Egemen Bağış: Beykoz'dan özür dilemeye geldik!

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın katılımıyla İlçe merkezinde bayramlaştı.

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde ilçe merkezinde bir araya geldi. Bayramlaşmada…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla İlçe merkezinde bayramlaştı.

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde ilçe merkezinde bir araya geldi. Bayramlaşmada Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzâkereci Egemen Bağış da hazır bulundu. Bağış, burada yaptığı konuşmada, BDP, CHP ve PKK’yı “ruh üçüzü” olarak adlandırdı.

Beykoz Belediyesi’nin önündeki bayramlaşma alanına Paşabahçe’den itibaren yürüyerek giden Egemen Bağış ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yolda vatandaşlar ile selamlaştılar. Bir vatandaş, Beykoz Devlet Hastanesi ambülansı ile ilgili şikâyette bulunarak, Bağış’tan, konunun Başbakan’a iletilmesi talebinde bulundu.

Katılım yoğundu

AK Parti’li üyelerin yoğun bir şekilde katılım gösterdiği bayramlaşmada AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Metin Torun, Av. Yüksel Baki, Nevin Çalışkan, Belediye eski Başkanı Muharrem Ergül ile Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer hazır bulundu.

En yaşlı üyeler eski bayramları anlattı

Partililer, Devlet Bakanı Egemen Bağış’ın gelmesini hazır bir vaziyette beklerlerken, içlerinden en yaşlı olanları da Yücel Çelikbilek’in ricasıyla eski bayramlar ile ilgili konuşmalar yaptılar.

Adem Sefer, Bağış’a teşekkür etti

Egemen Bağış’ın İlçe’ye gelmesinin ardından ise İlçe Başkanı Adem Sefer söz alarak, partililerin bayramını kutladı.

Konuşmasında, bayramların dayanışmanın en yoğun günler olduğunu ifade eden Sefer, bayramlaşmalarına katılımlarından dolayı Egemen Bağış’a teşekkür etti.

Yücel Çelikbilek: İftar sofralarımız çok fazla ilgi gördü

İlçe Başkanı’nın ardından söz alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, “bugün, güzel bir gün. Bugün sadece bizim için değil, İstanbul için, Türkiye için, dünya için özel bir gün. Bir ay boyunca çok farklı bir şekilde Ramazan’ı değerlendirdik. Ramazan’ın affından, bereketinden yararlanmaya çalıştık. İftar sofralarımız çok fazla ilgi gördü. Vatandaşlarımız bu sofraları benimsediler, bundan da memnunluk duyduk. Komşuluk ilişkilerini geliştirmeye, paylaşmaya önem verdik” dedi.

Ramazan boyunca çeşitli ev ziyaretlerinde bulunduklarını da kaydeden Çelikbilek, Ramazan Bayramı’nın tüm dünya Müslümanlarına hayırlar getirmesini diledi.

AK Parti’nin bayramlaşması böyle olmalı!

Çelikbilek, konuşmasını şu sözler ile noktaladı: “Ülkemizin zaman zaman sıkıntıları, kırgınlıkları var ama bizim ortak anlayışımız, ortak doğamız, bunların düzelmesi noktasındadır. AK Parti’nin bayramlaşması böyle olmalı! Kardeşlik içerisinde olmalı. Birbirimizi sevmemiz gerekiyor. Buna mecburuz. Kalplerinizde herkes birbirinize yer versin. Birbirimize yer verecek kadar orada yer var. Herkes birbirine yüreklerinde yer versin.”

Egemen Bağış: Beykoz’dan özür dilemeye geldik!

Çelikbilek’in ardından söz alan Devlet Bakanı Egemen Bağış ise, konuşmasına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Beykoz’a selamlarını getirdiğini belirterek başladı. Bağış, “Süleymaniye’de bayram sabahı heyecanını Başbakan ile birlikte yaşadıklarını” belirtti.

Ramazan süresince Türkiye’yi il il gezdiğini ifade eden Bağış, “ Beykoz’a gelemedik, onun için özür dilemeye bayramınızı kutlamaya geldik” dedi.

Bu ülkede beraberlik adına çok önemli işler yapıldı!

Ramazan ayının çok bereketli geçtiğini ifade eden Devlet Bakanı, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “ O bahsedilen gönül sofralarında sadece dar gelirli vatandaşlarımız değil, aynen peygamberimizin zamanında olduğu gibi, masasında nasıl en zengin ile fakir oturabiliyor idiyse, belediyelerimizin, ilçe teşkilatlarımızın kurduğu o sofralarda da, o mahallenin en zengini ile en fakiri birlikte oruç açabildiler. Gerçekten bu ülkede birlik, beraberlik adına çok önemli işler yapıldı ve bunu Türkiye’nin her yerine yaydık.”

Beraberliğimizden rahatsız olan çevreler var

Biz hamdolsun bu ülkede birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için daha çok çalışacağız ama bundan rahatsız olan bazı çevreler var. Bu ülkenin huzurunu kaçırmak isteyen, bu ülkede kardeşi kardeşe düşürmek isteyen, fitne sokmak isteyen çevreler de var. Onlara da bayram ettirmeyeceğiz inşallah. Bu ülkede kardeşin kardeşin kanına göz dikmesine uğraşanları inşallah başarısızlığa uğratacağız.

