Deniz şehidi Mehmet Genç'i binler uğurladı

Şile’de alabora olan Kıyı Emniyeti botu personeli Mehmet Genç’in cenaze töreni Beykoz'da yapıldı.

Şile’de alabora olan Kıyı Emniyeti botu personeli Mehmet Genç’in cenaze töreni yapıldı. 12 gün önce Şile’de St. Kidds..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şile’de alabora olan Kıyı Emniyeti botu personeli Mehmet Genç’in cenaze töreni Beykoz’da yapıldı.

Şile’de alabora olan Kıyı Emniyeti botu personeli Mehmet Genç’in cenaze töreni yapıldı. 12 gün önce Şile’de St. Kidds Nevis bandıralı gemiyi kurtarma çalışmaları sırasında kayalıklara çarparak alabora olan gemi Kıyı Emniyeti botu personeli Mehmet Genç’in (47) günlerce süren aramadan sonra nihayet dün akşam ulaşılan naaşı, Adli Tıp Kurumu’ndaki incelemenin ardından, bugün toprağa verildi.

İnsanlar cami avlusuna sığmadı

Genç’in cenaze namazı, Ortaçeşme Merkez Camii’nde ikindi namazını müteakiben kılındı. Beykozlu deniz şehidinin cenazesine Ak Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, sivil toplum kuruluşları ile müteveffanın ailesi, dostları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

MHP’li vekil Ali Torlak da cenazedeydi

Beykoz Ülkü Ocakları eski Başkanı Mehmet Genç’in cenazesine, MHP İstanbul İl Teşkilatı’nın da yoğun katılım gösterdiği görüldü. MHP İstanbul Milletvekili Ali Torlak, MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, parti MYK üyeleri, İstanbul İl Ülkü Ocakları Başkanı Gökmen Kanter, MHP Şile İlçe Başkanı Hüseyin Özgür ve Ülkü Ocakları üniversite başkanları da cenazede hazır bulunanlar arasındaydılar.

Giresun’da toprağa verilmek üzere götürüldü

Mehmet Genç, cenaze namazının ardından ise toprağa verilmek üzere memleketi olan Giresun’a götürüldü. Genç’in Türk bayrağına sarılı tabutu, kalabalığın omuzları üzerinden kendisini memleketine götürecek olan nakil aracına yüklendi.

İki kız çocuk babası

4 ve 5 yaşlarında iki kız çocuk babası olan Genç’in naşının başında duran yeğenleri, taziyeleri kabul ettiler. Acılı ailenin tek tesellisi, günlerce süren aramalardan sonra Mehmet Genç’in naaşına nihayet ulaşılması ve bu şekilde başında dua edebilecekleri, toprağına el sürebilecekleri bir mezara kavuşabilmeleri oldu.

Cenazeye katılan herkesin hemfikir olduğu konu, merhumun naşına ulaşılmış olmasının bir teselli olduğu yönündeydi.

Babaannenin ağıdı

Mehmet Genç’in babaannesi, tabutun başında torunu için ağıt yakarken, bu ana şahit olanlar da gözyaşlarını tutamadılar.

Beykoz Güncel Haber ailesi olarak merhuma rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm acılı sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Haber: Arzu Başlantı

Deniz şehidi Mehmet Genç'i binler uğurladı
Bizi Takip Edin