Emniyet Müdürü Temel Açmalı, yerel basınla buluştu

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü olarak atanan Temel Açmalı yerel basın ile  buluştu.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nden, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü olarak atanan Temel Açmalı yerel basın mensuplarıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlediği…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü olarak atanan Temel Açmalı yerel basın ile  buluştu.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü olarak atanan Temel Açmalı yerel basın mensuplarıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlediği kahvaltı ile tanıştı.

Yerel basın mensuplarının yanı sıra düzenlenen kahvaltıya; İlçe Emniyet Müdürü Temel Açmalı, İlçe Emniyet Müdür Yardımcıları Tülay Çik ve Ahmet Tosun da katıldı.

Açmalı, toplantının sadece tanışma amaçlı olduğunu ifade etti ve yerel basın mensupları sırasıyla kendilerini tanıttı. Temel Açmalı, emniyetin ve basının ortak özelliğini vurgulayarak; “Her ikisi de kamuya hizmet ediyor. İnsanların doğru bilgilendirilmesi adına her zaman işbirliği yapmaya hazırız. Asayiş olaylarında bence en önemlisi yorum yapmamak, olduğu gibi vermektir. Yorum yaptığımızda insanların panik ve korku yaşamasına neden olabiliyoruz. Bunlar çok hassas konular, insanların sokağa çıkmasını engellemeye kadar gidebiliyor” ifadesinde bulundu.

Beykoz’un trafik sorununa da değinen Açmalı, aslında Beykoz’da bu sorunun çoğu zaman yanlış park yeri kullanımından kaynakladığını belirterek, otopark olmayışının da etkisinin büyük olduğunu sözlerine ekledi.

Basının uyuşturucu kullanımını dile getirmesi üzerine Açmalı; Mart ayından itibaren bilgilendirme toplantıları yapacaklarını ve bu konuda halkı ellerinden geldiğince bilinçlendirmeye yönelik çalışacaklarını söyledi.

Uyuşturucunun adli bir problem olmadığını aktaran Açmalı; “Bu sosyal bir sorundur. Öncelikle aileler bu konuda bilinçlendirilmeli. Eğer zincir bu şekilde ilerlemezse maalesef bu sorunun önüne geçmek mümkün değil. Madde bağımlığının, diğer hastalıklardan bir farkı olmadığını ve bu sorunda da hastaneye başvurulması gerektiğinin bilmesi lazım. Son 1 yılda 8 torbacıya işlem yapılmıştır” şeklinde konuştu.

Yerel basınla, tekrar bir araya geleceğinin sözünü veren Açmalı, makamına geçerek basınla objektiflere poz verdi.

Emniyet Müdürü Temel Açmalı, yerel basınla buluştu
Bizi Takip Edin