Murat Aydın dan Yenimahalle halkına çözüm sözü!

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın Yenimahalle sakinleri ile bir araya gelerek sorunların çözümü konusunda önemli açıklamalar yaptı.

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında ziyaretlerine devam eden AK Parti Beykoz…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın Yenimahalle sakinleri ile bir araya gelerek sorunların çözümü konusunda önemli açıklamalar yaptı.

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında ziyaretlerine devam eden AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın Yenimahalle sakinleri ile bir araya geldi. Murat Aydın davalar nedeniyle tapusunu alamayan vatandaşlara çözüm yollarını sunarak “Açık ve net söylüyorum yerinizi satmazsanız kimse sizi buradan gönderemez.” İfadelerini kullandı.

Kardeşler Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ile meclis üyesi adayları ve Yenimahalle sakinleri katıldı.

Haydar Çelik: Yalan yanlış açıklamalılarla halkımızın kafası karıştırılıyor

AK Parti Yenimahalle Mahalle Başkanı Haydar Çelik’in açılış konuşması ile başlayan programda “Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de Hiçbir planı ve projesi olmayanlar yine Yenimahalle ile ilgili yalan yanlış açıklamalılarla halkımızın kafasını karıştırmaya huzursuz etmeye çalışıyor. Beykoz’un sorununu da Yenimahalle’nin sorununu da dün olduğu gibi bugün de AK Parti ve seçilecek olan kadrolar çözecektir. Bu çözümler Beykoz’da Murat Başkanımla birlikte Murada erecektir.” diyerek sözlerinin tamamladı.

Hanefi Dilmaç: Çözüm için Ankara’yı suyolu yapacağız

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç da yapmış olduğu konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Yenimahalle Beykozumuzun özellikle mülkiyet anlamında problemli olan mahallelerimizden bir tanesi. AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı olarak bizler, Belediye Başkan Adayımız Murat Bu bölgeyi yakında takip ediyor, sorunların neler olduğunu da çok iyi biliyoruz. Sorunların çözümü için tespitlerimizi yaptık ve seçimi kazanmış gibi de çözüm için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhur İttifakı olarak adayımızın bilgi donanım ve tecrübesi ile Beykoz halkı bağrına basmıştır. Yenimahalle halkı her zaman bizlerin yanında olmuştur. Desteğini esirgememiştir. Bizlerde başta Yenimahalle olmak üzere Beykoz genelinde 31 Mart akşamı sandıklardan alacağımız güçle sorunların çözümü için Ankara’nın yollarını suyolu yapacağız.”

Murat Aydın: Vatandaşımız sorunların çözümünü duymak istiyor

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın da önce vatandaşların sorularını dinledikten sonra yapmış olduğu açıklamalarda şunları söyledi; Sizlere birileri gelip birşeyler söyler. Bu söylenenler duymak istediğimiz şeyler de olur, duymak istemediklerimiz de olur. Önemli olan biz neyi duymak istiyoruz? Vatandaşımız öncelikle tapu ve mülkiyet sorununun çözümünü duymak istiyor. Arkasından da çözüldüğünü yaşamak istiyor. Tapuyu aldık ne olacak? Bu sefer imar ile ilgili sorunlar başlıyor. Yenimahalle’de yaşayan en az yüz kişiden 60 kişisi ben tapumu alabilecekmiyim? Yada ne zaman alacağım? Bunan 10-15 yıl önce aynı sorular Beykoz genelinde soruluyordu.

