Dizdar 'Önce kendi evimin önünü süpürmeliyim'

Av. Günizi Dizdar, Beykoz'a hizmet etmek istediğini belirterek, CHP'den meclis üyesi aday adaylığını açıkladı.

Av. Günizi Dizdar, Anadoluhisarı Kıyı Emniyet Sosyal Tesisleri'nde yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. ‘Önce kendi evimin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Av. Günizi Dizdar, Beykoz’a hizmet etmek istediğini belirterek, CHP’den meclis üyesi aday adaylığını açıkladı.

Av. Günizi Dizdar, Anadoluhisarı Kıyı Emniyet Sosyal Tesisleri’nde yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. ‘Önce kendi evimin önünü süpürmeliyim’ ifadesini kullanan Dizdar, Beykoz’ un artık kendi evi gibi olduğunu söyledi. Yanlış giden bir şeylere engel olmak ve halka hizmet vermek amacıyla aday adayı olduğunu belirten Dizdar, seçim sürecine değindi: “ Her şeyden önemli olan umarım centilmence bir seçim süreci geçiririz. Siyaset, öyle bir şey ki bazen eşiniz bile size rakip. Ama aynı zamanda canınız. Parti arkadaşlığı da bu şekilde. Siyaset olarak rakip olmanız, insan olarak rakip olmanızı gerektirmez.” dedi.

Dizdar; çok iyi, bilgin bir siyasetçi olmanın kendisinin haddi olmadığını ve bunun nedenini ise siyaseti çok geniş kapsamlı bir olay olarak gördüğünü açıkladı. “ Bir avukat olarak her şeyi ben daha iyi bilirim iddiasında değilim; kim daha iyi biliyorsa buraya getirmek için, buranın halkının elinde ancak minik bir anahtar olabilirim.” diyen Dizdar, ünvansız ya da ünvanlı siyasetin kendisini nereye götürürse hizmet etmeye hazır olduğunu söyledi.

Meclise, olacak katkılarına da değinen Dizdar: “ Öncelikle grubumuzda bir hukukçu yok. Kuralların tam uygulanması noktasında, yanlışların tespitinde faydam olacağını düşünüyorum. Eğer belediyeyi biz alırsak, en doğrusunu en şeffafını yaptırmaya gayret edeceğim. Muhalefette kalırsak da, AK Parti’nin bütün icraatlarını hukuksal boyuttan incelemek konusunda katkım olacağını düşünüyorum.” dedi.

Dizdar, mevcut hükümetin çok fazla kraldan çok kralcılık yaptığını ve çok önemli değerlerin altını çok fena oyduğunu görüp üzülenlerden birinin de kendisi olduğunu ifade etti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Beykoz, halkı çok incitilmiş bir halk. Hakkı alınmış bir halk. En önemli hak mülkiyet hakkıdır. Buna sınırlama olmaz. Yeni katmanlı sorunlarla bu tapu işi çözülemez.  Ben bunlara nasıl faydalı olabilirimin peşindeyim. “ dedi ve Beykoz kadınları için hayata geçireceği projesinden bahsetti: “ Beykoz Kadınları Güçlendirme Derneği kuracağım. Çalışmalarım neredeyse bitti. Kadınlarımızı belli bir çatının altında toplamak lazım.” şeklinde sözlerini kaydetti.  

Dizdar 'Önce kendi evimin önünü süpürmeliyim'
Bizi Takip Edin