Onlar, terör örgütünün milletvekilleri

Bayramda, küçükler büyüklerin ellerini öper, ziyarete gider. İşte gördük, Meclis’te bu milletin imkânlarıyla milletvekili sıfatı taşıyanların aslında terör örgütünün vekili olduklarını ortaya koyarcasına gidip dağdaki büyüklerinin ellerini öpmeye çalıştıklarına hep beraber şahitlik ettik.  Sayın Başbakanımız sabahleyin söyledi: ‘Bu ne muhabbet?’ derler adama!

Bunlar ruh üçüzü!

Ve onlardan bir hafta evvel de başka bir arkadaşları gitti, hepimizi endişelendirdi, korkuttu ama meğerse piknik yapmaya gitmiş! Allah muhabbetlerini arttırsın! Biz başından beri söylüyoruz ‘bunlar ruh üçüzüdür’ diye. Gerçekten bunlar, iç içe geçmiş durumdalar ama bu millet buna tepkisini çok net bir biçimde verecektir.”

Mahkûmlar, anneleriyle ilk defa ana dillerinde konuşabildiler

Biz, bu ülkede birlik ve beraberlikten yanayız. Bu ülkede kardeşçe yaşamaktan yanayız. Biz bu ülkede herkesin demokratik haklarını, bireysel haklarını, kültürel haklarını yaşamasından yanayız. AK Parti iktidarında bu ülkede ilk defa devletin televizyonunda Arapça, Kürtçe yayınlar başladı. AK Parti iktidarında ilk defa, mahkûmlar kendilerini ziyaret eden anneleriyle ana dillerinde konuşabilmeye başladılar. AK Parti iktidarında isteyen istediği dilde yayın yapmaya başladı, seçim propagandası yapmaya başladı.”

Kaçırıldığını itiraf eden ama pikniğe giden milletvekili

“Allah’ın ne kadar büyük olduğunu şu son kaçırıldığı iddia edilen ama pikniğe gittiğini kendisi itiraf eden CHP milletvekilinin yaşadıklarında görüyoruz. Kendisiyle karşılaştığı zaman teröristler,  hainler Zazaca konuşmaya çalışıyor, onlar diyorlar ki, ‘ biz bilmeyiz Kürtçe, Zazaca, Türkçe konuş!’ Hani siz Kürtler’in kültürel haklarını, dillerini falan önemsiyordunuz? Kendilerinin Kürtçe bilmediği bir ortamı yaşıyoruz! Bunların hepsi Türkiye üzerinde oynanmaya çalışılan oyunlardır; bu oyunları da inşallah hep beraber ellerine vererek, bozacağız. Bu ülkede biz hiçbir zaman ayırım yapmadık. Kürdü ile Türkü ile Çerkezi ile Lazı ile Boşnak’ı ile kadını ile erkeği ile Alevisi ile Sünnisi ile hepimiz biriz, beraberiz.

Artık safınızı seçin!

Konuşmasının hitâmında “Ramazan Bayramı vesilesiyle herkesin birbirini kucaklaması gerektiğini” ifade eden Devlet Bakanı Egemen Bağış, “ ama kucaklamak istemeyenlere de ‘artık safınızı seçin!’ demek noktasındayız. Allah ülkemizi kem gözlerden korusun, bu fitnecilere fırsat vermesin!” dedi.

Partililer ile tek tek bayramlaştılar

Bakan Bağış, konuşmasının ardından ise, İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ve Belediye eski Başkanı Muharrem Ergül ile birlikte partililer ile bayramlaştı.

Paşabahçe’den Belediye Meydanı’na kadar yürüdüler

Bayramlaşmanın ardından protokol, Belediye Meydanı’nda hazırlanan bayram pilavı ikramlı geleneksel bayramlaşma merasimine katılmak üzere Kavacık’tan yola çıktı.

Devlet Bakanı Egemen Bağış, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK parti İlçe Başkanı Adem Sefer’in buradan Belediye Meydanı’na kadar yürüyerek, yol boyunca halk ile bayramlaştıkları görüldü.

Vatandaş, Beykoz Devlet Hastanesi’nin ambülansından şikâyetçi oldu

Devlet Bakanı Egemen Bağış ve beraberindekiler, Barbaros Hayrettin Paşa Meslek Lisesi’nin önündeki otobüs durağında kendilerini durduran bir vatandaşın şikâyetini dinlediler.

Vatandaşın, Devlet Bakanı Egemen Bağış’a bir gece önce çağırdığı ambülansın çok eski olduğunu, hatta yolda kaldığını söylemesi ve kendisinden bu konuyu Başbakan’a iletmesi yönünde talepte bulunması üzerine, Devlet Bakanı, yanında bulunanlara Beykoz Devlet Hastanesi’nin ambülans sorunu varsa, halledilmesi talimatını verdi.

 Haber: Arzu Başlantı

Egemen Bağış: Beykoz'dan özür dilemeye geldik!
Bizi Takip Edin