Gerekirse Adalet Bakanı ile görüşeceğiz

Beykoz’da 2B ile yaklaşık 20 bin hak sahibinden büyük çoğunluğuna tapusu verildi. Yenimahalle’de ise Leman Ünlüsoy ve varisleri ile davalı olan 1056 parsel yer var. Tapusu verilemeyenlerin çoğunluğu da bu bölgede yani Yenimahalle’de yaşıyor. Tapuların verilmesi için Leman Ünlüsoy ve varisleri ile ilgili davanın çözülmesi gerekiyor. Bu davanın sonuçlanması için gerekirse Adalet Bakanımız ve ilgilerle görüşeceğiz. Biran önce bu davanın sonuçlanmasını isteyeceğiz. Diyelim ki davayı kazandık zaten sorun ortadan kalkıyor. Diğerlerine tapusu nasıl verildiyse burada yaşamayanlara da hemen tapuları verilecek. Diyelim ki davayı kaybettik ne olacak? Davalı 1056 parselde neredeyse 5-10 bin kişiyi ilgilendiren bir durum var. Davayı kaybettik diye tapuyu alamayacakmıyız? Davayı kaybettik diyelim. O zaman davayı kazananlara gideceğiz. Diyeceğiz ki burada oturan 1056 parsel sahibine bizim belirleyeceğimiz fiyattan ver. Çünkü davayı kazansak da tapuları almak için biliyorsunuz herkes gibi belli bir miktar ödeme yapılıyor. Sorun yine mi çözülemedi, başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve ilgili kurumlar ile görüşerek Leman Ünlüsoy ve varisleri ile ilgili davacılara devlet Türkiye’nin başka yerinden arsa verecek. Bu bölgeyi de devlete alacağız ve burası aynı 2B gibi tapulandıracağız. Bu söylediklerimizin dışında başka yol ve yöntem yoktur. Bunun dışında söylenen hiçbir şeye itibar etmeyin. Burada toplumsal bir mesele var. Bizde İlçe belediyesi, ilgili bakanlıklar ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu sorunu bir şekilde çözeceğiz.

Cumhurbaşkanımızın desteği ile sorunları çözeceğiz

Mülkiyet sorununu bir şekilde çözeceğiz. Tapusu olmayanlar da mutlaka imar barışında müracaat etsin. Ondan sonra geliyoruz imar sorununa. Beykoz’un tamamında herkesi memnun edecek bir plan illa ki olamayabilir. Gerçekçi konuşmak lazım. İmar sadece Yenimahalle’nin değil birçok mahallenin problemi. O yüzden bu işe bir bütün olarak bakacağız. Sokaklarımıza otobüs girmiyor, park edecek yer bulamıyoruz. Birçok mahallemizde yangın çıksa itfaiye ulaşması sıkıntı çünkü yollarımız çok dar. Okul yapacak yer yok. O yüzden mevcut çürük binalarımızı yıkıp yerine aynısını yapsak yine bu sorunlar çözülmez. Yollarımız aynı şekilde dar kalır. Yeni imar planlarında yaşadığımız sorunları yaşamamak için trafik vs. gibi sorunları yaşamamak için bazı yollarımızı genişletmek zorundayız. Planlarımızı kimseye haksızlık yapmadan, ne yapacağımızı önceden ilan ederek yapacağız. Planlar sadece belediyenin yapması ile bitmiyor. Birçok kurum ve kuruluşun onayından geçmesi gerekiyor. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız bana dedi ki; “Beykoz’un bazı sorunları var. Sen oraya gideceksin, inanıyorum Beykoz halkı da sana sahip çıkacak. Bende sana yardımcı olacağım ve Beykoz’un sorunlarını çözeceğiz” dedi.

Yerinizi satmadıkça kimse sizi buradan gönderemez

Dilin kemiği yok. Halkımızın kafasını karıştırıyorlar. Beykoz’dan sizleri sürecekler, eviniz elinizden gidecek deniliyor. Açık ve net söylüyorum yerinizi satmadıkça kimse sizi buradan gönderemez. Ya öyle bir şey olsa İmar Barışı yasası çıkarılırmıydı? 2B ile ilgili yasalar değiştirilip 17 bin civarı hak sahibine tapusu verilirmiydi? Eğer buraların birilerine peşkeş çekileceği düşünülse ne 2B, ne de imar barışı yasası çıkarılmazdı. Duyduklarınıza değil aklınıza inanın. Bu çıkan yasalar gitmenizi kolaylaştırıyor mu zorlaştırıyor mu buna bakın. Tapusuz yere mi daha rahat sahip çıkarsın tapusuz yere mi? Binan kaçak imar barışı ile yasal hale geliyor. Kaçak binana mı daha rahat sahip çıkabilirsin yasal binana mı? Dolaysıyla sizleri buralardan gönderecekler diyen yalancıların fitnecilerin sözlerine itibar etmeyin. Biz, birlikte Beykoz’da yaşamak için, sizlere hizmet etmek için, sorunları çözmek için çalışmaya adayız. Yetkiyi almadan çevre ve şehircilik bakanımızı buraya getirdik. Araziyi gezdirdik, sorunları ilk ağızdan anlattık. Çocuklarımın torunlarımın yüzüne baktığımızda gelecek endişesi taşımadan, iyi bir Yenimahalle’de, iyi bir Beykoz’da yaşayabileceksen rahat edebilirim. Biz bu endişeyi sizin üzerinizden attırmak için çalışacağız.

Murat Aydın dan Yenimahalle halkına çözüm sözü!
Bizi Takip Edin