlaştırıldı. Üçüncü bin yıl ise Asya’nın Hristiyanlaştırılma zamanı!

Yani 35 yıl önce papa 6.pool’ün “Asya Hristiyanlaştırılacaktır” açıklamasının zamanı gelmiş ve Papa 2. Jean Paul ve fethullah gülen ile birlikte Türkiye üzerinden çalışmalarına devam edilecekti.

İşin garip tarafı bunların hepsi gözler önünde gerçekleşirken derin bir uykuya dalıp algıyı başka yönlere çekerek o diyorsa doğrudur araştırmaya kurcalamaya gerek yok mantığı ile hareket edilmesinden kaynaklandı faturası ise çok ağır oldu.

Peygamber Efendimizin Hadis-i şeriflerinden inceleme yapacak olursak;

Mü’min; uyanık, ileriyi gören kimsedir. Aldatarak alçak, aldanarak ahmak olmaz. Mümin bir yılan deliğin den iki defa ısırılmaz.

O kadar çok şey yazılabilir ki bırakın köşeyi gazetenin tamamına sığmaz, uyarıları kulak ardı edenler muhtemelen çok pişmanlık yaşıyorlardır. Bunlardan ders almalarını yaşanılabilecek küçük çapta kıvılcımların siyasi parti liderleri ve fanatiklerinin birbirlerine karşı yaklaşımları ülkeyi iç savaşa getireceğini zaten bu darbe girişiminin asıl maksadı iç savaş zemini oluşturmak olduğunu hiç akıllarından çıkartmamaları gerekmektedir.

Yüce Allah, Türk Milletini, Türk Yurtlarını kıyamete kadar korusun.

Düşmanların şerrinden saklasın! Türk’ü yiğitlikte daim ettirsin.

Darbe'ce
Bizi Takip Edin