Doğu Karadeniz'in başkanı yeniden Emin Yavuz

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği'nin 10. Olağan Kongresi'nde başkanlığa yeniden Emin Yavuz seçildi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, 10.Olağan Kongresi'ni dernek lokalinde gerçekleştirdi. Tek liste ile oylamaya gidilen kongrede tekrar başkanl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin 10. Olağan Kongresi’nde başkanlığa yeniden Emin Yavuz seçildi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, 10.Olağan Kongresi’ni dernek lokalinde gerçekleştirdi. Tek liste ile oylamaya gidilen kongrede tekrar başkanlığa Emin Yavuz seçildi.

Kongreye; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, BİSK Başkanı Abdullah Yümsel, BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Nevin Çalışkan ve dernek üyeleri katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz adına durulan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile resmi olarak başlayan kongrede ilk olarak derneğin mali, faaliyet ve denetleme kurulu raporu okunarak, dernek üyelerinin ibrasına sunuldu. Raporlar, dernek üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Emin Yavuz: Biz sıradan bir yöre derneği değiliz…

Düşüncelerini aktarmak üzere söz alan Dernek Başkanı Emin Yavuz, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin sıradan bir yöre derneği olmadığına dikkat çekerek, yaşadıkları yeri önemseyen ve Beykozluluğa vurgu yapan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurguladı. Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dernek olarak tüm siyasi partilere eşit mesafede durmaya özen göstermişizdir. Derneğimizin kurulduğundan bu yana bu anlayışı sürdüren başta yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hemşerilerimizle derneğimiz arasındaki bağı biraz daha ihtiyaç olduğunu biliyorum. Bu bir eksikliktir, bunu tamamlamaya gayret edeceğiz. Dernek olarak bir diğer hedefimiz, gençleri aynı çatıda toplayacak olan gençlik kollarını oluşturmaktır… Sizlerin gayreti ile derneğimize, Çubuklu Mahallesi’nde 864 metre karelik bir arsa kazandırdık. Bu konuda bize destek veren Sayın İsmet Acar’a, Başkanımız Yücel Çelikbilek’e çok teşekkür ediyorum. Daha sonra bu arsanın üzerine kalıcı dernek binamızı inşa etmeyi önümüze hedef olarak koymamız gerektiğini düşünüyorum”.

Emin Yavuz’un sözlerini tamamlamasının sonrasında derneğe olan maddi ve manevi katkılarından ötürü Yavuz, Başkan Yücel Çelikbilek’e dernek yönetimi adına teşekkür plaketi takdim etti.

Yücel Çelikbilek: STK’larımız son zamanlarda başarılı işler yapıyor, bu gurur verici!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de derneğin 20 yıllık bir geçmişi olduğunu hatırlatarak, derneğin bir üyesi olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Derneğin gayrimenkulu elde ederken borçlanmasını içine sindiremediğini söyleyen Başkan Çelikbilek; “Bu kadar güçlü üyeleri olan bir derneğin 90 bin liralık parayı bankadan borç alması doğrusu ağrıma gitti… Etkinliklere baktığımızda tebrik etmemek mümkün değil. Çok güzel sosyal çalışmalar yapılmış. Bütün STK’larımız son zamanlarda cidden Beykoz’da vasıflarını yükseltiyor ve başarılı işler yapıyor. Bundan da gurur duyuyorum. Kültürel faaliyetteki gelişim, o bölgedeki gelişimi gösterir. Sizleri ziyaret etmeyi ve yerel bir yönetici olarak sizlere hesap vermeyi bir görev biliyorum” dedi.

CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise, kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, kongrenin hayırlı olmasını temenni etti ve CHP olarak tüm dernekleri ziyaret etme planı içerisinde olduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından tek liste ile oylamaya gidildi ve Emin Yavuz yeniden dernek başkanlığına seçildi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Yönetim Kurulu Asil:

Emin Yavuz

Hatice Molla

Nilgün Konca

Nurgül Tosun

Neşe Ezgi Kamış

Naci Candaş

İdris Kurt

Alparslan Erdin

Hikmet Baki

Cemal Yavuz

Ali Rıdvan Çakır

Mustafa Yaşaroğlu

Yalçın Çolak

Mubin Çakmak

Erdal Uzuner

Denetleme Kurulu Asil:

Yusuf Odabaşı

Kemal Şülekoğlu

Birzat Mermer

Disiplin Kurulu Asil:

Ümral Oral

Hasan Gedik

İsmail Hakkı Hocaoğlu

Şuayip Bozkurt

Mehmet Emanet

Doğu Karadeniz'in başkanı yeniden Emin Yavuz
Bizi Takip Edin