Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Dernekler Birliği'nden AK Parti ve CHP'ye ziyaret

Beykoz Yöre Dernekler Birliği, kongrelerini tamamlayan AK Parti ve CHP'ye ziyaret gerçekleştirdi.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, geçtiğimiz aylarda kongrelerini tamamlayan siyasi partilere hayırlı olsun ziyaretlerine başladı. Heyet ilk olarak..

Beykoz Yöre Dernekler Birliği, kongrelerini tamamlayan AK Parti ve CHP’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, geçtiğimiz aylarda kongrelerini tamamlayan siyasi partilere hayırlı olsun ziyaretlerine başladı. Heyet ilk olarak AK Parti ve CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Beykoz Yöre Dernekler Birliği Dönem Başkanlığını yeni devralan Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz ve dernek temsilcileri kongrelerini tamamlayan AK Parti ve CHP’ye ziyaret gerçekleştirdi.

AK Parti ve CHP ziyaretlerine Beykoz Yöre Dernekler Birliği Dönem Başkanlığını yeni devralan Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız, Bayburtlular Dernek Başkanı Metin Torun, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, Kastamonulular Dernek Başkanı Süleyman Çalık, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun, Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Şinasi Ata, Ordulular Dernek Başkan Yardımcısı Ozan Derviş, Giresunlular Dernek Başkan Yardımcısı Abdullah Yümsel katılan isimler oldu.

İlk ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi’ne oldu!

Yöre Dernekleri Birliği’nin ilk durağı Beykoz Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) oldu. Yöre Dernekler Birliği’nin 8 yıllık bir süreci olduğunu ifade eden Dönem Başkanı Fatih Yılmaz, dernekler olarak tek çatıda toplandıklarını ve amaçlarının Beykoz’a hizmet etmek olduklarını söyledi. 2B fiyatlarının yükseldiği dönemde binlerce kişiyle Eminönü Milli Emlak’a yaptıkları çıkarma ile fiyatların düşürülmesi sağladıklarını ve bunda da yöre derneklerinin gücünün görülebileceğini sözlerine ekledi. ‘Her ne kadar hepimiz ayrı ayrı illeri temsil ediyor olsak da, üst kimliğimiz Beykoz’dur’ diyen Başkan Fatih Yılmaz, derneklerinin resmi değil ama gayri resmi tüzükle çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. 3 ay içerisinde uyuşturucu ile ilgili bir etkinlik yapmak istediklerini de söyleyen Yılmaz, uyuşturucuya tüm kurum ve kuruluşları bir araya getirerek ‘topyekun savaş’ açmayı planladıklarını ifade etti. İkinci planlarının, mülkiyetle; üçüncü planlarınınsa, kentlilik bilinciyle ilgili olacağını söyledi.

Ziyaretten ötürü memnun olduğunu söyleyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, 30 Mart yerel seçimlerinden bu yana partilerinde birçok kez değişiklik yaşandığını, şimdiyse ilçe yönetiminin kendilerinde olduğunu söyledi. Arıkan; “30 Mart seçim sonuçlarına göre Beykoz halkı özgür iradesiyle kararını vermiştir. Ancak eleştiri hakkımızı da saklı tutmalıyız. Beykoz halkı bize iktidar görevi değil, muhalefet görevi vermiştir. Her toplumda iktidar, yönetim vardır, sadece demokrasilerde muhalefet vardır. Bizde belli kurallar çerçevesinde muhalefet görevimizi yapacağız. Siyaset yapanlar sorumlu davranmalıdır. Derneklerle siyasi partiler birbirlerine benzer yönetimlerdir. Bugün derneklerimiz toplumda oldukça faydalı işler yapmaktadır. Sizler yöre insanlarını bir arada tutuyorsunuz” dedi.

İlçe başkanlığı yaparken bazı kesimlerin kendisinden siyaseti sert yapmasını beklediklerini belirten Şevket Arıkan, yapısı gereği böyle bir insan olmadığını vurguladı. Dernekler Birliği’nin özverili çalışmalar yaptıklarını ifade eden Arıkan; “Beykoz insanının darlığında ve varlığında yanında duruyorsunuz. Bu açıdan siyasi partilerden bir farkınız var. Dernekler birliği olarak ne zaman bize ihtiyacınız olursa emirleriniz bekleriz. Aynı kentte yaşıyoruz. Biz de sizi ziyaret edeceğiz, sizden oy isteyeceğiz. Bunlar doğal şeylerdir. Toplumda bu yönde kararını verecektir” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Fatih Yılmaz; “Uzlaşmacı yaklaşımlarınız bizim için önemlidir. Bir genel seçim var. Bizim bu konuda Beykoz’da ki siyasetçilerden isteğimiz, İstanbul 1. Bölgeden Beykozlu milletvekili adaylarının olmasını bekliyoruz. Hem de seçilecek bir sırada olmasını arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sunulan çay ve ikramların ardından, objektiflere poz verildi.

İkinci ziyaret AK Parti’ye!

Yöre Dernekleri Birliği, ikinci ziyaretini ise, AK Parti’ye gerçekleştirdi. Dernekler Birliği, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan tarafından toplantı salonunda ağırlandı.

Dernekler Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a yeni yönetimin hayırlı olmasını dileyerek, dernekler birliğini tanıttı.

Siyasetin değişimler gerektirdiğini belirten Mustafa Gürkan: “Uzun zamandır bu partide görev yapan abimden nöbeti devraldım. Kendi ilçe yönetimimizin yaklaşık yüzde 65’ini değiştirdik. AK Parti yeni bir heyecanla, solukla hareket etmek istiyor. Yeni Türkiye sloganımız var. Türkiye eskimiyor ama heyecanların yenilenmesi gerekiyor. Ben inanıyorum ki, bu genel seçimde de çıtamızı yükselteceğiz. Beykoz’da 81 vilayetten insan var. Bu zenginliği ve güzelliği yaşamaktan memnunum. Benim siyasi tarzım şu: Benim için öncelikli olan arkadaşlık ve dostluk çerçevesinde siyaseti yapmak. Bunu teşkilatta ve sonrasında da Beykoz’a hissettirdiğinizde zaten siyasetinde en önemli unsurunu yapıyorsunuz demektir. Bizimde üslubumuz bu olacak. Biz Beykoz’daki bütün sevinçleri büyütmek istiyoruz” dedi.

Bir ilçe başkanının en büyük hayalinin kendi bölgesinden birini milletvekili çıkarmak olduğunu belirten Gürkan, 7-8 sene burada mücadele eden Adem Sefer’in milletvekili olmasını istediklerini ve bununla ilgili de çalışmalara başladıklarını söyledi. Gürkan, siyasette birden çok kriterin yürüdüğünü ifade ederek; “Benim bu dönemdeki en büyük hedefim, Beykoz’dan dışarıya temsiliyet gönderme. Beykoz’un marka değerini yukarıya çıkarmak. İnşallah bunu bu dönem Adem Abi ile sağlarız” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların sonrasında Mustafa Gürkan ve dernek birliği aynı karede poz verdi.

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı