DSP Beykoz'un Başkan Adayı Recai Çelik

Demokratik Sol Parti (DSP) Beykoz Belediye Başkan adayı Recai Çelik oldu.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile birlikte Beykoz Belediye Başkan adayını da…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokratik Sol Parti (DSP) Beykoz Belediye Başkan adayı Recai Çelik oldu.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile birlikte Beykoz Belediye Başkan adayını da açıkladı. DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti salonunda düzenlenen törende Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak Recai Çelik ismini açıkladı.

Yerel seçimler yaklaşırken partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor. DSP Beykoz Belediye Başkan Adayı Recai Çelik’de açıklanan son isimlerden biri. Çelik, adaylığı açıklandıktan sonra DKM Haber sitesinde yayınlanan röportajından bir bölüm;

BEYKOZ’DA SADECE ARSA VE ARAZİLER DEĞİL, NÜFUS YAPISIDA El ve YER DEĞİŞTİRİYOR. BEYKOZ BOŞALTILIYOR…

Buradan Beykoz özeline geldiğimizde Beykoz’da fabrikalar, iş sahaları, iş gücü alternatifi oluşturulmadan yerle bir edildiler. Bundan dolayı Beykoz boşladı. 2B ile de nüfusun büyük bir bölümü Beykoz’u terk etmek zorunda bırakılıyor…

2B kanunu ile de araziler halktan alınıp sermaye sahiplerine geçiyor, araziler el değiştiriyor. Yaşamsal anlamda zorunlu olan barınma hakkı vatandaşın elinden alınıyor. 2B ile rant odakları rantlarına rant katmaya başladılar. Kamu arazilerini ihtiyaçtan değil, rant amacı ile ele geçirenlerle, vatandaşın barındığı alanı evini, arsasını bir birine karıştırarak vatandaş mağdur ediliyor.

Bir başka deyişle barınma amacı ile ev yapan vatandaşın evine göz dikilirken, rant amacı ile kamu malını zimmetlerine geçirenler aynı kefeye konularak büyük bir haksızlık yapılmaktadır. 2B’de adalet  isteniyorsa vatandaşın on yıllardır vergisini ödediği, parasını ödeyerek aldığı  arsası ve evine ücret alınmadan vatandaşa iadesi, rant amacıyla kamu malını işgal eden, ele geçirenlerin tespit edilip ellerinden alınması ve cezai müeyyideye tabi tutulmaları gerekmektedir. Fakat tam aksi vatandaş bin bir oyunla mağdur ediliyor.

BEYKOZ NÜFUSU BEYKOZDAN ATILIYOR

Beykoz’da sermaye gurupları aleni bir şekilde vatandaşların ev ve arsalarını onlara herhangi bir daire bile vermeden 100–200–300 bin gibi rakamlar vererek almaya, toplamaya başladılar. Bunun acilen önlenmesi lazım. Aksine Beykoz’da sadece arsa ve araziler değil, nüfus’da yer değiştiriyor; Beykozlu Beykoz’u terk edecek yerine başkaları gelecek. Buda Beykoz’a fabrika, iş sahası alanlarının kapatılması, iş gücünün düşürülmesinin ardından Beykoz’a vurulan en büyük darbelerden biridir. Belediye bu konuda özel bir kanun çıkararak Beykoz’da arsası satılan yada alınan vatandaşa muhakkak ev yapılmalı yada daire verilmeli…

Beykoz özgün yapısı, kendine has kimliği ile değişip dönüşmüyor. Nüfus yapısıyla birlikte tarihten siliniyor…

BEYKOZ’A DAYATILAN KİMLİKSİZLEŞTİRME, İKİ BAŞLI SİYASETİ BİTİRME AMACI İLE YOLA ÇIKTIK

Recai Çelik, DSP Beykoz Belediye başkan adayı olmalarının en büyük nedeni Beykoz’a yeni bir alternatif sunmak, Beykoz halkının alternatifsiz olmadığını ispatlamak için yola çıktık. Sadece Beykoz değil Türkiye genelinde kronikleşmiş sorunları çözecek adresin DSP olduğunu göstermek için alana çıktıklarını belirttiler. Unutulmamalı ki Türkiye’de toprak reformu isteyen tek insan Rahmetli Bülent Ecevit’ti. DSP bu mirasın temsilcisidir.

HER ŞEY İNSAN İÇİN, HER ŞEY VATANDAŞ İÇİN…

Çelik, kimseyle kavga, didişmek için değil hizmet etmek için, Beykoz halkının alternatifsiz olmadığını göstermek için yola çıktıklarını ifade ederek proje ve çalışmaları ile ilgili de kısa bilgiler verdi;

Mahaller bazında çalışan ev kadınlarının mağdur olmaması için belediye hizmetlerine dahil edilmek suretiyle ücretsiz çocuk kreşleri.

Parti teşkilatının dışında oy kaygısı gütmeden gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için Beykoz’un tüm mahallelerinde heyetler ve komisyonlar oluşturulması.

Sağlıklı vücut, sağlam beden ilkesinden hareketle, gençliği, uyuşturucu, kötü alışkanlıklardan korumak amacı ile amatör spor kulüplerini teşvik edip gereken desteği sunacağız.  Şimdiki yapı bunun tam tersini yapıyor. Amatör kulüpleri boğarak kendi tekeline alıyor.

Beykoz’da ARGE çalışmalarının ardından organize sanayi bölgelerinin oluşturulması, Sayacılık, kundura cam işlemeciliği sanatı, tekstil gibi…,

RECAİ ÇELİK BİYOGRAFİ:

DSP Beykoz Belediye Başkan Adayı Recai Çelik, 1973 Ardahan doğumlu. İlk ve Orta Öğrenimini Kavacık ve Anadolu Hisar’ında,  Liseyi Beykoz Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi, Yükseköğretimini ise Anadolu Ünv. Halkla İlişkiler bölümünde yaptı. Eğitim hayatı hala devam ediyor.

Babasının İstanbul Beykoz’da Halat Fabrikasında iş’e başlaması ile birlikte 1974 Aile olarak İstanbul’a geldiler.

Çelik, iş hayatına yükseköğretime başladığı yıllarda atıldı. Türkiye’nin tanıdığı seçkin bir gıda üretim fabrikasında İst. Anadolu Yakası Temsilcisi olarak işe başladı, ardından İstanbul ve Marmara Pazarlama Bölge Müdürlüğü görevlerine yükseldi.

2005 yılında gıda ve pazarlamam alanında faaliyet gösteren İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her tarafına gıda dağıtım işi yapan “Aslı Gıda” firmasını kurarak işveren olarak hayata atıldı. Halen aynı sektörde faaliyet gösteriyor.

İş, siyaset yaşamının yanı sıra birçok stk ve spor kulübüne de üye olan Çelik sosyal boyutuyla da çok aktif bir insan.

Beykoz Ardahan, Beykoz Kai, Kavacık Spor, Ümraniye KAi, Küçüksu Yeni Mahalle Spor Kulübü, 1887 Alemdağ Spor Kulübü, Yeni Mahalle Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denetleme Kurulu Üyesi.

Çelik aynı zamanda Anadolu Hisarı spor kulübünde Minikler ve Yıldız Takımlarında futbol oynadı.

Kaynak: www.dkmhaber.com

DSP Beykoz'un Başkan Adayı Recai Çelik
Bizi Takip Edin