Doğtaş Exclusive Kavacık mağazası törenle açıldı

Doğtaş Mobilya'dan bayilik alan Beykozlu işadamı Murat Günday, görkemli bir açılış ile Kavacık Exclusive mağazısını hizmete sundu!

Beykozlu işadamı Murat Günday'ın bayilik aldığı Doğtaş Exclusive’in Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi&#8

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğtaş Mobilya’dan bayilik alan Beykozlu işadamı Murat Günday, görkemli bir açılış ile Kavacık Exclusive mağazısını hizmete sundu!

Beykozlu işadamı Murat Günday’ın bayilik aldığı Doğtaş Exclusive’in Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi’ndeki bin 300 metrekarelik mağazasının açılışına Beykoz idari erkânının yanı sıra, milletvekilleri, iş adamları ve vatandaşlar katıldılar.

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Osman Poyraz, Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan, Av. Yüksel Baki, Hanefi Dilmaç, Metin Torun, Belediye Meclis üyeleri, iş adamları, STK temsilcileri ve vatandaşların konuk oldukları açılışta, misafirlere canlı müzik eşliğinde ikramlarda bulunuldu.

Doğtaş Kavacık bayii Beykozlu işadamı Murat Günday, ilk sözü alarak, Doğtaş ailesi olarak katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan: Doğtaş, on bin kişilik bir aile

Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan ise yaptığı konuşmada, altı kardeşten oluşan bir aile şirketi olan Doğtaş Grubu’nun mobilya yanında otel, madencilik, enerji ve hastane sektörlerinde de faaliyet gösterdiğini ifade ederek, “ bin 200 çalışanı ile Doğtaş, diğer şirket çalışanları ile beraber on bin kişilik bir ailedir. Bu yıl 40. yılını kutlamaktadır ve bu 40. yıl ile beraber yüzde 40 gibi bir büyüme hedefi içine girmiştir. Bu hedefleri yakalayabilmesi için bu yıl da yine 30 bin metrekarelik bir kapalı alanda 30 milyon dolarlık bir yatırım ile tekrar 350’ye yakın ilave personel istihdam edecektir. 65 firmanın bulunduğu bu sektörde özellikle tasarımları ve marka gücü ile yapmış olduğumuz bu mükemmeliyetlik ile beraber rekabet etme şansını yakalıyoruz” dedi.

İhracat şampiyonu

Doğan, sözlerini şu şekilde sürdüdü: “Doğtaş, aynı zamanda sektöründe en mükemmel birinci marka seçilmiştir. Şu anda da yurt içinde 130 bayii ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda yurt dışında da 65 ülkeye 92 mağazasıyla yaklaşık 200’ün üzerinde satış noktası ile hitap etmektedir. Doğtaş, Türk Kalite Belgesi’ne sahip olduğu için sektöründe bir dünya markası olmak için elinden geleni yapmaktadır ve bu konudaki başarıları ödüller alarak ve ihracat şampiyonlukları ile devam etmektedir.”

Mobilyada yedi yıllık garanti

İsmal Doğan konuşmasını şu sözler ile noktaladı: “Doğtaş’ın en büyük özelliği, tasarımları ile ve sektörde ilk kez 7 yıl garanti vermesi ile ön plana çıkmıştır. Aynı zamanda tüm bunları yaparken de, sosyalci ve çevreci bir firma olmaya özen gösteriyoruz. Yapmış olduğumuz çocuk tiyatrosu ile okul kütüphaneleri buna örnek. Babamız adına şimdi tekrar okul yaptırıyoruz. Ormancılığa ve çevreciliğe çok önem veriyoruz. Çanakkale bir tır müzesi yaptık, bunu tüm Türkiye’de dolaştırıp Çanakkale’nin tarihi dokusunu da insanların ruhuna işlemek istiyoruz.” 

Milletvekili Hamarat: Buraya mağaza açtılar ise bir bildikleri vardır!

Açılışta bir konuşma yapan Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat ise, girişimciliğinden dolayı Doğtaş Kavacık bayii Murat Günday’ı tebrik ederek, “Doğtaş, her yere mağaza açmaz. Buraya açtığına göre bir bildiği vardır!” yorumunda bulundu. Hamarat, Kavacık’ta açılan Doğtaş mağazasının sadece Doğtaş yöneticilerini değil, Beykozlular’ı ve hatta Ümraniyeliler’i de heyecanlandırdığını ifade ederek, bu tür girişimleri bir kamu hizmeti olarak algıladıklarını belirtti ve girişimde emeği geçenleri kutladı.  

