Elsize el, dilsize dil, kolsuza kol-kanat olmalıyız!

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Camiler Ve Din Görevlileri Haftası  faaliyetleri kapsamında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz şubesini ziyaret etti.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Camiler Ve Din Görevlileri Haftası  faaliye

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Camiler Ve Din Görevlileri Haftası  faaliyetleri kapsamında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz şubesini ziyaret etti.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Camiler Ve Din Görevlileri Haftası  faaliyetleri kapsamında  ilçemizde faaliyet gösteren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz şubesini ziyaret etti. Müftü Demirtaş, ilçemizde aktif bir şekilde hizmet veren  Omurilik Felçlileri Derneğinin faaliyetleri  ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Akülü-Tekerlekli sandalye tesliminde, Hasan Yavuz Camii imam-hatibi Halit Öksüz ile Dernek Yönetim Kurulu  Üyesi Saniye Efe de yer aldı. Müftü Demirtaş, hayatını tekerlekli sandalyede devam  etmek durumunda kalan  Samet Özçelik’e, akülü  tekerlekli sandalyeyi teslim etti.

Müftü Demirtaş, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ İlçemizde  hakikaten faydalı hizmetlere vesile olan  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesini  bir kere daha ziyaret etmekten  mutluluk duymaktayım. Burada  dernek  yönetiminin özverili çalışmalarını, hayata tutunmak  için çaba göstermelerini  ve engelli kardeşlerimizin  örmek dayanışmalarını görmekten bizlerin gözlerini yaşartıyor. Engelli kardeşlerimizi yakından tanımak, problemlerine çözüm bulmak, onlar için yapabileceklerimizi tespit etmek için bu gün buradayız. Daha önce de burayı ziyaret etmiştim, buradaki kardeşlerimiz ziyaretimizden çok memnun oldular. Camiler  ve Din Görevlileri haftası etkinlikleri kapsamında iki program düzenledik.  5 Ekim Cuma günü akşamı saat 19.30’da Talia Düğün Salonunda “Engelliler Tarihi ve İslam” konulu bir konferansımız olacak. Bu kardeşlerimizle birlikte konferansımızı izleyeceğiz. Öte yandan, engelli kardeşlerimiz başta olmak üzere  geniş katılımlı bir yemek programımız olacak. İnşaallah birbirimizi tanıdıkça, etkileşeceğiz, paylaşacağız ve yardımlaşacağız. Engelli kardeşlerimizin, camilerimiz başta olmak üzere tüm kamu hizmetlerinden engelsiz bir şekilde yararlanması için  toplumda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ayrıca engelli kardeşlerimize dini konuda yardımcı olmak istiyoruz. Onların da Kur’an Kurslarımızdan yararlanabilmesi için merkezi yerlerde kurslar açmayı planlıyoruz. Kur’an Kursu hizmetlerini tanıtıcı yayınlarımızdan kendilerine takdim ettik. Burada en büyük teşekkürü Diyanet İşleri Başkanımıza yapmak istiyorum. Çünkü Camiler Haftasının ana konusunu bu yıl    başkanımız sayın Prof.Dr. Mehmet Görmez  engellilere ayırdı. Slogan olarak ‘engelsiz cami, engelsiz ibadet’  sloganı  kullanıldı. Ayrıca devletimize de engellilere yönelik  çalışmaları  için  teşekkür ediyorum. Ülkemizde nüfusumuzun yüzde 12’sini engelli kardeşlerimiz oluşturuyor. Bu kardeşlerimizin  önündeki engelleri hep birlikte kaldırmak, yardımlaşmak  ve mutluluğu birlikte yaşamamız gerekecek inşallah”, dedi.

Müftü Demirtaş, İlçemizdeki engellilere destek için  maddi durumu iyi olan kardeşlerimizi engelli merkezlerini ziyaret ederek, ihtiyaç ve taleplerini dinlemeyi ve yardımcı  olmaları gerektiğini belirtti.

Elsize el, dilsize dil, kolsuza kol-kanat olmalıyız!
Bizi Takip Edin