Ekrem İmamoğlu: Beykoz'u pilot bölge ilan edeceğiz

CHP'nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında ikinci kez Beykoz'u ziyaret etti.

CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz Yenimahalle'de esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İmamoğlu'na.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında ikinci kez Beykoz’u ziyaret etti.

CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz Yenimahalle’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İmamoğlu’na Beykoz’da ziyaret ettiği AK Parti seçim bürosunda içinde çay olan bez torba hediye edildi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz Yenimahalle’de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Yenimahalle’de bulunan seçim irtibat bürosunu açan İmamoğlu, Yeni Zelanda’daki terör saldırılarında hayatını kaybedenlere rahmet diledi. Açılış sonrası Beykoz turuna devam eden İmamoğlu’na ziyaret ettiği AK Parti seçim bürosunda içinde çay olan bez torba hediye edildi.

YENİMAMAHLLE’DE ENSAFI ZİYARET ETTİ

CHP İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu yerel seçim çalışmaları kapsamda Beykoz Yenimahalle’de bulunan esnafları ziyaret etti. Seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştiren İmamoğlu’na vatandaşlarla selamlaştı. Cadde üzerindeki esnafları ziyaret eden İmamoğlu, yolda gördüğü çocuklar ile ilgilendi. Bir araba üzerinde kendisini bekleyen 6 yaşlarındaki çocuğa, ‘Günaydın. Aslan bu aslan’ diyerek, ellerinden öpen İmamoğlu, kameralara poz verdi. Yolda kendisini çeviren Sivaslı olduğunu söyleyen bir gazi ile sohbet eden İmamoğlu, gaziyi 18 Mart’ta Adalar’da gerçekleştirecekleri Çanakkale Zaferi anmasına davet etti.

”OYUM SİZE AMA HDP’Yİ DIŞLAMAYIN’

İmamoğlu, kendisine başarılar dileyen gençlerle de bir süre sohbet etti. İmamoğlu, projelerinden söz ederek, ”Bunları şirinlik olsun diye söylemiyorum. Gençlerin, ‘Ekrem Abi’si’ olmak istiyorum. Sizleri çok önemsiyorum” dedi. Bu sırada HDP’li olduğunu söyleyen bir vatandaş, ”Oyum size ama HDP’yi dışlamayın” siteminde bulununca, İmamoğlu, ”Gel sarılalım. Ne dışlaması. Hemşehriyiz, dostuz, komşuyuz… O kadar çok şey söyleyebilirim ki” yanıtını verdi. Evinin balkonundan İmamoğlu’na seslenen bir vatandaş, yanındaki kadın yurttaşı göstererek, ”Başkanım, buraya el sallayın, koyu CHP’li” dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, ”Sen değilsen, sana el sallıyorum” diyerek espri yaptı. İmamoğlu, bu sırada geç kaldıkları uyarısında bulunan bir partiliyi de ”Dur, şimdi oy pazarlığı yapıyoruz” şeklinde yanıt vererek, ikinci esprisini patlattı.

“HAYATINI KAYBEDENLERE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ’

Yenimahallede bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yapan İmamoğlu, Yeni Zelanda’daki terör saldırıları ile ilgili konuştu. İmamoğlu ‘Yeni Zelanda kötü bir olay olmuş, camiye bir saldırı oldu ve onlarca insan hayatını kaybetti. Oradaki bu canlarımız için dua ediyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz’ dedi.

AK PARTİ SEÇİM BÜROSUNDA ÇAY VE BEZ TORBA HEDİYE ETTİLER

İmamoğlu, konuşmasının ardından Çavuşbaşı Mahallesi’ne gitmek için seçim otobüsüne bindi. Yol üzerindeki AK Parti seçim bürosunu gören İmamoğlu, araçtan inerek bir ziyaret gerçekleştirdi. AK Parti bürosuna uğrayıp, başarılar dileyen İmamoğlu’na, burada, içinde çay olan bez torba hediye edildi. İmamoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine, ‘Verilen hediyeyi geri çevirmeyiz’ dedi. İmamoğlu, yakındaki İYİ Parti bürosuna giderek, başarı dileklerini iletti.