İstanbul Birinci Bölge AK Parti Milletvekili Osman Poyraz ise,  Çanakkale ruhunu yaşatması ve Türkiye’nin birçok yerinde bin 200 kişiye istihdam olanağı sunması dolayısıyla Doğtaş Mobilya’yı tebrik etti ve girişimcilik cesareti dolayısıyla kutladığı Murat Günday’a da başarılar diledi.

Yücel Çelikbilek: Türkiye’de istikrar var

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise sözlerine, “ben memnuniyetimi ifade edeyim. Bölgemde açılan her iş yeri iştir, aştır, imkândır, fırsattır. Hem tüketici anlamında hem satanlar anlamında büyük bir zenginliktir” şeklinde başladı.

Çelikbilek’in, Doğtaş yöneticilerine hitaben, mobilyaları için verdikleri garanti süresinin Beykoz için 9 yıla çıkarılması yönünde yaptığı espri, katılımcılardan bolca alkış aldı! Açılışın hayırlara vesile olmasını dileyen Belediye Başkanı,  işyerleri açanların çokça para kazanmalarını ve kazandıkları bu paraları toplum için harcamaları temennisinde bulundu. Yücel Çelikbilek, “ Onların toplum için her harcadıklarını Allah’ın kendilerine çok daha fazla döndürdüğünden de eminim” dedi.

Belediye Başkanı, sözlerini şu şekilde noktaladı: “ Günümüzde ekonomik kriz var ama hamdolsun Türkiye’de ciddi anlamda bir istikrar var, kalkınma var, teşebbüs ruhu canlı, insanlarımız heyecanlı. Yurt dışındaki birçok ülkede bizim insanlarımız at oynatıyorlar, bu büyük bir başarıdır. Büyük bir ivme kazandı ülkemiz. 

Aydın Ergün: Beykoz’da sanayinin gelişmesi mümkün değil

Beykoz Belediye Başkanı Aydın Ergün ise yatığı konuşmada, aynı gün içerisinde ikinci bir iş yeri açılışına katıldıklarını ifade ederek, “biz Beykozlular olarak aynı günde iki tane iş yerini açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Belediye Başkanı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Beykoz’da sanayinin gelişmesi mümkün değil. Dolayısıyla biz istihdam açığını hizmet sektöründe karşılamak zorundayız. Beykoz Belediyesi ile birlikte yapmış olduğumuz projeksiyonlarda, Beykoz’un istihdam açığını turizm, eğitim, sağlık sektörlerinde ve hizmet sektörlerinde yapılacak yatırımlar ile karşılanabileceğine inanıyoruz. Bu anlamda buna katkı sunan tüm müteşebbislerimize şükran duyuyoruz.

Doğtaş’a okul arsaları verebiliriz

Doğtaş’ın babası adına yaptırdığı okullar gibi, Doğtaş Kavacık bayii Murat Günday’ın da bir gün Beykoz’da okullar yapması temennisinde bulunan Kaymakam Ergün, Doğtaş Genel Müdürü İsmail Doğan’a da seslenerek, “kendisi Beykoz’da okul yapmak isterse, okul arsası verebileceğimizi ifade ediyorum” dedi. Aydın Ergün’ün bu sözleri misafirler tarafından alkışlandı. Ergün, konuşmasının devamında, “ Beykoz’un eksikliği çekilen birçok eğitim kurumuna ihtiyacı olduğunun” altını çizdi.

“Doğtaş’a Beykoz’da anneleri adına bir okul yapmak için protokol yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyorum”  diyen Aydın Ergün, sözlerini Doğtaş Kavacık mağazasının  hayırlı olması temennisiyle noktaladı.

Kadıköy vaizi tarafından dua okundu

Yapılan konuşmaların ardından Kadıköy vaizi Ahmet Konuk tarafından hayır duası okunarak, Doğtaş Kavacık mağazasının kurdelesi kesildi. Misafirler, mağazayı gezerek, yetkililerden bilgi aldılar.

Haber: Arzu Başlantı

Doğtaş Exclusive Kavacık mağazası törenle açıldı
Bizi Takip Edin