Demirtaş; ''Bizim yolumuz, basiret yoludur''

Beykoz Müftülüğü,  Şubat ayı  din görevlileri ile Kur'an Kursu Öğreticileri toplantılarını gerçekleştirdi.

Beykoz Müftülüğü  Şubat ayı  din görevlileri ile Kur'an Kursu Öğreticileri toplantısını Belediye Düğün Salonunda ayrı ayrı g

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Müftülüğü,  Şubat ayı  din görevlileri ile Kur’an Kursu Öğreticileri toplantılarını gerçekleştirdi.

Beykoz Müftülüğü  Şubat ayı  din görevlileri ile Kur’an Kursu Öğreticileri toplantısını Belediye Düğün Salonunda ayrı ayrı gerçekleştirdi. 165 din görevlisi ile 160 Kur’an Kursu Öğreticisinin  katıldığı oturumlarda  dini, idari bir çok konu ele alındı.

İlk toplantı: Din Görevlileri Toplantısı

Din Görevlileri toplantısı Beykoz Müftülüğü Şube Müdürü Abdullah Güldalı’nın  gündem hakkında bilgi vermesi ile başladı. Ardından din görevlisi Hüseyin Avni Bıyık’ın Kur’an tilaveti ile devam etti.

Beykoz Müftüsü Hüseyin  Demirtaş  din görevlileri toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Halkımıza din hizmeti sunan  kişiler olarak bizim  yolumuz basiret yoludur.Basiret kavramında gözlem,bilgi, bilinç,izan, şuur başta olmak üzere  bütün fikri ve deruni kaabiliyetler saklıdır.Yüce Rabbimiz değerli kitabında , ‘De ki: ‘Budur benim yolum: akla uygun, bilinç ve duyarlıkla donanmış bir kavrayışa dayanarak (hepinizi) Allah’a çağırıyorum, ben ve bana uyanlar (aynı çağrıyı yapıyoruz).’ (Yusuf Suresi, 108).Bizler de cemaatimizi akli,kalbi ve hikmet açısından besleyerek en güzele çağırmak durumundayız.Din Hizmetleri konusunda çalışmalarınızı takdirle karşılıyorum.Bölge bazlı programlar gerçekten her türlü takdirin üzerindedir. Daha etkin ve verimli çalışmalarınızı bekliyorum ‘ dedi.

Müftü Demirtaş, Beykoz Müftülüğünden terfi ederek ayrılan arkadaşlara hizmetleri için teşekkür ettiğini belirtti. Başta vaiz olarak atananlar olmak üzere  İstanbul Müftülüğü İdari Mali Hizmetler Şube Müdürlüğüne atanan Sedat Canbaz ile Beykoz Müftülüğü Şube Müdürlüğüne atanan Abdullah Güldalı’nın kurumlarına kalite katacaklarına inandığını belirtti.

Toplantıda , Müftülükte görevine başlayan yeni personelin tanıtımı yapıldı. Paşamandıra Köyü Camii imam-hatibi Ramazan ŞAŞ ile Kavacık Halid-i Bağdadi Camii’ne atanan İlhami TAŞBAŞI’nı kürsüye davet edilerek duygu ve düşünceleri dinlendi.

Toplantıda ayrıca  misafir olarak katılan Din-Bir Sen Genel Başkanı Lütfü Şenocak katıldı. Başkan Şenocak, sendikal hizmetlerle ilgili bilgi verdi.

Toplantıda diğer idari konular gündeme alınarak personele tebliği yapıldı.Dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

İkinci Toplantı: Kur’an Kursu Öğreticileri Toplantısı

Beykoz Müftülüğüne bağlı Kur’an Kurslarında görev yapan 160 Kur’an Kursu Öğreticisinin katıldığı toplantı Belediye Düğün Salonunda yapıldı.

Şube Müdürü Abdullah Güldalı’nın gündemi sunması ile başlayan toplantıda idari  ve diğer din hizmetleri konuları değerlendirildi.

Müftü Demirtaş yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Kur’an Kursu Öğreticilerimizin özverili çalışmalarını takdirle izliyoruz. Vatandaşlarımız büyük bir ilgi ile kurslara katılıyorlar. Halkımıza sahih,kitaba bağlı, sünnete uygun bir din hizmeti sunmak durumundayız. Bid’at ve hurafeden arındırılmış halis dini insanımıza sunmaya devam edeceğiz. Tahribatların en büyüğü malesef din üzerinde olmaktadır. Tebdil,Tağyir ve Tahrif kavramları dini bozma ile ilgili kavramlardır.Kur’an Yüce Rabbimizden münzeldir yani indirilmiştir. Montaj din değil, Münzel dini öne çıkartmak borcundayız‘, dedi.

Toplantıda ayrıca, Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik Tashih-i Huruf,Dini  Musiki Kursu açılması kararlaştırıldı. Kur’an Kursu merkezli , mahalli ve bölgesel aydınlatma programlarına ağırlık verilmesi kararlaştırıldı.

Diğer idari konuların görüşülmesi ile birlikte toplantı sona erdi.

Demirtaş; ''Bizim yolumuz, basiret yoludur''
Bizi Takip Edin