Eğitimcilerin anlamlı Çanakkale kutlaması

Marmara Eğitimciler Derneği, Beykoz'da tertip ettiği bir gece ile Çanakkale şehitlerini andı. Bilgilendirici bir slayt ile başlayan gece, semazenlerin gösterisi ve musiki ile sonlandı.

Çanakkale Zaferi’nin 97. yıldönümü dolayısıyla yapılan.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Marmara Eğitimciler Derneği, Beykoz’da tertip ettiği bir gece ile Çanakkale şehitlerini andı. Bilgilendirici bir slayt ile başlayan gece, semazenlerin gösterisi ve musiki ile sonlandı.

Çanakkale Zaferi’nin 97. yıldönümü dolayısıyla yapılan anma ve kutlama programlarından biri de, Marmara Eğitimciler Derneği tarafından düzenlendi. Çavuşbaşı Kasrı’nda gerçekleşen geceye katılımın oldukça yoğun olduğu görüldü.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın da davetliler arasında bulunduğu programın sunumu Fehmi Atay tarafından yapıldı. Program, Çay TV tarafından da canlı olarak yayınlandı.

Çanakkale millet olmamızın temelidir

Yemekli davet, Orhan Seyfi Orhon İlköğretim Okulu sosyal bilgiler öğretmeni Nuh Yaşar’ın bilgilendirme slaytı ile başladı. 253 bin şehidin verildiği Çanakkale Zaferi’nin “milletimizin dişi ve tırnağı ile kazandığı bir zafer olması bakımından çok değerli olduğunu” belirten Nuh Yaşar, bu zaferin bu nedenle hafızalardan asla silinmeyeceğini söyledi. Yaşar, “Çanakkale Savaşı, millet olmamızın, birlik olmamızın temelidir; o gün herkes Osmanlı idi ve İngilizler’e karşı savaştılar”  dedi.

Savaşın tarihi ve geçtiği yerler ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamaları, çarpıcı görseller ile destekleyerek sunan öğretmen Nuh Yaşar, sözlerinin sonunda “ ancak biz hala Çanakkale ruhunu anlayabilmiş değiliz” ifadesini kullandı.

İshakağa İlköğretim Okulu, 5. sınıf öğrencisi Melike Bayram’ın İstiklal Marşı’nı okumasının ardından ise sahneye Dernek Başkanı Tuncay Barış davet edildi.

25 bin üyesi bulunan dernek

Marmara Eğitimciler Derneği Başkanı Tuncay Barış, 25 bin üyesi bulunan dernekleri hakkında misafirlerine bilgiler aktardı. Barış, Çanakkale Zaferi’nin Türkiye ve dünya tarihi açısından önemine değindi.

Müzik dinletisi sunuldu

Yapılan bu konuşmanın ardından ise Erol Aydoğan Müzik Okulu’nun öğrencileri, salonda bulunan misafirlere keman eğitmenleri Ömer Akyol’un gözetiminde ud ve kemanları ile bir müzik dinletisi sundular.

Programın devamında sahneye çıkan Erol Aydoğan Müzik ve Semazenler grubu, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Haber: Arzu Başlantı

Eğitimcilerin anlamlı Çanakkale kutlaması
Bizi Takip Edin