Dünya Beykozlular Günü coşku içinde kutlandı!

Dünya Beykozlular Günü kutlandı! Bu seneki kutlamaların Ramazan Bayramı'na denk gelmesi ile sarı-siyahlı camia adeta çifte bir kutlama yaşadı.

Taraftar Grubu-Boğazın Yargıçları-tarafından tertiplenen etkinliğe katılım yüksek oldu. Beykoz Meydanı&#

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Beykozlular Günü kutlandı! Bu seneki kutlamaların Ramazan Bayramı’na denk gelmesi ile sarı-siyahlı camia adeta çifte bir kutlama yaşadı.

Taraftar Grubu-Boğazın Yargıçları-tarafından tertiplenen etkinliğe katılım yüksek oldu. Beykoz Meydanı’nda toplanan taraftarlar çeşitli tezahüratlarla iyice havaya girerken, daha sonra ilçenin sahil kısmı Yalıköy’e doğru yürüyüş gerçekleşti.19.08’de ise coşku iyice artarken müthiş bir meşale şov ile kutlamaların ana teması gerçekleştirildi.

Etkinlikler geç saatlere kadar sürerken Beykoz taraftarları ilçe sokaklarında araçları ile tur atarken, futbol takımının yeniden profesyonel liglere yükselmesi en büyük temenni olarak dile getirildi.

1908’de kurulan bir kulüp

1908 yılında Gazeteci-Yazar-Edebiyatçı Ahmet Mithad Efendi ve arkadaşlarınca kurulan Beykozspor Türk futboluna değişik branşlarda yüzlerce milli sporcu kazandırması ile tanınan bir kulüp olarak biliniyor. Kürek, yüzme, futbol, tekvando takımlarından milli takıma yükselen sporcuları madalyaları ile dikkat çekmişti. Ana branşı olarak görünen futbol takımı ise bir zamanlar 3 büyüklerin korkulu rüyası iken önce 2, sonra 3 ve en son olarak da tarihinde ilk ez amatör lige yani Bölgesel Amatör Lig’e düşme üzüntüsü yaşamıştı. Camia yeniden profesyonel liglere dönebilme için mevcut yönetim ile ilçe yerel yöneticileri arasındaki sorunun bir an önce giderilmesini bekliyor. Grubun sözcülerinden Talip Ercan, Beykoz sevdalıları için önemli bir gün yaşadıklarını belirterek, hem Dünya Beykozlular Günü hem de Ramazan bayramının birlikte yaşanmasının çifte bir heyecan da yol açtığını söyledi.

Etkinlik, Beykoz Meydanı’ndan start aldı

Gün içinde mübarek Ramazan Bayramı dolayısı ile eş-dost, aile-akraba ziyaretleri yapan Boğazın Yargıçları, akşam saatlerinde Beykoz Meydanı’nda toplanmaya başladı.

Her geçen dakika artan heyecan ile coşkulu tezahürat ve marşlar seslendiren sarı-siyaha gönül verenler, akşamın ilk kararmaya başladığı anlarda Yalıköy Sahili’nde tam anlamı ile bir -Meşale şovu- gerçekleştirdi.

19 Ağustos’ta, saatler 19:08’i gösterdiğinde…

İlk kez 2009 yılında yüzlerce Beykozlunun katılımı ile gerçekleşen Dünya Beykozlular Günü etkinliği son 2 senede Ramazan Bayramı’na denk gelinmesi nedeni ile yapılmamıştı. Bu seneki etkinlikte ise yaşanan coşku adeta ikiye katlandı.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününe denk düşen 19 Ağustos günü (19.08) için Beykoz Meydan’ında toplanan sarı-siyaha gönül verenler, öncelikle bayramlaşma görevlerini ifa etti. Ardından bu sene takımın durumu hakkında bilgileri olanlar bunları arkadaşları ile paylaştı, kamuoyuna yansıyan transfer değerlendirildi. Dakikaların 19.08’e doğru yavaş yavaş azalmaya başladığı anlarda Beykoz Meydanı yapılan tezahüratlarla hareketlenmeye başladı.

Birkaç taraftar heyecanına yenik düşünce meşaleleri erken yaktı. Dakikalar süren neşe ve heyecanlı anların ardından Yalıköy istikametine doğru trafiği aksatmayacak şekilde kontrollü bir halde yürüyüşe geçildi. Yalıköy Sahil boyuna sıralanan taraftarlar kendilerine dağıtılan meşaleleri arkadaşlarından alarak, verilecek işareti beklemeye koyuldu. Beklenen an gelince ise hep birlikte meşaleler yakıldı; ortalık bir anda müthiş bir renk cümbüşüne döndü. Bu esnada söylenen tezahüratlar ile coşku katlandıkça katlandı. Etkinlik, başladığı gibi düzen ve tertip altında sona erdi.

Dünya Beykozlular Günü coşku içinde kutlandı!
Bizi Takip Edin