Çavuşbaşı ziyareti

CHP’nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yenimahalle ziyaretinin ardından Çavuşbaşı’na geldi. Esnaf ziyareti gerçekleştiren İmamoğlu, Cuma Namazı’nı Çiftlik Camii’nde kıldıktan sonra halka hitap etti. Yeni Zelanda’daki cami saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen İmamoğlu; ”Yeni Zelanda’da canımızı sıkan acı bir haber aldık. Onlarca Müslüman kardeşimizin canına, ne yazık ki af edersiniz bir sapık tarafından kıyıldı. Bu sapkın davranışı nefretle kınıyorum. Saldırıda kaybettiğimiz Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Umuyorum, Allah dünyaya bu tür acıları, hiçbir yerde hiçbir coğrafyasında göstermesin. Dünyada bazı ülkelerin, bazı yöneticileri var. Dillerinden düşmanlık, kötü laf düşmüyor. İnanç üzerinden siyaset yaparak, ne yazık ki Müslümanlığa karşı düşmanlığı pompalayan liderler var, onları da kınıyorum. Ülkemizin ve İstanbul’un adı bazı tehditlerde geçmiş, kutuplaşmayı kendi dilleri üzerinden ifade etmiş bu saldırıyı düzenleyenler. İstanbul’dayız. Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşıyoruz. Biz, o güzel ceddin, Fatih Sultan Mehmet’in o anlayışının evlatları, torunlarıyız. Bu şehir de bize emanet. Bu şehirden dünyaya barışın, uzlaşının, dünyaya kötülük değil, iyiliğin mesajını verme mecburiyetimiz var her şeye rağmen. Dünyayı Allah kötülükten korusun. Biz, inancımız gereği, dünyaya insanlara güzel mesajlar vermek zorundayız.”

“Beykoz’u pilot bölge ilan edeceğiz”

Yerel seçime kısa bir süre kaldığını hatırlatan İmamoğlu, Beykoz ve Çavuşbaşı’ndaki tapu ve imar sorunları ile kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan problemlere değindi. İmamoğlu, ”Bu sorunları her seçim öncesi ‘çözeceğiz’ diyen arkadaşlarla ilgili sadece şunu söyleyeceğim. Gönderin gitsin kardeşim. Emekli edin gitsin” diye konuştu. “Coşkun Tosun belediyecilik tecrübesi olan bir isim. En önemli özelliği de Beykozlu olması. Kapısını rahatlıkla çalabileceğiniz bir adam. Her sorununuzu biliyorum. Dersimi çalışıyorum” diyen İmamoğlu, ”Enerjim yüksek. Çalışmaktan yorulmam. Sorunlarınızı hissediyoruz. Sorunlarınızı bile bir belediye başkan adayınız var. Her aşamayı beraber konuşacağız. Vatandaşın ve kamunun çıkarını konuşacağız. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa’yla konuşmayacağız. Tek hesabımız Beykozluyu mutlu etmek. İstanbul’da Beykoz’u pilot bölge ilan edeceğiz. Hizmetlerimizi ilk burada test edeceğiz. Kentsel dönüşüm, imar planı buraları örnek göstereceğiz. Vatandaşı oyalamak ve kafalarda bu işi ızdıraba dönüştürmek olmayacak.” şeklinde konuştu.

”Bir köy çocuğu olarak söz veriyorum”

İstanbul’da 1 milyon insanın tapu ve plan sorunlarını 5 yılda çözeceğinin sözünü veren İmamoğlu, ”Çatalca’da söyledim. Sarıyer, Beykoz, Şile, Arnavutköy, Silivri… Buralar bizim göz bebeğimiz. Buralar tarım üretim bölgeleri olacak. Köy olacak ama aynı zamanda modern çağdaş olacak. Bu bir fırsat. Dünyada bu tür yerler en kıymetli yerlerdir. Ürettiğiniz her şeyi almaya hazır 16 milyon müşteri var. Buna, bir köy çocuğu olarak söz veriyorum. İşsizlik ve yoksulluk gibi derin sorunları atlatmak için İstanbulluları destekleyeceğiz. Yoksulluğun reklamı olmaz, siyaseti olmaz, seçimden önce oy devşirmesi olmaz. Ocak-Şubat ayında 178 bin kişi daha işsizliğe eklenmiş. Bunun en az 3’te 1’i İstanbul’da. 4 milyonu aşan işsiz var ülkede. İstihdam, iş bulma konusunda atacağımız atılımlar Türkiye’de konuşulacak” diye konuştu. İmamoğlu, ”Gençlere şirin gözükmeye gelmiyorum, onların ‘Ekrem Abisi’ olmaya geliyorum” diyerek gençleri önemsediğini vurguladı.’

İmamoğlu, mitingin ardından Beykoz turunu İshaklı Köyü’ne uğrayarak bitirip, Şile’ye geçti.

Ekrem İmamoğlu: Beykoz'u pilot bölge ilan edeceğiz
Bizi Takip Edin