Dünya Çocukları 23 Nisan'da Beykoz'da buluştu

23 Nisan Uluslararası Halk Dansları Çocuk Festivali'nde bu yıl Beykoz'da farklı ülkelerden 60 öğrenci ağırlandı. 

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı'nın ev sahipliğinde düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Nisan Uluslararası Halk Dansları Çocuk Festivali’nde bu yıl Beykoz’da farklı ülkelerden 60 öğrenci ağırlandı. 

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı Halk Dansları Çocuk Festivali’nde bu yıl ilçede farklı ülkelerden 60 öğrenci ağırlandı. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde ilk olarak Sedat Simavi Ortaokulu öğrencilerini makamında ağırladı. Başkan Çelikbilek’in koltuğuna oturan Sedat Simavi Ortaokulu öğrencisi Nehir Şeker, Başkan yardımcılarına ve Özel Kalem Müdürü’ne ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili talimatlar verdi.

Belediye Atatürk Anıtı önünde yapılan resmi törenle Atatürk anıtına çelenk konmasının ardından Tarihi Beykoz Çayırı’nda gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Savcısı Selahattin Aydoğdu, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmak için Beykoz’a gelen çocuklar, sergiledikleri danslarla tüm dünyaya barış, kardeşlik ve dostluk örneği sergiledi. Düzenlenen 23 Nisan konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında, dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

Kazım Bozbay “Gurur Duyduğumuz Ülkemizde, Birlik ve Beraberlik İçinde Olun”

Öğrencilere, unutulmaz zaferler kazanan milletin evlatları olduklarını söyleyen, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Bu güzel güne, Kosova Prizren ve KKTC’den gelen konuk öğrenciler başta olmak üzere, ilçemizde bulunan öğrenciler, Beykoz Belediyesi adına hepiniz hoş geldiniz. Millet egemenliğine dayalı yönetimin verilişinin tarihi olan 23 Nisan 1920, hepimiz için önemli bir gün. Atatürk çocukları çok sevdiği için sizlere dünya çocuklarına bu güzel günü armağan etti. Gurur duyduğumuz bu ülkede bilgi toplumunun gereklerine göre, sevgi, barış, hoşgörü içinde el ele vererek yaşamanız gerekir.” dedi.

Dünya Çocukları Beykoz’da Buluştu

Beykozlu çocukların farklı kültürleri tanıması dünyadaki yaşıtlarıyla kaynaşması, barış, kardeşlik ve huzura katkıda bulunulması amacıyla düzenlenen festivalde ilçedeki ilköğretim okulları, K.K.T.C. ve Kosova Prizren’den 60 kişilik öğrenci grubu yer aldı.  

İlçemizde kaldıkları süre boyunca Beykozlu ailelerin yanında ağırlanan olan çocuklar, rehberler eşliğinde Beykoz’un tarihi ve turistik mekânlarını gezerek ilçeyi yakından tanıma fırsatı elde etti.

23 Nisan Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı Halk Dansları Çocuk misafir gruplar hep birlikte geleneksel giysileriyle sahneye çıkarak dünya çocuklarının kardeşliğini sembolize eden danslar sergiledi.

Programın sonunda etkinliğe katılan öğrenciler, hep birlikte Türkiyem adlı parça eşliğinde balonlarını gökyüzüne bıraktılar.

Dünya Çocukları 23 Nisan'da Beykoz'da buluştu
Bizi Takip Edin