En iyi Baba, benim Babam!

Beykoz Kanlıca Sedat Simavi İlköğretim, AÇEV' in hazırladığı BADEP adlı 10 haftalık bir eğitimin ardından sertifika töreni düzenledi.

Kanlıca Sedat Simavi İlköğretim, AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı)' in hazırladığı “Sen Benim…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kanlıca Sedat Simavi İlköğretim, AÇEV’ in hazırladığı BADEP adlı 10 haftalık bir eğitimin ardından sertifika töreni düzenledi.

Kanlıca Sedat Simavi İlköğretim, AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı)’ in hazırladığı “Sen Benim Babamsın” kampanyası üzerinden yürütülen BADEP (Baba Destek Eğitim Programı) adlı 10 haftalık bir eğitimin ardından sertifika töreni düzenledi.

AÇEV tarafından geliştirilen BADEP, MEB’inde işbirliği içerisinde uygulandı. BADEP eğitimi, Ali Bayrı tarafından 3 ve 11 yaş arası çocukların babalarına verildi. Babalarında en az anneler kadar çocuğun gelişimine olan katkısı büyük önem taşıyor. Eğitim bu yönden, babaların çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurmalarını ve çocuğunun gelişimine uygun beklentiler içine girmesini amaçlıyor. Kanlıca Sedat Simavi İlköğretim ‘de okuyan çocukların babaları da çocuklarına karşı “iletişim becerilerini geliştirmek, onun hayatında düzgün bir birey olarak etkin rol alabilmek” için bu hassas ve önem taşıyan eğitimin içinde yer aldı. Sertifika törenine; Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Kanlıca Muhtarı Refik Zengin, CHP Meclis Üyesi Aday Adayı ve aynı zamanda Çubuklu Muhtar Azası Selahattin Kepenek ve eğitimde yer alan ebeveynler katıldı.

Türkmen: Bir çocuk ailesinde sevgi, mutluluk gördüyse yaşamayı öğrenir!

Okul Müdür Yardımcısı Seniye Ayşe Türkmen, böylesine bir konuya hizmet vermekten ve ev sahipliği yapmaktan ötürü okul adına mutlu olduğunu ifade ederek; “Bilinçli bireylerin oluşumunda babanın yeri tartışmasız çok önemlidir. Eğer bir çocuk ailesinde sevgi, mutluluk gördüyse yaşamayı öğrenir. Genelde çocuğun eğitimi anneye bırakılır. Ancak çocuğun sağlıklı bir birey olarak hayatın içinde yer alması en az anne kadar babada önemlidir” dedi.

Kal: Devletimiz eğitim konusunda bizlere her desteği sağlıyor!

Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, Halk Eğitimin sadece dikiş nakış gibi eğitimlerden ibaret olmadığına dikkat çekerek konuşmasını sürdürdü: “Ana Çocuk Eğitim Vakfı, çok güzel işler yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Yaptığı çalışmaların uluslararası geçerliliği de var. Halk eğitimin sadece dikiş nakış gibi algılanmaması gerektiğinin en güzel örneği: Baba Destek Programı’dır. Bu kurs şu an resmiyette bitti ama fiiliyatta bitmedi. Devletimiz eğitim konusunda bizlere her desteği sağlıyor. Babalarımız bu eğitim neticesinde kendi davranışlarında meydana gelen değişiklikleri bizlere anlatacaklardır. Bu kursun biz daha da yaygınlaşıp genişlemesini istiyoruz”.

Konuşmalar sonrasında, AÇEV’ in tanıtımı ve uygulanan eğitimden görüntüler katılımcılarla paylaşıldı. Ali Bayrı, ilk olarak çocuklara sertifikayı uzatarak kendilerinin babalarına vermesini istedi. Sertifika töreninden sonra ikramlar sunuldu.

En iyi Baba, benim Babam!
Bizi Takip Edin